Підтримай енергетичний фронт: обміняй старі лампи на енергоощадні LED-лампи за програмою ЄС та Уряду

30.01.2023 14:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З 30 січня українці зможуть обміняти 5 старих ламп розжарювання на стільки ж LED-ламп.
Всеукраїнська програма, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи в домівках українців, ініційована наприкінці 2022 року Президентом України Володимиром Зеленським та підтримана Президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
Масова заміна старих ламп на енергоощадні дозволить знизити споживання електроенергії на 7-10% в моменти пікового навантаження на українську енергосистему. Програма реалізується Міністерством економіки, Міністерством цифрової трансформації та Укрпоштою за підтримки Європейського Союзу.
Вона впроваджується як один з інструментів енергоефективності, які дозволяли б вистояти під час енергокризи та забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
За підрахунками, якщо українці встановлять вдома отримані лампи, ефект від заміни становитиме від 0,7 до 1,5 ГВт економії в часи пікових навантажень.
Це допоможе суттєво скоротити дефіцит електроенергії в системі. Європейський Союз планує надати Україні 30 млн LED-ламп.
Нова програма, фінансована ЄС, є складовою підтримки Європейським Союзом українського енергетичного фронту. Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко: «Для нас як для Уряду було важливо забезпечити системну боротьбу з енергокризою.
Ця задача включає кілька інструментів.
Перший, звичайно, імпорт електроенергії з ЄС.
Другий - той, до якого може долучитись кожен українець.
Це програма безкоштовної заміни ламп розжарювання на енергозберігаючі LED-лампи для населення.
В нас дуже амбітна мета - надати українцям безкоштовно 50 млн лампочок.
30 млн вже надав ЄС, ще 5 млн - уряд Франції.
Заміна 50 млн ламп дозволить заощадити близько 1 Гвт електроенергії.
Ми дуже раді, що ЄС першим підтримав нас у цій ініціативі, завдяки чому ми вже сьогодні розпочинаємо процес обміну, що триватиме кілька місяців.
Станом на зараз у відділеннях Укрпошти вже знаходиться 6 мільйонів 600 тисяч ламп.
Лише до кінця лютого в Україну надійде 20 мільйонів ламп в рамках програми». Посол ЄС в Україні Матті Маасікас: «Атакуючи українську енергетичну систему, свідомо завдаючи ударів по цивільній інфраструктурі, рф прагне перетворити зиму на зброю у війні проти українського народу, ще більше ускладнити життя українців; позбавити лікарні, служби екстреної допомоги та домівки електроенергії, опалення та води.
Це – воєнні злочини, вони не можуть залишитися безкарними.
Також наше завдання – мінімізувати й подолати їх наслідки.
Я переконаний, що в цій роботі немає дрібниць і кожна з лампочок, яку замінять українці, також працюватиме на перемогу». Обміняти лампи можна буде у відділеннях Укрпошти.
Обмін ламп розжарювання на нові світлодіодні LED лампи буде проходити у відділеннях Укрпошти поетапно в усіх регіонах.
На першому етапі через найбільший ефект економії будуть забезпечуватися обласні центри, а також до Краматорськ, Покровськ та Кривий Ріг.
Далі лампи з’являться у поштових відділеннях райцентрів.
До кінця лютого лампи мають надійти і до найменших сіл. До обміну приймаються справні лампи розжарювання.
Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього.
Інструкція, як це зробити - за посиланням https://svitlo.diia.gov.ua.
Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження з мобільного застосунку Дія.
Якщо за цей час замовник не обміняє лампи, заява анулюються. Щоб подати заяву на обмін лампочок в Дії: авторизуйтесь в застосунку; оберіть Послуги – Обмін лампочок; вкажіть контактний номер телефону та відділення Укрпошти, у якому бажаєте отримати лампи; зазначте тип та кількість світлодіодних ламп, які бажаєте отримати. Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров: «Протягом року команда Мінцифри запускає в Дії найбільш актуальні сервіси під час війни.
Щоб українці могли отримати їх в кілька кліків, а не витрачати час на походи в держоргани і черги.
Відтепер у застосунку Дія українці зможуть подати заявку на безоплатний обмін п’ятьох старих ламп розжарювання на п’ять енергозберігаючих LED-ламп.
А потім отримати їх у відділенні Укрпошти.
Так, кожен українець зможе зробити внесок у збереження електроенергії, а отже, у посилення енергетичної безпеки України». Також обміняти лампи у відділеннях Укрпошти можна без реєстрації.
В такому випадку лампи обміняють лише за їх наявності. Генеральний директор Укрпошти Ігор Смілянський: «З перших днів повномасштабного вторгнення Укрпошта виступає надійним партнером держави та підтримує її в критично важливих задачах задля спільної перемоги.
Зменшення дефіциту електроенергії - це ще один важливий фронт, який маємо захистити спільними зусиллями Уряду, Програми ЄС й усіх українців.
Укрпошта, маючи найширшу мережу відділень, дає можливість долучитися до програми кожному громадянину - як у великому місті, так і у найвіддаленішому селі.
Ми беремо на себе цю відповідальність попри решту задач, бо розуміємо - хто, як не Укрпошта?». Утилізація старих ламп здійснюватиметься відповідно до правил та міжнародних норм. Щоб дізнатися більше про програму обміну лампочок, заходьте на сайт www.svitlo.diia.gov.ua. Нагадаємо, Уряд затвердив програму для населення по обміну ламп розжарювання на світлодіодні лампи за підтримки ЄС.
Про це йдеться в постанові «Про реалізацію експериментального проєкту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням», яку було прийнято на засіданні Кабінету Міністрів України 10 січня 2023 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Є на ринку й обман і шахрайство,
Інвесторів часто зводять з пуття.
Та якщо знати правила гри,
То можна втричі збагатіти з ним.

