Запроваджені Урядом Німеччини гарантії сприятимуть залученню інвестицій в Україну, - Олександр Грибан

03.02.2023 14:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Реалізація Програми інвестиційних гарантій для німецьких компаній в Україні сприятиме залученню інвестицій в нашу державу та реалізації проектів відновлення.
Переконання в цьому висловив заступник Міністра економіки Олександр Грибан під час зустрічі представників бізнесу, на якій обговорювались деталі Програми. Зустріч відбулась за ініціативи Європейської Бізнес Асоціації, Global Business for Ukraine (GB4U), Німецько-української промислово-торговельної палати (DIHK), Німецько-української промислово-торговельної палати (AHK) та Німецько-Східної бізнес-асоціації (OA). «Україна зацікавлена в залученні інвестицій в нашу економіку вже сьогодні.
Ми бачимо інтерес інвесторів до нашої держави.
Зокрема й у розширенні співпраці компаній, які вже давно успішно працюють в Україні.
При цьому питання страхування інвестиційних ризиків, отримання інвестиційних гарантій залишається одним з ключових для ухвалення інвестором рішення.
Саме тому ми посилено працюємо з партнерами – як з урядами, та і міжнародними фінансовими інститутами над тим, щоб отримати відповідні інструменти. Ініціатива Уряду Німеччини та запропоновані німецькому бізнесу гарантії інвестицій в Україну, переконаний, сприятимуть залученню інвестицій.
Що надзвичайно важливо саме зараз – адже нинішній рік має стати роком старту відновлення України.
Запроваджена Німеччиною програма може стати прикладом для урядів інших країн, які ще не запровадили відповідні інструменти», - зазначив Олександр Грибан. Програма інвестиційних гарантій для німецьких компаній в Україні була ініційована Федеральним міністерством економіки та клімату Німеччини для того, аби стимулювати німецький бізнес інвестувати в Україну.
Реалізацію Програми інвестиційних гарантій Федеральний уряд доручив PwC. Програма покриває наступні ризики: війна, експропріація (націоналізація), трансферний ризик і ризик конвертації, ризик порушення договору.
Вартість участі у програмі складається з одноразового платежу (відсутній для інвестицій до 5 млн євро та 0,5% для інвестицій понад 5 млн євро) та щорічного платежу, який визначається від суми покриття. Гарантії застосовуються до нових проектів та інвестицій, але в деяких випадках можуть покривати нещодавно проінвестовані кошти.
Програма гарантування інвестицій, спрямована на довгострокове пом’якшення ризиків для німецьких інвесторів, запобігання або компенсацію втрат та полегшення отримання фінансування для реалізації інвестиційних проектів. Планується також тісна співпраця між PwC та Advantage Ukraine. Нагадаємо, наразі Урядом України досягнуто домовленостей з агентством MIGA про реалізацію пілотного проекту зі страхування військових ризиків.
Інвестори можуть застрахувати до 90% ризиків та відшкодувати свої потенційні збитки.
В подальшому планується мобілізувати на проект до $1 млрд.
Також оголосила про готовність мобілізувати понад 1 млрд доларів для підтримки економіки України американська DFC.
Окрім прямого кредитування, йдеться також про покриття кредитних та воєнних ризиків.
Останній продукт наразі є доступним, однак потребує залучення додаткового рефінансування, над яким DFC вже працює.

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Змінюється щодня й нічого,
Не можна передбачити.

- Fin.Org.UA

Новини

17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень
15:32 - ВАКС продовжив обов'язки голові АМКУ і його дружині
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:30 - Подорожчання проїзду, тарифи на телеком та соки по-новому: що зміниться в липні
15:12 - Законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК" пройшов перше читання
14:50 - Окупаційна влада заявила, що "найближчим часом" кримчани палива не отримають
14:25 - "Нацкешбек": невикористані до кінця дня кошти повернуться до бюджету
13:48 - Зняла арешт з землі на майже 22 мільйона гривень: судитимуть держреєстраторку
13:20 - Трамп вимагає від АЗС негайно знизити ціни на бензин і пригрозив "великими проблемами"
13:10 - Україна отримала від Євросоюзу 3,9 мільярда євро на оборону
12:56 - Економічний ефект інтеграції жінок у ринок праці
12:50 - Банки України показали актуальний курс валют на 30 червня
12:43 - Опитування: вперше за 20 років про погіршення економіки говорить більшість росіян
12:20 - Одна з головних валют Азії знецінилася до мінімуму за 40 років
12:09 - До трьох фінансових установ застосовано заходи впливу
11:58 - Nova Post запустила логістичний хаб у Молдові
11:45 - Супертанкери знову йдуть через Ормуз після атак Ірану на судна
11:25 - Ощадливе споживання – правило дбайливого ставлення до енергоресурсів і допомога енергетикам
11:25 - McDonald's відкрив третій ресторан у Черкасах
11:20 - На Київщині після негоди світло повернули для 200 тисяч родин
11:15 - Ціни на нафту завершують червень падінням на 20%
11:11 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання: алгоритм розрахунку
11:10 - Про перебіг строків, визначених ПКУ, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи
11:09 - Щодо реєстрації громадянина України (його представника) в ДРФО
11:06 - Як здійснюється вхід до Електронного кабінету за допомогою id.gov.ua (BankID)?
11:05 - Користувач, який отримав КЕП в КНЕДП ДПС, може змінити пароль захисту ключа
11:04 - Умови, за яких бюро адвокатів (адвокатське об’єднання) може бути платником єдиного податку третьої групи


Більше новин