«Вивчаю - не чекаю»: застосунок допоможе учням початкових класів вивчати українську мову та читання в ігровій формі

24.01.2023 18:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 24 січня 2023 року, за участю генерального директора директорату цифрової трансформації МОН України Дмитра Завгороднього відбулася презентація оновленої версії застосунку «Вивчаю – не чекаю», яка дозволяє вивчати українську мову та читання в ігровій формі. Проект «Вивчаю — не чекаю» створений за сприяння МОН громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією «War Child Holland». У застосунку доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ.
Тож усі учасники освітнього процесу, вчителі та школярі 1-4 класів, можуть завантажувати додаток, щоб опановувати новий матеріал. «Станом на 24 січня 2023 року зруйновано та пошкоджено 3 051 заклад освіти України.
Також з урахуванням безпекової ситуації значна кількість шкіл в Україні продовжують працювати виключно онлайн – 4363 з майже 13 тис.
закладів.
Тобто понад 1.6 млн учнів навчається у дистанційному форматі.
Щоб освітній процес тривав для кожного здобувача освіти, спільно з партнерами продовжуємо створювати якісний та доступний цифровий контент, який відповідає державним стандартам, а також є цікавим та інтерактивним інструментом для дітей.
Для учнів початкових класів має бути особливий формат, на відміну від середньої та старшої школи, які мають доступ до контенту в межах проекту «Всеукраїнська школа онлайн».
Тож тепер застосунок «Вивчаю – не чекаю» навчає не тільки математики, а й української мови, – зазначив Дмитро Завгородній. Також про актуальність та можливості оновленої версії «Вивчаю – не чекаю» розповіла голова громадської спілки «Освіторія» Зоя Литвин. «Завдяки сильним партнерам та залученості усіх сторін, уже у вересні цього року ми презентували перший застосунок для вивчення математики.
З того моменту ми маємо понад 30 тис.
користувачів.
Учні, вчителі та батьки використовують застосунок як для навчання в Україні, так і за кордоном.
Сьогодні ми презентуємо оновлену версію, яка дає можливість дітям у будь-якій точці світу вчити українську мову та читання.
Одна із особливостей застосунку – він знайомить учнів із творами українських сучасних авторів.
І все це відбувається в ігровій формі, яка адаптована до вікових особливостей дітей початкової школи», – зазначила Зоя Литвин. Для розроблення навчального контенту «Освіторія» залучила найкращих педагогів, філологів, методистів, які є гарантами відповідності матеріалів до навчальної програми та вимог НУШ.
Серед методистів – Інна Большакова та Ганна Остапенко, авторки підручників з української мови та літератури. У застосунок додані твори близько 20 сучасних українських письменників: Зірка Мензатюк, Катерина Міхаліцина, Сашко Дерманський, Таня Стус та інші.
Нові уроки будуть додаватися протягом року, а разом з ними і додаткові твори інших авторів. «Є дві важливі умови долучення дитини до чогось, що ми, дорослі, вважаємо потрібним.
Перше – уникнення примусу, друге – ігрова форма.
Звертаючись до дитини через актуальні для неї «канали» та «інструменти», отримуємо можливості природного заохочення.
Хоч як ми не пручаємося, але таким каналом та інструментом є і довго буде цифровий світ та екран.
Місточок між екраном планшета, через гру – до історії може впевнено привести й до читання книжки», – додала Таня Стус під час презентації застосунку. Оновлена версія «Вивчаю – не чекаю» доступна на App Store та Google Play.
Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет. Довідково «Вивчаю – не чекаю» створено на основі методології мікронавчання міжнародної організації «War Child Holland».
Застосунок є безкоштовним та працює без доступу до інтернету після попереднього завантаження.
Контент для застосунку розроблявся за участю дітей, які пропонували свої ідеї щодо героїв, сюжетів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Risk and return trade-off
Higher the potential gain
Higher the possible loss

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - АЗС збільшили сплату авансових податків за 4 місяці: як платять компанії та ФОПи
16:58 - Уряд виділить 3,5 мільярда з резервного фонду на ремонт основних місцевих доріг
15:55 - НБУ повідомив, яка частка проблемних кредитів у банках України
14:50 - Депутат за $10 тисяч хабаря бронював ухилянта "під ключ": знайшов "критичне" підприємство
13:45 - Найдовший інтернет-блекаут в Ірані добиває приватний бізнес
12:30 - Газовози пішли на прорив через Ормуз – ринок сподівається на повернення СПГ
11:20 - США вдарили санкціями по супутникових компаніях Китаю через допомогу Ірану
10:10 - Насіров програв у суді 11 мільйонів "Укргазвидобуванню"
08:00 - "Я все перевіряю на собі". Історія засновника винарні CHARA & GARRA
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:20 - Денис Шмигаль провів засідання ЕнергоШтабу
21:00 - Новини 8 травня: Україна атакувала НПЗ московія, у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
20:55 - OnlyFans продав 16% бізнесу після смерті власника
20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:46 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за 2025 рік
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:03 - Міжвідомча робоча група з підготовки публічних інвестиційних проектів
17:00 - Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників


Більше новин