Віктор Ляшко та Комісар ЄС з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами обговорили питання подальшої підтримки України

02.02.2023 19:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, напередодні саміту Україна – ЄС, в рамках спільного засідання Уряду України та Європейської Комісії, Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко зустрівся з Комісаром Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги та управління кризовими явищами Янезом Ленарчічем. Віктор Ляшко подякував європейським партнерам за надання масштабної гуманітарної допомоги та активну співпрацю у сфері медичної евакуації. «Внаслідок військової агресії рф українська медична система постала перед новими викликами.
Попри це національна система охорони здоров’я вистояла і продовжує надавати всі необхідні медичні послуги українцям.
Однак, це було б неможливо без всебічної підтримки з боку наших міжнародних партнерів.
Дякую Європейській Комісії за відкритість, постійний діалог та своєчасну допомогу», – підкреслив Міністр. Від початку війни Європейський Союз надав Україні більше ніж 6 тисяч тонн гуманітарної допомоги в медичній сфері на загальну суму понад 9 млрд гривень.
Вона включає ліки, медичні вироби, витратні матеріали, тактичні аптечки, медичний транспорт, лабораторне обладнання, електрогенератори та засоби персонального захисту. Також за цей час завдяки тісній співпраці Міністерства охорони здоров’я України та наших європейських партнерів вдалося евакуювати вже понад 2500 українців для лікування до закордонних клінік.
Усі евакуаційні рейси відбуваються абсолютно на безоплатній основі.
Видатки беруть на себе уряди країн-партнерів.
Нині українських пацієнтів приймають близько 30 країн-партнерів, серед них: Польща, Німеччина, Норвегія, Франція, Фінляндія, Ірландія, Італія, Данія, Швеція, Румунія, Люксембург, Бельгія, Іспанія, Португалія, Нідерланди, Австрія, Литва, Латвія, Чехія та інші.
Детально ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації всі охочі можуть за посиланням.
Заявку можна заповнити безпосередньо на сайті МОЗ. Під час зустрічі Янез Ленарчіч анонсував підписання угоди про набуття Україною повноправного членства у Механізмі цивільного захисту ЄС вже навесні цього року.
Крім цього, єврокомісар запевнив, що Єврокомісія продовжить надавати Україні усю необхідну підтримку і допомогу у сфері охорони здоров’я.
Зокрема, буде продовжена активна співпраця за такими напрямами: медична евакуація постраждалих українців до закордонних клінік, побудова системи надання психологічної допомоги, удосконалення системи реабілітації, постачання гуманітарної допомоги, включно з медичним обладнанням.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку немає меж,
Інвестиції можна зробити везде.
Є шанс втроє збільшити свої гроші,
Але й ризики тут дуже великі.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 31 липня: продаж Gulliver
19:41 - Банк Японії залишив ставки без змін
19:02 - Netflix отримав позов на $105 мільйонів через викрадення копії нового фільму з Кейджем
19:00 - Унормовано порядок виконання дебетового переказу коштів без згоди платника
18:31 - У Павлограді через атаку росіян спалахнув торгівельний комплекс
18:03 - Gulliver виставлять на продаж
17:42 - У Києві з першого серпня запрацює пересадковий квиток
17:13 - Veon підвищує прогноз прибутку
16:44 - У Харкові ремонтуватимуть лікарню, ціни завищені – "Наші гроші"
16:30 - Судна відмовляються заходити в порти: хто відповідатиме за зірвані поставки
16:05 - Недостовірне декларування: судитимуть ексначальника обласного ДСНС
16:00 - Страховій компанії відкликано ліцензію та виключено з Державного реєстру фінансових установ
15:50 - Польський дискаунтер Pepco заходить у два київських ТРЦ: коли відкриються магазини
15:40 - Чернівецька, Чернігівська та Київська області отримали від Австрії обладнання для зміцнення енергетичної інфраструктури
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 03.08.2026
15:30 - Мільйонні оборудки на виробництві БпЛА: справу передали до суду
15:10 - московіяни продовжили заборону на експорт бензину ще на пів року
14:50 - Аграрії просять поки не підвищувати залізничні тарифи: які аргументи
14:32 - Податкова знижка через «Дію»: як скористатися сервісом – тема інтерв’ю для «Павлоградської телерадіокомпанії»
14:30 - Дедлайн для бронювання, пенсії без довідок та безпечна косметика: що зміниться в серпні
14:21 - Оприлюднено зміни до плану виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
14:17 - Олексій Семенюк: підготовку законопроєкту про віртуальні активи практично завершено
14:15 - Ексдепутата судитимуть за самовільне будівництво біля Дніпра
14:15 - До Індії додалася Африка: московія імпортувала бензин з Марокко – ЗМІ
13:58 - Київстар відкриває офіс у Нью-Йорку для посилення взаємодії з інвесторами та партнерами
13:56 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
13:55 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО та/або ПРРО?
13:54 - Щодо оформлення довіреності, що видана ФОПом на представництво його інтересів, пов’язаних із сплатою податків в контролюючих органах
13:53 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!


Більше новин