З початку січня Пенсійний Фонд профінансував понад 1,6 млрд грн страхових виплат

24.01.2023 18:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З 1 січня 2023 року уповноваженим органом в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування є Пенсійний фонд України, тобто страхові виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснює саме ПФУ. Оскільки, відповідно до Закону, Пенсійний фонд України та його територіальні органи є правонаступниками Фонду соціального страхування України (ФССУ) наразі страхові виплати успішно здійснює один страховик, а не два (як це було донедавна). Так, станом на 23.01.2023 р.
Пенсійний фонд України вже профінансував страхових виплат на загальну суму 1620,7 млн грн: · допомогу по тимчасовій втраті працездатності ( “лікарняні”) – 478,5 млн грн; · допомогу по вагітності і пологах (“декретні”) – 241,9 млн грн; · одноразові та щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві, членам їх сімей – 900,3 млн грн, серед них - одноразові страхові виплати потерпілим на виробництві – 3,7 млн грн; одноразові страхові виплати членам сімей потерпілим на виробництві – 3,3 млн грн; щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві – 861,1 млн грн; щомісячні страхові виплати членам їх сімей потерпілим на виробництві – 32,2 млн грн). Передання функцій ФССУ до Пенсійного фонду України дозволило цифровізувати страхові виплати, тим самим підвищивши зручність та доступність. Також цифровізація дозволяє уникнути ризиків, пов’язаних з втратою паперових документів, скоротити терміни їх обробки і забезпечити прозорість та контрольованість виплат. Нагадаємо, що попри зміну органу, який здійснює страхові виплати, розмір цих виплат для громадян зберігся, а деяких – навіть збільшився.
Крім цього, якщо раніше перерахування коштів на оплату лікарняного займало в ФССУ 10 днів, то тепер ПФУ протягом 3 днів має переказувати відповідну суму коштів роботодавцю на спеціальний рахунок. Успішно реалізувавши рішення про передання функцій ФССУ Пенсійному фонду України, Міністерство соціальної політики реалізувало черговий крок, спрямований на цифровізацію державних послуг.
Адже побудова ефективної цифрової системи, що дозволяє економити бюджетні кошти, мінімізувати корупційні ризики і робити соціальні послуги більш доступними – один з пріоритетів реформування соціальної сфери.

Додати коментар

Користувач:
email:





The BIS and ECB
Managing currency and growth
For a unified Europe

- Fin.Org.UA

Новини

09:00 - В Євросоюзі назвали найбільші автомобільні ринки у 2025 році
08:30 - Як очистити банки від поганих кредитів
08:00 - Вклали 40 тисяч гривень на двох і завоювали ринок: як айтівці зі Львова заснували Dodo Socks
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Україна завезла рекордний обсяг електроенергїї з ЄС у січні на тлі атак московія
17:39 - Південь України посилили на 500 МВт після нічного ремонту лінії з Молдовою
17:30 - Денис Шмигаль підкреслив важливість посилення темпів відновлення світла й тепла
16:50 - московія не може позбутися імпортозалежності у критичних технологіях
15:40 - У Києві повернули тепло у 2700 будинків – Кулеба
14:45 - SpaceX перекрила московія доступ до Starlink для атак по Україні
14:01 - У Чернівцях одна релігійна організація через суд відібрала собор в іншої
13:50 - Морква в Україні продовжує дорожчати: скільки вона тепер коштує
12:50 - Армія московія атакувала підприємство в Чернігові
11:45 - На Одещині після негоди повернули світло для 300 тисяч родин
10:55 - "Укрзалізниця" повідомила, як курсують поїзди в регіонах з підвищеним ризиком
10:00 - У Києві ще тисяча багатоповерхівок без тепла – Кличко
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 01.02.2026
19:47 - Денис Шмигаль: енергетики відновили електропостачання в усіх областях України після аварії – регіони повертаються до графіків
18:40 - Київ відновлює системи життєзабезпечення – Кличко
17:40 - Київщина повертається до графіків відключень, Київ – ні
17:12 - Одещина: до графіків відключень повернулася поки лише частина області
16:45 - Десять відділень "Нової пошти" в Києві працюватимуть 24/7
16:15 - Дніпропетровщина: екстрені відключення скасовано
15:25 - Харківський метрополітен повністю відновив роботу
14:50 - Київський метрополітен відновив роботу на всіх лініях
14:46 - У Кривому Розі через великий блекаут проблеми з теплом, водою та електротранспортом
14:20 - У Києві та двох областях заживили критичну інфраструктуру – Шмигаль
14:10 - На Донеччині в результаті обстрілу пошкоджено магістральний газопровід
14:01 - Енергосистема відновлюється: в "Укренерго" розповіли, в яких регіонах діють екстрені відключення


Більше новин