- Fin.Org.UA

Новини

08:00 - Сезон звітності у США: хто звітує 29 січня 2026 року та які очікування ринку щодо ключових показників
01:36 - Тесла у 2025 році: перший рік спаду дохідності, очікування на революцію у 2026
01:00 - Американські корпорації 28 січня 2026 року: результати, аналіз показників, поведінка акцій та прогнози
22:35 - Київ з опівночі переходить на тимчасові графіки відключень – ДТЕК
21:48 - Енергостійкість бізнесу: уряд розширив програму кредитування
21:37 - Уряд спростив процедури встановлення сонячних електростанцій на будівлях
21:25 - Номінаційним комітетом завершено формування наглядової ради АТ “Енергоатом”
21:17 - Для дітей з інвалідністю закуплять 10 тисяч зарядних станцій – Свириденко
21:01 - Уряд ухвалив додатковий "енергопакет" для підтримки людей і бізнесу
21:00 - Новини 28 січня: гострий дефіцит електроенергії та нова наглядова рада "Енергоатома"
20:46 - Президент Казахстану звинуватив Росію у відмиванні $14 мільярдів через його країну
20:21 - В "Енергоатомі" нова наглядова рада: хто увійшов і з чого почне роботу
19:56 - Суд дозволив зняти електронний браслет з Кудрицького
19:46 - Україна наростила імпорт овочів "борщового набору" торік: у яких країн купували найбільше
19:39 - АРМА досі не прийняло в управління всі арештовані активи – аудитори
19:17 - ДСНС дало поради щодо використання газових обігрівачів
19:01 - PlayCity визначило переможців конкурсу на проведення лотерей: його критикував Гетманцев
18:35 - Суд заарештував майно компанії, яку підозрюють у співпраці з Росією
18:30 - Розпочинається обговорення змін стосовно реєстрації колекторських компаній
18:23 - В Україні 29 січня відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У 2025 році погашено понад 253 млн грн проблемної заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків
17:55 - Майно померлих на 6 мільйонів гривень: на Харківщині судитимуть шахраїв
17:39 - В найбільшому банку Німеччини провели обшуки через російського олігарха
17:38 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 29 січня
17:35 - Футбольні клуби торік витратили на трансфери рекордні $13 мільярдів
17:24 - Вантажні перевезення "Укрзалізниці" за рік знизилися на 8%
17:16 - Венесуельська нафта повертається: США готуються зняти частину санкцій – Reuters
17:15 - Київстар запустив тестову зону 5G у Бородянці
17:00 - До кредитної спілки застосовано захід впливу
16:56 - Непрозорі витрати й перереєстрація брендів: У Львівському ІТ Кластері назвали причини відсторонення CEO


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33131
Австралійський долар29.9489
Така0.34991
Канадський долар31.5475
Юань Женьміньбі6.1574
Чеська крона2.1087
Данська крона6.861
Гонконгівський долар5.4821
Форинт0.134523
Індійська рупія0.46597
Рупія0.0025583
Новий ізраїльський шекель13.837
Єна0.28031
Теньге0.084847
Вона0.029942
Ліванський фунт0.000478
Малайзійський ринггіт10.9121
Мексиканське песо2.4925
Молдовський лей2.5435
Новозеландський долар25.7918
Норвезька крона4.4458
Саудівський ріял11.4041
Сінгапурський долар33.9113
Донг0.0016394
Ренд2.6943
Шведська крона4.8414
Швейцарський франк55.7685
Бат1.37503
Дирхам ОАЕ11.6441
Туніський динар15.1148
Єгипетський фунт0.9117
Фунт стерлінгів58.9826
Долар США42.7689
Сербський динар0.43623
Азербайджанський манат25.1537
Румунський лей10.0529
Турецька ліра0.9851
СПЗ (спеціальні права запозичення)59.1843
Євро51.2286
Ларі15.8921
Злотий12.1918
Золото225624.77
Срібло4845.84
Платина113504.81
Паладій83578.56

Курси валют, встановлені НБУ на 29.01.2026