Щодо перереєстрації платника ПДВ

03.02.2023 14:36 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області(території обслуговування: Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський райони м. Дніпра) нагадує, що нормами пункту 183.15 статті 183 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) та розділом IV Положення про реєстрацію платників ПДВ, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.11.2014 № 1130 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.2014 за № 1456/26233 встановлено наступне.
У разі перетворення юридичної особи – платника ПДВ або зміни даних про платника ПДВ, які стосуються податкового номера та/або найменування (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ і не пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платника ПДВ, а також встановлення розбіжностей чи помилок у записах реєстру платників ПДВ проводиться перереєстрація платника ПДВ.
Перереєстрація платника ПДВ здійснюється з дотриманням правил та у строки, визначені статтею 183 ПКУ для реєстрації платників ПДВ, шляхом внесення відповідного запису до реєстру платників ПДВ.
Для перереєстрації платник ПДВ подає в електронній формі заяву за формою № 1-ПДВ з позначкою «Перереєстрація» протягом 10 робочих днів, що настають за днем, коли змінилися дані про платника ПДВ або виникли інші підстави для перереєстрації. При цьому другий аркуш реєстраційної заяви платника ПДВ не заповнюється.
У разі перереєстрації дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, а датою перереєстрації є останній день строку у 3 робочих дні від дня отримання реєстраційної заяви з позначкою "Перереєстрація".
До дати перереєстрації платник ПДВ використовує попередні реквізити податкової реєстрації.
Якщо особа, утворена шляхом перетворення, не подала у встановлений строк заяви для перереєстрації, її реєстрація платником ПДВ анулюється відповідно до статті 184 ПКУ.
Водночас звертаємо увагу на те, що перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) (прізвища, імені та по батькові) платника ПДВ, який включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, здійснюється контролюючим органом без подання заяви платником ПДВ на підставі відомостей з цього Єдиного державного реєстру.
У разі зміни платником ПДВ місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу здійснюється зняття такого платника з обліку в одному органі і взяття на облік в іншому в порядку, встановленому Міністерством фінансів України. При цьому перереєстрація платника ПДВ не проводиться.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





African Development Bank
Empowering the continent
Development finance

- Fin.Org.UA

Новини

16:18 - Деклараційна кампанія -2026
16:16 - Електронні сервіси – фундаментальний елемент сучасної податкової системи
16:15 - Щодо складання, затвердження і виконання річних фінансових планів
16:14 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
16:12 - ПДВ: про участь у відеоконференції представників платника
16:11 - До уваги платників податків!
16:07 - Надання неприбутковою організацією гуманітарної допомоги: особливості відображення у звітності за певних умов
16:06 - Декларація з акцизного податку: заповнення рядка 8 «Зміст помилки» додатку 7
16:05 - Чи є бюджетним грантом компенсація витрат на сплату процентів за Державною програмою «Доступні кредити 5-7-9» Національною установою розвитку?
16:04 - До уваги резидентів Дефенс Сіті!
16:03 - Податковий календар на 28 квітня 2026 року
16:02 - Дніпропетровщина: понад 271,1 млн грн – внесок до місцевих бюджетів від платників податку на прибуток підприємств
16:01 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини за видобування надр місцевого значення надійшло майже 3,6 млн грн рентної плати
16:00 - Понад 12,4 млрд грн єдиного внеску: надходження від платників Дніпропетровщини зросли на 22,4 % у порівнянні з минулорічними
15:58 - Фактичні перевірки офісу та спеціалізованого автомайданчику
15:57 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості подання декларації про майновий стан і доходи за 2025 рік»
15:56 - Просто про важливе: податківці Дніпропетровщини про правила сплати місцевих податків
15:55 - Заслужений артист України приєднався до Деклараційної кампанії - 2026
15:53 - Екологічний податок: 1,5 млрд грн на відновлення довкілля
15:53 - ДПС за підтримки міжнародних партнерів розпочне перший етап практичної реалізації цифрової трансформації
15:53 - Деклараційна кампанія добігає кінця: залишилися лічені дні до 1 травня
15:52 - Майже 3 тисячі ліцензій втратять підприємці – порушники вимог до мінімальної зарплати у сфері роздрібної торгівлі підакцизними товарами
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 28.04.2026
15:10 - Мінрозвитку розповіло про регуляторні зміни, які прискорюють відбудову
14:59 - Шахтарі "ЛНР" скаржаться на банкрутство шахт та відсутність виплат
14:55 - Нові легковики в Україні: в яких регіонах їх найчастіше купують
14:36 - Затверджено Консолідовану фінансову звітність Національного банку України за 2025 рік та розподіл прибутку
14:25 - Як отримати податкову знижку: правила для ЕКЗ та усиновлення
14:25 - Китай зірвав мегаугоду Meta на 2 мільярди доларів
14:25 - НБУ спрямує до держбюджету рекордну суму прибутку


Більше новин