Уряд закликають схвалити Державну антикорупційну програму, не піддаючись на тиск з боку окремих державних органів

30.01.2023 16:30 | Укррудпром

Попри певний прогрес у погодженні, НАЗК все ж не змогло врахувати деякі із зауважень Антимонопольного комітету, які здатні перетворити Програму з антикорупційної на “прокорупційну”.

Йдеться, зокрема, про:

— небажання АМКУ оприлюднювати інформацію про державного уповноваженого, відповідального за розгляд конкретної справи. Свою позицію АМКУ обґрунтовує ризиками незаконного тиску. Насправді ж, публічність у цьому питанні дозволить знизити ризики виникнення корупційних відносин між державним уповноваженим та суб’єктом, щодо якого розглядається справа, який, на відміну від громадськості, знатиме, хто розслідує його справу;

— небажання АМКУ встановити граничні строки розгляду справ та підстав для продовження строків. Тут АМКУ пропонує відійти від “граничних строків” та замінити їх “компромісними” “орієнтовними строками”. Уявіть собі норму закону: строк розгляду справи не може бути більший, ніж два-три роки, ну максимум, п’ять. Очевидно, такий підхід не здатен вирішити проблему безпідставного затягування АМКУ строків розгляду окремих справ;

— небажання АМКУ оприлюднювати інформацію про заявлені концентрації. Оприлюднення такої інформації надало б учасникам ринку більших можливостей щодо захисту своїх прав, а АМКУ зміг би отримувати додаткову корисну інформацію від учасників ринку, що підвищило б якість та обґрунтованість рішень АМКУ, адже після того, як дозвіл надано, очевидно, запізно вже висловлювати застереження;

— небажання АМКУ усувати дискрецію у власних повноваженнях щодо підстав для початку або відмови у розгляді справи. У разі, якщо в законі залишаться шпарини оціночних суджень, через які  АМКУ має можливість приймати неоднозначні рішення щодо початку або відмови у розгляді справи, учасники ринку і споживачі і надалі зіштовхуватимуться з неможливістю захисту своїх прав, які сьогодні дійшли до рівня, коли АМКУ офіційно оголошую, що для скарг пересічних українців відомство закрито.

Найближчими днями проект Державної антикорупційної програми має пройти Урядовий комітет, на якому мають бути остаточно врегульовані усі розбіжності щодо її змісту. Невдовзі після цього Програму затвердить Уряд.

Якою ж буде остаточна версія Державної антикорупційної програми, та чи стане вона тим самим, довгоочікуваним “Леопардом” на антикорупційному фронті — скоро дізнаємося.

Але саме від рішення урядовців залежить, з чим поїде українська делегація на саміт Україна — ЄС 3 лютого: з важливою перемогою на антикорупційному фронті, чи червоніти за провал у виконанні край необхідного кроку, який чекають від нас партнери.

“Ліга антитрасту”

Додати коментар

Користувач:
email:





From Wall Street to Tokyo,
London to Hong Kong and back,
The financial world spins.

- Fin.Org.UA

Новини

10:45 - У семи областях знеструмлення через негоду
10:35 - ЄБРР надасть Україні 85 мільйонів євро на додатковий обсягу газу – Шмигаль
10:30 - Дія City 2.0: Мінцифра готує "індивідуальні" умови для проривних галузей
10:05 - Скільки коштує блефаропластика та ТОП-3 фактори, що впливають на ціну
09:59 - На Львівщині після російської атаки загорілися нафтопродукти
09:37 - На Херсонщині росіяни поцілили у готель та стільникову вежу
09:29 - Індія та ЄС уклали історичну торговельну угоду
09:00 - Низка потягів затримуються через обриви і обледеніння ліній електропередач – УЗ
08:30 - Як реалізуються арештовані судна
08:00 - Великий прекрасний податковий закон. Що хочуть проголосувати в Раді в обмін на гроші від МВФ
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:10 - Денис Шмигаль поінформував про хід робіт з відновлення тепло- та електропостачання у столиці
21:00 - Новини 26 січня: курс євро, ситуація в енергетиці
20:50 - Торік Україна експортувала два мільйона яєць
20:26 - Мінус мільярд доларів: Nestle, Danone фіксують збитки після знайденого токсину
20:00 - Акції золотодобувних компаній стрибнули разом із золотом
18:54 - Рух метро у Києві відновили у звичайному режимі
18:54 - Угоди з переможцем конкурсу на розробку літієвого родовища ще немає – Мінекономіки
18:44 - Російський приватний "Лукойл" попросив допомоги з бюджету московія через обвал цін на нафту
18:23 - 27 січня відключення світла діятимуть усю добу
18:20 - Критерії відбору переможця конкурсу УРП по ділянці «Добра»
18:17 - Правоохоронці викрили розтрату на реконструкції причалу у Чорноморську
18:11 - Сприяння залежності від соцмереж: в США судитимуть Meta, TikTok та YouTube
17:45 - Як працює автовикуп квитків і коли з’являються вільні місця – пояснення УЗ
17:39 - Офіційний курс євро до гривні оновить історичний рекорд
17:30 - На Київщині знову екстрені відключення світла
17:25 - "Метінвест" розповів про наслідки перебоїв з енергопосчанням для металургії
17:23 - У Києві через тривогу змінили рух метро
17:09 - Частину російських авіакомпаній паралізувало внаслідок збою
17:07 - "Укрексімбанк" закриє центральне відділення та низку підрозділів


Більше новин