За останній рік Україні вдалося ухвалити низку реформаторських рішень у довкіллєвій сфері, які наближають нас до ЄС, - Євгеній Федоренко
27.01 13:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУЗа останній рік Україні вдалося ухвалити низку реформаторських рішень у довкіллєвій сфері, які наближають нас до ЄС.
На цьому наголосив заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Євгеній Федоренко.
Під час 8-го засідання Кластера 3 Комітету асоціації між Україною та ЄС заступник Міністра спільно із керівницею відділу Європейської служби зовнішніх справ Петрою Гомбаловою Кісенгеровою провели засідання другого дня Кластера, який був присвячений саме довкіллєвим питанням.
У режимі відеоконференції Київ – Брюссель обговорили стан імплементації Україною європейського законодавства, рух Європейським зеленим курсом, кліматичну політику та виконання зобов’язань за Паризькою угодою, а також зелену відбудову нашої країни.
Євгеній Федоренко розповів, що попри війну Україна продовжує виконувати міжнародні зобов’язання та прагне до якнайшвидшої інтеграції до ЄС.
Зокрема, минулого року вдалося прийняти реформаторські рішення в низці секторів – це й управління відходами, лісова галузь, водна політика, зміцнення хімічної безпеки, моніторинг довкілля тощо.
“Наразі 9 євроінтеграційних законопроектів перебувають в українському Парламенті.
У планах Міністерства протягом найближчих двох років розробити ще 27 проектів законів та понад 170 нормативно-правових актів для подальшої апроксимації нашого законодавства до права ЄС”, - зазначив Євгеній Федоренко.
За його словами, Уряд України вже будує міцний фундамент для відновлення країни на засадах Європейського зеленого курсу.
Відбудова України стане наймасштабнішим проектом з часів Другої світової війни.
Очікуються приватні інвестиції в різні сфери економіки, у тому числі у відновлювальну енергетику, видобуток та переробку корисних копалин, логістику та будівництво.
Серед ключових тез, висловлених європейськими колегами:
- За останній час відбулися деякі зміни у законодавстві ЄС щодо зеленого курсу.
ЄС готове допомогти Україні в їх імплементації.
Нововведення стосуються, наприклад, правил вивезення відходів, боротьби з нелегальним їх захороненням, просування циркулярної економіки, розробки сталих продуктів, екологічного пластику, впровадження заходів протидії вирубкам лісів та захисту ґрунту, біорізноманіття тощо.
- ЄС сподівається, що питання клімату і довкілля й надалі будуть серед пріоритетних для України.
- Зелене відновлення – це можливість України модернізуватися швидко та на краще, аналогічно з Планом Маршалла, який діяв у Європі після Другої світової війни.
- Євросоюз також переймається питаннями шкоди, яка завдається українському довкіллю внаслідок війни, та готовий надавати необхідну допомогу для зменшення цього негативного впливу.