Електронна товарно-транспортна накладна (е-ТТН) стане обов’язковою з 1 серпня 2023 року

28.01.2023 12:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Питання впровадження е-ТТН було обговорено на онлайн-зустрічі представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, Міністерства цифрової трансформації, USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» з понад 20 бізнес-асоціаціями, майже 500 представниками компаній та ГО «Інститут аналітики та адвокації». Передбачається, що вже за 5 днів розпочнеться тестування електронної накладної і ринок матиме півроку на адаптацію до нових правил. «Ми точно розуміємо, що е-ТТН зробить ринок вантажних перевезень прозорішим, менш корумпованим.
Для бізнесу використання електронних накладних буде дешевшим за паперові.
І, загалом, це перший крок до впровадження міжнародних документів – e-CMR. Впровадження е-ТТН обов’язково відбудеться, тому вже зараз ми закликаємо бізнес долучатись до тестування системи, щоб до 1 серпня бути готовими працювати з документами.
Вже є провайдери електронного-документообігу, які пройшли тестування і можуть взаємодіяти з системою. Я вдячний за роботу всій команді, яка рухає цей проект.
І всім представникам ринку, які підтримували нас весь цей час», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Мустафа Найєм. Планується, що працювати з документом можна буде у режимі реального часу всім сторонам вантажоперевезення одночасно – відправнику, одержувачу та перевізнику.
Також вона дозволить оперативно проводити взаєморозрахунки за здійснене перевезення. «Ми робимо якісний сервіс, який буде зручний для всіх контрагентів.
В тому числі, для держави, яка позбудеться паперових носіїв даних у сфері вантажних перевезень, та для бізнесу, який отримає нову швидкість обігу товарно-транспортних накладних, а з нею і нову швидкість взаєморозрахунків. Робота над е-ТТН розпочалась ще 2019 року.
Величезна частина завдань по проекту була виконана ще до великої війни.
Повномасштабне вторгнення росії до України відтермінувало впровадження електронної форми товарно-транспортної накладної, але не зупинило цих процесів. Зараз ми точно розуміємо – впровадження е-ТТН невідворотне.
І ми маємо 6 місяців на тестування.
Насправді, це не так вже й багато часу.
Тому ми закликаємо бізнес і провайдерів електронного документообігу вже сьогодні долучатись і налагоджувати свої бізнес-процеси, вже враховуючи перехід на е-ТТН», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Анатолій Комірний. Окрім цього, в рамках зустрічі було ознайомлено бізнес з поточним станом роботи над реалізацією проекту е-ТТН та обговорено необхідні для бізнесу дії у впровадженні накладної. Зокрема, з 1 лютого 2023 року бізнес має час на поступовий перехід, тестування та адаптацію до використання е-ТТН.
Для цього компанії потрібно укласти договір з одним із провайдерів ЕДО, що приєдналися до проекту, щоб 1 серпня бути повністю готовою до цифровізації цього бізнес-процесу. Впровадження системи е-TTН здійснюється Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та USAID/UK aid проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS» та за участі ГО «Інститут аналітики та адвокації», яка на період реалізації проекту є адміністратором системи е-TTН. Нагадаємо, наприкінці минулого року було завершено розробку Системи електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН).
Перші три компанії-провайдери (EDIN, ПТАХ та AgriChain) пройшли тестування щодо взаємодії з Системою електронного документообігу е-ТТН.
Зокрема, дві компанії (EDIN та ПТАХ) вже успішно завершили тестування взаємодії, ще одна компанія (AgriChain) отримала рекомендації щодо доопрацювання свого програмного забезпечення.

Додати коментар

Користувач:
email:





Market bears emerge,
Stock prices plummet, panic reigns,
Investors lose big.

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 14 травня: Кауфман отримав контроль над фармбізнесом росіян, обшуки у членів НКРЕКП
20:50 - В Оманській затоці атакували й підпалили індійське судно
20:25 - Кабмін попередньо забрав собі контроль над PlayCity у Мінцифри
19:55 - Ормуз почав пропускати через себе більше супертанкерів з нафтою
19:25 - Біля ОАЕ захопили судно і відправили його в Іран
18:58 - Через подорожчання бензину американці стали пити менше пива
18:35 - Уряд запровадив пільгову сплату зборів для ветеранського бізнесу у сфері інтелектуальної власності
18:32 - Свириденко розповіла, скільки ветеранів отримає житло цьогоріч
18:25 - У застосунку "Дія" запустили ШІ-агента: що він вміє?
18:00 - Асоціація ритейлерів пояснила "хвилю закриття" магазинів
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 15 травня
17:37 - У НКЦПФР презентували концепцію нового законопроєкту про добровільні пенсійні фонди
17:35 - Папірець більше не потрібен: як отримати картку платника податків у "Дії"
17:20 - За два дні над українськими АЕС пролетіло понад 160 російських дронів – МАГАТЕ
17:20 - Антимонопольний дозволив "Сільпо" купити магазини групи "Євротек"
17:10 - Надходження податку на нерухомість зросли на понад 14%: які регіони сплатили найбільше
17:08 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
17:04 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження Порядку розроблення паспорта меліоративної системи (складової частини меліоративної системи)»
16:50 - Індія просить вчергове продовжити дозвіл на купівлю російської нафти – ЗМІ
16:50 - Гуманітарна катастрофа на Кубі: країна вичерпала запаси пального
16:44 - Фонд гарантування продав активи двох банків-банкрутів на понад 23 мільйони
16:30 - ФОПам та юрособам обмежать ліміти на перекази. Кому саме і чому?
16:30 - Як AI-інструменти змінюють продажі
16:25 - Україна отримала змогу експортувати до Молдови равлики та м'ясні продукти
16:16 - На Одещині "захисний" підряд віддали фігуранту у кримінальному провадженні
16:05 - ЄС може закрити свій ринок курятини для головного конкурента України – ЗМІ
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.05.2026
15:30 - Циркулярна економіка та відновлення України: понад 150 учасників долучилися до секторального обговорення 
15:30 - На Львівщині понад 20 тисяч абонентів лишаються без електрики після атаки московія
15:20 - Санкції ЄС можуть вдарити по арктичній логістиці московія – ЗМІ


Більше новин