3 лютого: Ситуація в енергетиці
03.02 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУГоловне:
ЄС надасть Україні ще 2400 генераторів
Україна заявила про готовність купити через енергоплатформу ЄС 2 млрд куб.
м газу
Європарламент закликає впровадити санкції проти «Лукойла» та росатома та ввести повне ембарго на імпорт горючих корисних копалин й урану з росії
Стабільність інфраструктури
Електроенергія
Єврокомісія вітає зусилля України щодо збільшення потужності міждержавних перетоків для імпорту-експорту електроенергії, повідомив заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович.
"Попри війну, Україна постачала електроенергію Європейському Союзу, і тому запит на збільшення потужностей для імпорту з 700 МВт та для експорту з 400 МВт до 1600 МВт або навіть 2 ГВт дуже вітаються за обома напрямками", – сказав Шефчович на спільному засіданні українського уряду та Єврокомісії у Києві 2 лютого.
При цьому він запевнив, що ЄК працюватиме над цим питанням з усіма партнерами з Євросоюзу, зокрема з Європейською мережею операторів систем передачі (ENTSO-E) та з відповідними державами-членами ЄС.
Спільні плани в електроенергетиці "об"єднають наші ринки та збільшать торгівлю між ЄС та Україною".
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що ЄС надасть Україні ще 2400 генераторів, на додачу до 3000 поставлених з початку війни.
Газ
Заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович заявив про готовність України придбати через енергетичну платформу ЄС наступної зими приблизно 2 млрд куб.
м газу у рамках спільної закупівлі ресурсу.
Міжнародний вимір та санкції
Європарламент ухвалив резолюцію із закликом негайно впровадити санкції проти «Лукойла» та росатома, ввести повне ембарго на імпорт Євросоюзом горючих корисних копалин й урану з росії, а також повністю відмовитися від обох Північних потоків.
За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом