Олександр Ткаченко: Українська культурна спадщина, як частина європейської культури, потребує посиленого захисту ЄС

02.02.2023 19:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Україна відчуває себе частиною європейської спільноти.
Угода про асоціацію між Україною та ЄС дала потужний поштовх для трансформації українського законодавства та процедур, аби вони відповідали законодавству та політиці ЄС, зокрема у сфері культури та медіа.
Тепер Україна має більш амбітну стратегію та план дій для поглиблення відносин з ЄС. Про це йшлося під час спільного засідання Уряду України та Комісарів Європейського Союзу 2 лютого. Крім того, обговорювали посилення захисту української культурної спадщини.
Через російську агресію в Україні вже пошкоджено або зруйновано понад 1500 об‘єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури. «Україна вдячна країнам-членам ЄС за надану допомогу, зокрема й для захисту і збереження культурної спадщини, яка постраждала через російську військову агресію, зокрема через Механізм Цивільного Захисту ЄС.
Ми очікуємо, що ця допомога буде розширена», – сказав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Наразі Уряд України працює над діджиталізацією музейних фондів.
З початком повномасштабної війни потреба в діджиталізації музейних ресурсів України стала нагальною.
Разом з обстрілами, пограбуваннями та руйнуваннями музеїв, знищується облікова документація, яка містить інформацію про музейні цінності.
У цьому контексті Україна закликає до посилення співпраці профільних органів, зокрема й міжнародних, для обміну інформацією, а також щодо виявлення незаконно вивезених культурних цінностей. «Ми маємо інформацію про незаконне вилучення деяких музейних експонатів із музейних колекцій на тимчасово окупованих територіях.
Ми усвідомлюємо, що для збереження культурної спадщини, яка є невід’ємною частиною культурної спадщини Європи, необхідно якомога швидше завершити створення онлайн бази даних.
Ми дуже вдячні ЄС та його державам-членам, зокрема Польщі, які допомагають у цьому», – зазначив Віце-президент Європейської Комісії, член Європейської Комісії з питань популяризації європейського способу життя Маргарітіс Схінас. Нагадаємо, в межах співпраці Міністерства культури та національної спадщини Польщі, Solidarity Fund PL та Міністерства культури та інформаційної політики України у 2022 році було розпочато проект «Впровадження електронної системи реєстру Музейного фонду України».

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic growth,
Opportunities abound,
Investors take flight.

- Fin.Org.UA

Новини

22:39 - московія вдарила балістикою по об'єктах "Нафтогазу"
21:50 - Людина, яка мислила тисячоліттями Української Державності
21:00 - Новини 18 травня: помер ексміністр Кубів, чи мобілізуватимуть айтівців
20:50 - Ford готує нові авто для Європи на тлі тиску китайських конкурентів
20:20 - Путін погрожував залишити Європу без газу, але нові покупці обходяться московія дорожче
19:45 - Стало відомо, скільки вже коштувала світовим компаніям війна з Іраном
19:10 - США ще на місяць продовжать санкційний виняток для морської нафти московія
18:50 - Аварійники отримають фінальні виплати урядової підтримки
18:34 - Авторизаційні вимоги до надавачів фінансових послуг буде оновлено
18:23 - "Укрпошта" автоматизувала всі процеси з сортування посилок
18:16 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «БАНК «ГРАНТ» (Відділення №31 м. Київ, Солом’янський район, вул. Освіти, 8/1)
18:15 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КРИНИЧКА КОРОЛІВСЬКА» (Івано-Франківська обл, Коломийський р-н, с. Корнич, вул. Чернівецька 10)
18:14 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Імпульс» (Черкаська обл., Черкаський р-н, м. Кам’янка, вул. Заводська, 2)
18:13 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПП «ГАЛИЦЬКА КУРЯТИНА» (Львівська обл., Львівський рн, село Подусів)
18:11 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди СК «КУЗЬМИНСЬКИЙ» (с. Кузьмин, вул. Лісова, 72з)
18:10 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ “МЕРКУРІЙ-АГРО” (Хмельницька обл, Хмельницький район, с. Кульчини, вул. Польова, 32В)
18:10 - Індія заявила, що купуватиме нафту московія і без винятків США
18:09 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «КОРОЛІВСЬКЕ КУРЧА» (Івано-Франківська область, Коломийський район, с. Олієво-Королівка, вул. Галицька, 100б)
18:00 - Імпортозаміщення у рибній галузі: Україна формує нову модель продовольчої безпеки через державні закупівлі
17:47 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Петрол Контракт» (Вінницька обл., Хмільницький р-н, Махнівська ТГ, с. Махнівка, вул. Київська, 135)
17:36 - Уточнено вимоги щодо формування банками буфера системної важливості
17:36 - Експоліцейський програв апеляцію: конфіскують авто, оформлене на родичку
17:25 - Нацбанк показав курс долара та євро на 19 травня
17:20 - UPG та Ощадбанк на ENERGY FINANCE 2026: партнерство для стабільного постачання пального
17:09 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 6 травня 2026 року
17:01 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 1 травня 2026 року
17:00 - Мінекономіки та зоозахисні організації посилюють співпрацю у сфері захисту тваринного світу
16:58 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 11- 13 травня 2026 року
16:55 - Ексдепутата Гордійчука розшукують за махінації з кредитами
16:51 - Угорщина скасувала рішення про депортацію інкасаторів Ощадбанку


Більше новин