Розроблений Держенергоефективності реєстр біометану – віха, що відкриває горизонт подальшої роботи для розвитку виробництва біометану та обігу гарантій походження
24.01 16:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ
Про це повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус на семінарі, організованому Агентством для майбутніх виробників біометану та інших користувачів реєстру.
Реєстр розроблено Агентством на виконання вимог Закону України від 21.10.2021 №1820 щодо розвитку виробництва біометану та постанови Уряду від 22.07.2022 №823.
Завдяки такому інструменту Агентство зможе реєструвати виробників біометану та у відповідь на їх запити видавати їм гарантії походження на обсяг біометану, поданого в газотранспортну або газорозподільчу систему.
«Попри військову агресію країни-терориста, у надзвичайно короткий термін, власними зусиллями, ми створили механізм ведення реєстру гарантій походження біометану.
Ми заклали в постанову такий стислий термін, оскільки усвідомлювали важливість розвитку відновлюваної енергетики, енергетичної безпеки.
Для нас також було принципово, попри відсутність фінансування, виконати необхідний обсяг робіт», - повідомив Голова Держенергоефективності Валерій Безус.
З огляду на запобігання ризикам терористичних атак, публічне функціонування реєстру біометану та збір інформації для функціонування реєстру біометану розпочнеться після отримання експертного висновку для засобів технічного захисту інформації та організаційно-технічних рішень Комплексної системи захисту інформації, та атестата відповідності Державної служби спеціального зв"язку та захисту інформації України.
Розробка цього інструменту відкриває можливості подальшої роботи у декількох напрямах, які сприятимуть розвитку ринку біометану.
«Розроблений реєстр біометану дозволяє нам вести практичні перемовини з європейськими партнерами, щоб забезпечити обіг гарантіями походження біометану в країнах ЄС», - відповів Голова Валерій Безус.
Паралельно буде відбуватися доопрацювання IT-платформи та програмного рішення функціонування реєстру.
«Створення цього реєстру – один із вагомих кроків для запровадження ринку біометану в Україні та з подальшою його реалізацією на експорт», - наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
«Також ми повинні створити технічні, регуляторні й фіскальні передумови для ринку біометану в Україні.
Мінагрополітики готове всебічно підтримувати цю роботу», - додав Віталій Головня.
Валерій Безус підтвердив, що удосконалення нормативно-правового регулювання – дуже вагомий напрям.
Необхідно розв"язувати ті питання, які впливають на перспективу розвитку біометану як з точки зору його внутрішнього використання для заміщення газу і декарбонізації, так і з точки зору його експорту, а також можливостей обігу гарантій походження біометану.
Більше читайте на сайті Держенергоефективності.