Про відповідальність податкової

03.02.2023 19:17 | Ніна Южаніна

Вчора (02.02.2023) відбулося засідання податкового (як звикли називати) комітету.
Повідомлю про реакцію голови комітету та замміністра фінансів пана Дениса Улютіна на пропозицію з повернення відповідальності податкової служби в питаннях відшкодування ПДВ.
Чесно, шокована їх байдужістю щодо інформації останніх днів про надзвичайні корупційні скандали в податковій та щодо мого прохання розглянути норми, запропоновані в проєкті закону 8390 (у попередньому дописі про нього писала).
Не цікаво їм знати про те, що вся країна обговорює останні пів року, як мінімум: про тотальну зупинку реєстрації ПН і можливість «вирішення» питань лише за винагороду, інакше платнику податку доведеться довго і наполегливо доводити свою правоту.
Це при тому, що «гуляють» списки тих компаній, ПН яких розблоковані без підстав на те.
Як сказав мені одного разу пан Гетманцев, «назвіть хоча б одну».
А от щодо повернення відповідальності з відшкодування ПДВ – тут взагалі виявилось, що бізнес сам погодився на його зупинку, щоправда, це було на початку війни і десь очікували (і влада, і бізнес) на два місяці.
Аргументи Мінфіну: «не збалансований єдиний казначейський рахунок»; «існують бюджетні обмеження» (пріоритетність здійснення видатків Держказначейством та органами Держказначейства (постанова КМУ від 9 червня 2021 р. № 590); «готовий розглядати в ракурсі лише дій податкової».
Аргументи мої: Мінфін усі три роки і зараз погоджувався/ється зі звільненням від сплати ПДВ при ввезенні товарів, обладнання (лобістські норми), чим насправді розбалансували податок на додану вартість; на всіх майданчиках виробники, аграрії, в тому числі експортери, просять державні інституції почути їх і припинити безвідповідальність і корупцію (на депутатській пошті – десяток копій листів до Президента, Прем’єра).
Тож довго ще будемо чекати розуміння чиновниками проблем знекровленого бізнесу.
У них своя правда. Вона ВАМ подобається❓❓❓

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

18:15 - Сенс банк відсторонив директорку фінмоніторингу після вимоги НБУ
17:55 - У шістьох росіян хочуть конфіскувати 7 гектарів землі в Україні
17:36 - Засідання Комісії
17:20 - Екстоп Райффайзену допомагатиме готувати Сенс банк до приватизації
16:55 - Нацбанк показав курс валют на 26 серпня
16:30 - Ласкаво просимо додому – 2, або Помилка резидента
16:25 - САП просить взяти голову Сенс банку під варту із заставою 150 мільйонів
16:20 - Україна зберігатиме частину пального під землею: уряд запустив експеримент
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.08.2026
15:20 - "Спрацювали системи безпеки": в Ощадбанку повідомили про збій
15:00 - Київстар запускає окрему eSIM для подорожей у роумінгу
14:40 - На ринку е-сигарет лише 4% товару є легальними – дослідження
14:18 - Щодо визначення ціни контрольованої операції за певних умов
14:15 - Порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України зразків продукції для використання під час міжнародної виставки
14:13 - Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що відповідно до міжнародних договорів звільняються від оподаткування ПДФО, законодавством не передбачено
14:10 - Яким чином суб’єкт господарювання має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?
14:03 - Латвія передала Полтавщині 77 тонн енергетичного обладнання
14:02 - Перехід на спрощену систему оподаткування або щорічне підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи: подання ЮО податкової декларації платника ЄП четвертої групи та сплата ЄП
14:01 - Чи має право ФОП – платник єдиного податку за договором управління передавати в управління нерухоме майно, площа якого не перевищує встановлені обмеження?
14:00 - Один з казахстанських НПЗ майже повністю переорієнтується на московитський ринок
13:58 - московіяни атакували два відділення і транспортну базу Укрпошти
13:57 - Виплата дивідендів: хто і яку суму відображає у рядках 1.5 та 2 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?
13:54 - До уваги платників, які здійснюють контрольовані операції!
13:53 - Податкова знижка щодо суми коштів, сплачених на будівництво (придбання) доступного житла: які документи подаються з податковою декларацією
13:51 - Спадщина (подарунок), отримана фізичною особою - резидентом від фізичної особи – нерезидента: що з ПДФО?
13:50 - Загальний фонд держбюджету від платників Дніпропетровщини отримав майже 135,6 млн грн екологічного податку
13:48 - Понад 296,5 тисяч фізичних і юридичних осіб на Дніпропетровщині зареєстровані платниками єдиного внеску
13:46 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів надійшло понад 17,0 млрд грн ПДФО
13:43 - ЄСВ: своєчасний внесок – це внесок у власне майбутнє
13:40 - Відкрита комунікація податківців Дніпропетровщини із представниками бізнесу


Більше новин