Відкритість торгівлі та інтеграція до внутрішнього ринку ЄС – це ключ до збереження української економіки в умовах війни та швидкого економічного відновлення, - Юлія Свириденко

03.02.2023 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

В умовах війни ЄС став для України головним торговим партнером, на якого приходиться понад 55% взаємного товарообігу.
Зараз нам важливо підтримати темп розвитку торгівлі і продовжити дію автономних торгових заходів у вигляді повного скасування мит, а також продовжити угоди по автомобільних дозволах.
На цьому на саміті Україна-ЄС наголосила Перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економіки України Юлія Свириденко. «Відкритість торгівлі між Україною та Європейським Союзом і інтеграція до внутрішнього ринку ЄС – це ключ до збереження української економіки в умовах війни та швидкого економічного відновлення. Економічний фронт нашої боротьби проти агресії базується на тісній взаємодії українського та європейського бізнесу.
Підтримання економічної активності зараз, прискорення економічного відновлення та повернення до України мільйонів українців, які знайшли тимчасовий захист в ЄС – це фундаментальні елементи нашої перемоги.
Тож розвиток торгівлі між Україною та ЄС є одним з ключових факторів перемоги на економічному фронті», - розповіла Юлія Свириденко. За статистикою, до широкомасштабного вторгнення росії частка Європейського Союзу в міжнародній торгівлі України складала 41%, більше 10 тисяч українських компаній експортували свою продукцію до ЄС.
Український бізнес знав як торгувати та співпрацювати з європейським бізнесом.
Додаткові рішення, ухвалені в умовах війни – скасування усіх мит, укладення угоди про скасування дозволів на перевезення, приєднання до системи спільного транзиту – допомогли Україні пом’якшити шок від війни і ще сильніше з’єднали українську економіку з ЄС. Мова йде не лише про експорт з України до Європейського Союзу, але і про імпорт життєво важливих товарів – 90% палива ми отримуємо з ЄС та 70% медичних препаратів.
За підсумками 2022 року частка ЄС у зовнішньоторговельному обороті України сягнула 55,5%. «Зараз нам важливо підтримати темп розвитку торгівлі і продовжити дію автономних торгових заходів у вигляді повного скасування мит, а також продовжити угоди по автомобільних дозволах.
У розробленому нами спільному Пріоритетному плані дій щодо посилення імплементації угоди про вільну торгівлю на 2023-2024 роки ми надаємо пріоритет інтеграційним проектам у торгівлі. Укладення угоди про Доступ українських товарів до ринку ЄС (АСАА) має забезпечити вільний рух товарів у режимі внутрішнього ринку ЄС.
Узгоджене на цьому тижні рішення Торгового комітету щодо роумінгу створює чіткі правові рамки для інтеграції України у відповідний внутрішній ринок ЄС.
Мова йде про перетворення тимчасової домовленості, яка була продовжена на 6 місяців, у постійно діючий механізм», - пояснила Юлія Свириденко. За її словами, Уряд прагне забезпечити повну інтеграцію України у митний простір ЄС, енергетичний ринок, систему контролю за безпечністю харчових товарів тощо. «У поширеному вчора аналітичному звіті ЄС щодо виконання вимог членства простежується чітка закономірність – у пріоритетних сферах для торгівлі рівень відповідності України вимогам ЄС є вищим.
Це означає, що торгівельна інтеграція є рушієм для більш швидкого вступу до ЄС.
Це ще одна причина, аби реалізовувати весь потенціал поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі», - розповіла Юлія Свириденко. В умовах війни є ще один важливий елемент підтримки економічної активності – страхування воєнних ризиків поставки товарів та здійснення інвестицій.
Уряд веде активну роботу з національними інституціями – такими як німецький Euler Hermes (нині Allianz Trade), австрійський OeKB, чеський EGAP, італійська SACE – щоб уможливити активне страхування воєнних ризиків і збільшити кредитні ліміти для України. «З огляду на те, що це питання становить загальноєвропейський інтерес, звертаюсь до вас з проханням допомогти нам у діалозі з цими інституціями.
Це важливо для того, щоб приватний бізнес відігравав головну роль у відбудові української економіки.
Адже комерційні, виробничі і фінансові зв’язки є найбільш надійним фундаментом інтеграції», - додала Юлія Свириденко. Також вступ України до ЄС має прискорити повернення додому тих українців, які виїхали до Європи. «Зараз Європейський Союз приймає 4,6 мільйона українців.
Багато з них працюють і активно витрачають кошти в країнах ЄС, чим допомагають, як можуть, економікам держав-членів ЄС.
Ми хочемо, щоб ці люди якомога швидше повернулися в Україну, мирну і інтегровану в Європейський Союз.
Таким чином, щоб свободи внутрішнього ринку ЄС давали можливість або працювати в Україні на підприємствах, які постачають продукцію в ЄС, або легально працювати в ЄС.
За власним вибором і гідно, покращуючи свій добробут і добробут нашої спільної економіки», - резюмувала Юлія Свириденко.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є на ринку й обман і шахрайство,
Інвесторів часто зводять з пуття.
Та якщо знати правила гри,
То можна втричі збагатіти з ним.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 15 грудня: євро по 50 гривень, знеструмлена Одещина
20:40 - ФДМУ за 17,5 мільйона гривень продав науково-дослідний інститут
20:35 - Кабмін ухвалив рішення про докапіталізацію «Укрфінжитла» для продовження програми єОселя
20:25 - Nvidia купує постачальника програмного забезпечення для ШІ SchedMD
20:15 - У Одесі оператори стабілізували зв’язок до 60% – Мінцифри
19:55 - США та Корея побудують завод з переробки мінералів, аби протистояти Китаю
19:30 - 16 грудня графіки відключення світла діятимуть усю добу: обсяги невідомі
19:20 - Ринок нелегальних сигарет в Україні знову зростає – дослідження
19:15 - Координаційна група G7+ підтвердила готовність продовжувати підтримку енергетичної стійкості України
19:05 - В Україні підвищення попиту на помідори напередодні свят провокує їхнє подорожчання
18:57 - Не кияни зможуть отримати пільгову транспортну карту у "Києві цифровому"
18:40 - Місцеві бюджети отримають понад 1,5 мільярда додаткової дотації: на що витратять
18:30 - Цього року реальний ВВП зросте на 1,9% – прогноз НБУ
18:10 - Через DOT-Chain Defence військові замовлять техніку на 12 мільярдів гривень
18:01 - "В Україні немає жодної живої електростанції" – Зеленський
17:50 - До страховика застосовано захід впливу у вигляді штрафу
17:45 - Конкурс на укладення угоди про розподіл продукції на ділянці “Добра”: завершено прийом заяв і розкрито конверти
17:45 - Українці минулого тижня взяли 191 кредит за програмою "єОселя"
17:25 - У Spotify стався збій
17:20 - Оголошення про бета-тестування модуля ліцензування у сфері обігу наркотичних засобів
17:15 - В Одесі відновили водо- та теплопостачання після ворожого обстрілу
17:13 - Засідання Комісії
17:05 - Коментар Національного банку щодо зміни реального ВВП у III кварталі 2025 року
17:00 - Як ПРРО допомагає бізнесу виживати під час війни
17:00 - Преміювали самі себе: суд оштрафував голову та заступника Броварської районної ради
16:41 - Офіційний курс гривні до євро встановив новий рекорд
16:30 - єОселя: щотижнева статистика
16:30 - З 1 січня запрацюють нові правила для виноградарів та виноробів: що зміниться


