Денис Шмигаль: Україна та ЄС уклали дві угоди за підсумками спільних консультацій Уряду та Єврокомісії

02.02.2023 21:40 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Українська сторона продовжує впровадження євроінтеграційних реформ задля забезпечення максимально швидкого руху до членства в ЄС.
Зусилля України були позитивно оцінені представниками Єврокомісії.
Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час прес-конференції з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн за підсумками спільних консультацій Уряду України та Колегії Європейської комісії. «Ми очікуємо, що навесні Європейська комісія надасть формалізований висновок про наш прогрес.
А вже наприкінці 2023 року надасть рекомендацію Європейській раді стосовно початку передвступних переговорів з Україною», — сказав Прем’єр-міністр України.  Як підкреслив Денис Шмигаль, українська сторона також розраховує на подальшу інтеграцію до Внутрішнього ринку ЄС, а також на продовження тимчасової лібералізації торгівлі та транспорту.
За словами Прем’єр-міністра, ведуться перемовини й про впровадження до початку переговорів про вступ спільного з Євросоюзом ринку у сферах, де Україна впритул наблизилася до повного переходу на правила ЄС. «Ми розраховуємо на приєднання України до роумінгового простору ЄС, подальшу інтеграцію енергетичних ринків, запровадження так званого «промислового безвізу» для української продукції, нарощення експортного потенціалу українських  товарів завдяки збільшенню пропускної спроможності на нашому кордоні, входження до єдиної європейської мережі розрахунків SEPA», — відзначив очільник Уряду України. Денис Шмигаль повідомив, що за підсумками спільних консультацій було досягнуто конкретних рішень.
Зокрема, підписана Угода щодо участі України в програмі ЄС «Єдиний ринок» із бюджетом 4,2 млрд євро.
За його словами, ця програма спрямована на забезпечення «зеленого» й цифрового переходів та сприятиме розвитку конкурентноспроможності українського бізнесу. Україна та ЄС також започаткували стратегічне партнерство у сфері відновлюваних газів, що сприятиме побудові стійкої та інноваційної енергетичної системи України.
Денис Шмигаль та Урсула фон дер Ляєн підписали відповідний Меморандум про взаєморозуміння. «Завтра ми очікуємо політичного схвалення Пріоритетного плану дій щодо посиленої імплементації зони вільної торгівлі між Україною та ЄС на 2023-2024 роки, який ми сьогодні обговорили з Виконавчим віце-президентом Валдісом Домбровскісом.
Саме виконання цього плану має забезпечити Україні подальший доступ до Внутрішнього ринку ЄС», — зауважив Прем’єр-міністр. Денис Шмигаль подякував Європейській комісії та Європейському Союзу за потужну підтримку, а також за зусилля кожного члена Колегії Єврокомісії, спрямовані на допомогу Україні та українцям.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall,
Tickers flash and then they stall,
Money changes all.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Нацбанк за тиждень продав понад мільярд доларів на міжбанку
17:18 - На Волині суд відібрав три ділянки в агрофірми
17:18 - Італійці висадились на танкер "тіньового флоту московія"
16:41 - Виробник "зеленої енергетики" відсудив у "Гарантованого покупця" 16 мільйонів
16:18 - Ворог зруйнував термінал "Нової пошти" на Харківщині: загинув працівник
15:11 - ОПЕК+ планує збільшити квоти на видобуток нафти у вересні
14:04 - Мадяр попереджає про "скрутні дні" через зупинку єдиної в Угорщині АЕС
13:08 - московіяни вдруге за добу атакували найбільший склад Rozetka
12:06 - 8 з 10 підлітків Австралії користуються соцмережами попри заборону
10:56 - На Полтавщині аварійні відключення газу та світла через російську атаку
10:00 - У московії після атаки дронів загорівся ще один великий склад Wildberries
18:00 - США заборонили імпорт продукції 43 компаній з Китаю через примусову працю уйгурів
17:10 - московіяни розбомбили склад видавництва "Ранок" та КнигоЛенду в Харкові
16:59 - How Assignment Help Can Improve Your Grades Without Increasing Stress
16:50 - московія вранці атакувала склад Rozetka: загинув працівник, ще семеро – поранені
16:15 - У липні експорт зерна зріс на 55% в річному вимірі попри блокаду портів
15:20 - Акції Apple впали на 10%, компанія може втратити $500 млрд капіталізації: причини
14:40 - В АТБ заявили, що перестануть купувати рекламу в "Трухи"
13:55 - У Чорному морі дрони потопили судно "Росатому"
13:25 - Дрони атакували московитський НПЗ за 1500 км від кордону з Україною
12:55 - Піч від держави: уряд запустив кредити на автономне опалення для приватних будинків
12:25 - У Сбєрбанку заявили, що в банків московії закінчилися гроші на покриття дефіциту бюджету
11:50 - Іран знову атакував два танкери біля узбережжя Оману
11:25 - Сміттєва змова: АМКУ оштрафував київських сміттярів на 300 мільйонів
10:40 - У Wildberries заявили, що не зобов’язані компенсувати продавцям збитки після ударів
10:00 - Трамп заявив, що зможе взяти з надр України "практично все, що захоче"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін


Більше новин