Прем’єр-міністр України озвучив партнерам основні потреби держави в енергетичній сфері

24.01.2023 18:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

«Бізнес як зазвичай» із росією, «росатомом» і його дочірніми компаніями має бути припинено.
Слід покласти край залежності країн від російського ядерного палива та послуг.
На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у своєму зверненні до міністрів енергетики країн-партнерів під час засідання Міжнародної консультативної ради. Денис Шмигаль нагадав, що з жовтня 2022 року сотні російських ракет і безпілотників цілеспрямовано руйнують енергетичну інфраструктуру України.
А найбільша в Європі Запорізька АЕС окупована росією з 4 березня та перетворена на військову базу. «російська федерація порушила всі принципи ядерної безпеки, вчинивши численні акти ядерного тероризму на державному рівні.
Водночас росія зберігає лідерські позиції на світовому ядерному ринку.
Дохід «росатома» у 2022 році зріс на 17%, порівняно з 2021 роком, а експорт — на 15%, і склав 10 млрд доларів», — зазначив Денис Шмигаль і підкреслив, що ці гроші, досить очевидно, стають спонсором для російського військового бюджету. Як відзначив Прем’єр-міністр, окремі країни продовжують співпрацювати з «росатомом» у будівництві нових атомних енергоблоків і набагато більше країн залежать від російського ядерного палива та послуг: «Цьому слід покласти край.
Ми повинні надіслати світові чіткий сигнал про те, що ядерний тероризм не може толеруватися». Денис Шмигаль нагадав, що Україна запропонувала додати до 10-го пакету санкцій ЄС представників російської атомної промисловості.
Він також закликав використати всі доступні засоби, щоб змусити росію покинути ЗАЕС. Очільник Уряду також озвучив кроки для збереження енергосистеми України: 1.
Максимально відремонтувати пошкоджені лінії електропередачі та розподілу. 2.
Відновити та децентралізувати генерацію там, де це можливо. 3.
Впровадити програми енергоефективності. 4.
Посилити транскордонну торгівлю електроенергією. «Нам прямо зараз потрібно багато автотрансформаторів, розподільних пристроїв, ізоляторів, з’єднувачів, стовпів і так далі.
Високовольтне обладнання є пріоритетним, але розподільчі мережі також потребують ремонту», — відзначив Прем’єр-міністр України. Денис Шмигаль подякував за матеріальну та фінансову підтримку, яку іноземні уряди та національні компанії надали Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Money is flowing
The market is unpredictable
But profits await

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в червні 2026 року
20:00 - Новини 10 липня: в України зв’явилась нова банкнота
19:42 - Україна отримала понад 3 мільярди доларів від Світового банку
19:19 - ЄС може оштрафувати Meta на 6% від обороту
18:55 - З 15 липня у Києві дорожчає проїзд: у КМДА підписали розпорядження
18:25 - Наприкінці сезону суниця подорожчала на 23%
17:54 - СБС відмінусували 13 кораблів "тіньового флоту" московія біля Криму за ніч
17:40 - Укрпошта за перше півріччя отримала 122 мільйона гривень прибутку
17:30 - Курс на $85 млрд: Уряд презентував Експортну стратегію України до 2030 року
17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:40 - ДО УВАГИ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ! Тимчасове призупинення приймання заяв та декларацій через Систему єДозвіл
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Запрошуємо на презентацію програми «Зелене фермерство у галузі садівництва»: гранти та пільгове фінансування для агровиробників
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто
15:35 - За перше півріччя ФДМУ заробив 3,4 мільярда гривень
15:32 - "Квиток до ЄС": в Україні стартує навчальна програма для аграріїв про вимоги європейського ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.07.2026
15:30 - До 1,5 млн куб. м якісної деревини щороку додатково для переробки: Уряд ухвалив пакет рішень для лісової галузі
15:18 - Участь Мінекономіки у засіданні Уряду 24 червня 2026 року
15:10 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 06-08 липня 2026 року
15:04 - Повідомлення про проведення публічної презентації проєкту Закону України «Про таксономію сталих видів економічної діяльності та сталі інвестиції»
14:58 - Лист очікувань власника державної організації Національного наукового центру «Інститут метрології» на 2027 від 08.07.2026 № 2803-13/63685-08
14:50 - Російський уряд вперше визнав дефіцит пального в країні: у червні казали, що все добре
14:30 - московія створює комерційний логістичний центр у сирійському порту Тартус
14:25 - Звіт про стан виконання операційного плану з реалізації у 2026-2028 роках Стратегії зайнятості населення України на період до 2030 року (станом на 01.07.2026)
13:40 - Ціна електроенергії "на добу наперед" впала до мінімуму за понад 2 роки: яка причина
13:28 - Мінекономіки розповіло про нові умови страхування воєнних ризиків
13:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Залізнична, буд. 61-Б)


Більше новин