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.3263
Австралійський долар28.1057
Така0.34559
Канадський долар30.7125
Юань Женьміньбі5.9948
Чеська крона2.0437
Данська крона6.6469
Гонконгівський долар5.4285
Форинт0.128949
Індійська рупія0.46559
Рупія0.0025347
Новий ізраїльський шекель13.1568
Єна0.27243
Теньге0.081916
Вона0.028844
Ліванський фунт0.000472
Малайзійський ринггіт10.3226
Мексиканське песо2.3492
Молдовський лей2.4982
Новозеландський долар24.4768
Норвезька крона4.168
Саудівський ріял11.2591
Сінгапурський долар32.7812
Донг0.0016052
Ренд2.5178
Шведська крона4.5508
Швейцарський франк53.0917
Бат1.34299
Дирхам ОАЕ11.5025
Туніський динар14.4918
Єгипетський фунт0.89
Фунт стерлінгів56.5662
Долар США42.2451
Сербський динар0.42283
Азербайджанський манат24.8471
Румунський лей9.7494
Турецька ліра0.9894
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.8129
Болгарський лев25.3816
Євро49.6549
Ларі15.6707
Злотий11.7615
Золото183577.35
Срібло2702.43
Платина75788.55
Паладій65196.86

Курси валют, встановлені НБУ на 16.12.2025