30 січня: Ситуація в енергетиці

30.01.2023 20:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Головне: В Україні стартувала програма обміну ламп розжарювання на LED Нідерланди передали Україні близько 300 тонн енергообладнання для відновлення енергопостачання Євросоюз продовжив на пів року всі економічні санкції проти росії Стабільність інфраструктури Електроенергія 30 січня 2023 року, Міністерство енергетики України передало АТ “Чернігівобленерго” 7 тонн енергетичного обладнання, яке допоможе відновити електропостачання для жителів прикордонної області.
Переданий Чернігівщині гуманітарний вантаж – це допомога, що надійшла з Італії, Литви, Азербайджану та Швеції.
Він включає, зокрема, генератори, силові трансформатори та матеріали, необхідні для проведення відновлювальних робіт. Починаючи з грудня 2022 р., в Україну з Нідерландів надійшло 36 вантажів гуманітарної допомоги у вигляді енергетичного обладнання загальною вагою 286,7 тонн (з них протягом останніх двох тижнів — 12 вантажів загальною вагою 103,6 тонн).
Відповідне енергетичне обладнання буде використане для відновлення об’єктів українського енергетичного сектору, які продовжують зазнавати пошкоджень внаслідок прицільних російських атак.
Серед обладнання, яке було надане нідерландською стороною, — трансформатори, елегазові вимикачі, заземлювачі, роз’єднувачі, обмежувачі перенапруги, електричні кабелі та Українці з 30 січня можуть обміняти 5 старих ламп розжарювання на стільки ж LED-ламп. Зараз послуга доступна в обласних центрах (крім тимчасово окупованих Донецька, Луганська, Сімферополя та міста Севастополя), а також в містах: Кривий Ріг, Краматорськ та Покровськ. Під час другого етапу програма обміну ламп запрацює в райцентрах, а до кінця лютого - в селах. Є два доступні способи, як обміняти лампи: через застосунок Дія та на Укрпошті Щоб подати заяву на обмін лампочок в Дії, потрібно: авторизуватись в застосунку; обрати Послуги – Обмін лампочок; вказати контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажаєте отримати лампи; зазначити тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати. Газ АТ «Укргазвидобування» перерахувало регіонам 2,2 млрд грн рентних платежів за 2022 рік.
Кошти були розподілені між 11 областями, 104 територіальними громадами України, де компанія видобуває газ та рідкі вуглеводні.
Місцеві бюджети отримали 5% від загальної суми сплаченої ренти, яка в 2022 році сягнула 43,8 млрд грн. Впродовж минулого тижня фахівці АТ «Донецькоблгаз» відновили газопостачання для майже 7 тисяч абонентів.
Посилено працювали над підключеннями у Краматорську та Дружківці – під"єднано понад 5 тисяч квартир.  Пальне Унаслідок обстрілу російськими військами Херсонського порту минулого тижня стався витік нафтопродуктів з пошкодженого судна у Дніпро.
Минулого тижня балкери Tuzla та Ferahnaz (обидва — під прапором Ванауту) зазнали ушкоджень унаслідок обстрілу російськими військами на якірній стоянці Херсонського порту, на одному з них виникла пожежа.
Силами екіпажу судна вдалося локалізувати вилив нафтопродуктів. ПАТ "Укрнафта" запускає власну паливну картку, яка даватиме можливість закупити прогнозовану кількість пального на певний період.
Відтепер "Укрнафта" зможе надавати послуги з попередньо оплаченого продажу пального, незалежно від третіх осіб, що зробить сервіс та обслуговування таких програм більш стійким та надійним. Міжнародний вимір та санкції Швеція виділить майже 2 млн доларів для місії МАГАТЕ в Україні Рада Європейського Союзу у п"ятницю, 27 січня, вирішила продовжити на пів року – до 31 липня 2023 року – усі економічні санкції проти росії.
Зокрема -> заборона на імпорт із росії вугілля -> заборона на імпорт із росії нафти з окремими винятками -> обмеження ціни на морське транспортування нафти на рівні $60 за барель -> заборона на експорт до росії товарів і технологій нафтопереробної галузі -> заборона на нові інвестиції в енергетичний і гірничодобувний сектор росії За даними Міністерства енергетики, Укренерго, Нафтогаз, Енергоатом

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – затишок для грошей, як дім – для наших душ.

- Fin.Org.UA

Новини

17:00 - На пункті пропуску "Ужгород – Вишнє-Нємецьке" запрацював пішохідний перехід
16:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 15 січня
16:35 - Сто мільйонів євро на кредитування МСП: ПриватБанк та ЄІБ підписали угоду
16:30 - ARX та ARX Life у 2025 році: +32% премій, понад 2,1 млрд грн виплат і рекордний ріст
16:15 - У "Нафтогазі" спростували інформацію про введення графіків газопостачання на Хмельниччині
16:09 - Служба зовнішньої розвідки московія зайнялася поставками пива в обхід санкцій
15:55 - Кличко: Ситуація в Києві дуже складна, подібного масштабу – вперше за 4 роки війни
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.01.2026
15:27 - Рада призначила нового керівника Фонду державного майна
15:25 - Свириденко повідомила, коли у Києві покращать графіки відключення світла
15:15 - Перші обіцянки: чим займатиметься Шмигаль на посаді міністра енергетики
15:09 - НКЦПФР оптимізувала комітети і оновила їхню структуру
15:05 - Шмигаль: Харків готувався до зими, Київ - не підготовлений зовсім
15:04 - Уряд запускає систему онлайн-моніторингу азартних ігор
15:00 - Прощавай "квартирна черга"
14:54 - Відновлення, стійкість, модернізація — Денис Шмигаль озвучив пріоритети на чолі Міненерго
14:50 - В частині Київщини скасували екстрені відключення та повернулись до графіків
14:20 - Шахрайська схема: в "Ощадбанку" попередили про фейкову розсилку від нібито їхнього імені
14:16 - Рада з другої спроби призначила Шмигаля міністром енергетики
14:06 - Торгівля Китаю з Росією впала вперше за п'ять років
14:00 - Олексій Соболев: Політика розвитку виробників «Зроблено в Україні» передбачає реіндустріалізацію країни
14:00 - Єврокомісія пропонує Україні новий фінансовий інструмент
13:59 - Ключові рішення НКЦПФР 14.01.2026
13:37 - У Києві через негоду скасували продуктові ярмарки
13:25 - "Місія 077": Київстар та абоненти допомагають забезпечувати зв'язок для війська
13:25 - Екстрені тривають: яка зараз ситуація зі світлом у Києві
13:12 - ФДМУ розповів, скільки у 2025 році приніс продаж санкційних активів
13:05 - На Запорізькій АЕС росіяни розмістили військову техніку поруч з ядерними реакторами
12:44 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ПРОМИСЛОВІ ЕНЕРГЕТИЧНІ РІШЕННЯ» (Київська обл., Бориспільський р-н, м. Переяслав, вул. Богдана Хмельницького, 137)
12:43 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФОП ТАРГОНСЬКА А.К. (Житомирська обл., Коростенський р-н, с-ще Лугини, вул. Грушевського Михайла, буд. 58в)


Більше новин