Три госбанка в октябре стали самыми убыточными в Украине

07.12.2022 17:00 | Укррудпром

Государственный ПриватБанк в октябре возглавил список из 48 прибыльных банков с чистой прибылью 3,934 млрд грн, обеспечив прибыль всей банковской системы в этом месяце.

Согласно обнародованным Нацбанком Украины на его сайте данным, следом идут банки с иностранным капиталом Укрсиббанк — 518,1 млн грн и Ситибанк — 398,1 млн грн, которые были среди лидеров и в сентябре.

Завершают пятерку Универсал банк (mono) — 384,5 млн грн и еще один банк с иностранным капиталом — ОТП Банк — 224,7 млн грн.

ПриватБанку удалось добиться столь значительной прибыли, несмотря на доформирование еще 1,11 млрд грн резервов, однако его активы в октябре выросли сразу на 18,04 млрд грн.

Другие банки-лидеры по прибыли также значительно нарастили активы в октябре: УкрСиб и ОТП — на 5,67 млрд грн и 5,58 млрд грн соответственно, Сити — на 3,73 млрд грн, mono — на 2,82 млрд грн, тогда в качестве объемов доформирования резервов у них составляли от 1,9 млн грн в Сити до 282,5 млн грн в УкрСибе.

Небольшую прибыль в октябре снова показал Альфа Банк (Украина) — 96,2 млн грн по сравнению с 558,2 млн грн в сентябре, однако активы его снова сократились — на 8,49 млрд грн по сравнению с 6,6 млрд грн в сентябре.

Среди лидеров по убыткам в октябре три других госбанка: Ощадбанк — 1,62 млрд грн, Укрэксимбанк — 472,2 млн грн и Укргазбанк — 293,9 млн грн.

Ощадбанк показал такой убыток с доформированием резервов на 0,9 млрд. грн. и ростом активов на 2,1 млрд. грн., в то время как в Укрэксимбанке резервы даже сократились на 0,5 млрд. грн за рост активов сразу на 21,43 млрд грн.

Ургазбанк в октябре доформировал 0,55 млрд. грн. резервов за сокращение активов на 4,55 млрд. грн.

Среди банков, завершивших октябрь со значительными убытками, также снова Идея Банк — 223,9 млн грн по сравнению со 190,3 млн грн в сентябре (рост резервов на 461,6 млн грн), а также Правэкс Банк — 162,8 млн грн (рост резервов на 105,4 млн грн).

По результатам 10 месяцев этого года самым прибыльным остается ПриватБанк — 17,76 млрд. грн.

За ним со значительным отрывом следуют Сбербанк — 2,71 млрд грн, Укрсиббанк — 2,62 млрд грн, Райффайзен Банк — 2,51 млрд грн и Ситибанк — 1,9 млрд грн, а вслед за mono — 1,26 млрд грн, Ощадбанк — 1,09 млрд грн, банк “Южный” — 0,46 млрд грн и Айбокс Банк — 0,4 млрд грн.

Наибольшие убытки за январь-октябрь показали Укрэксимбанк — 8,38 млрд грн, Альфа-Банк — 4,22 млрд грн, Укргазбанк — 3,65 млрд грн.

Завершают пятерку убыточных ПроКредит Банк — 1,46 млрд грн и Идея Банк — 0,45 млрд грн.

Всего за 10 месяцев этого года 46 банков сработали с чистой прибылью, в то время как 21 — с чистым убытком.

По данным Нацбанка, в октябре суммарный портфель ОВГЗ всех банков уменьшился на 2,72 млрд грн, больше всего (как и в сентябре) в Альфа Банке — на 2,55 млрд грн, тогда как в ПУМБе — на 1,07 млрд грн, Райффайзен Банка — на 0,97 млрд грн, ТАСкомбанка — на 0,73 млрд грн и mono — на 0,59 млрд грн.

ПриватБанк и Укрэксимбанк увеличили свои портфели гособлигаций соответственно на 5,38 млрд грн и 0,5 млрд грн.

Додати коментар

Користувач:
email:





Криза – це джерело
Нових можливостей, що
Важливі на весь світ

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 15 липня: У США показали нову монету з Трампом, на 2000 грн оновили шрифт після скандалу
19:45 - Ормуз знову закрився, але цього разу ринок залишився майже без резервів нафти
19:25 - Монетний двір США почне карбувати золоту монету з Трампом
19:15 - Національний банк розширює перелік бенчмарк-ОВДП, які банки можуть включати в покриття обов’язкових резервів
18:55 - Україна перекрила московія криптовалютні лазівки для обходу санкцій
18:53 - У комітеті ВР запідозрили маніпуляції на аукціоні з продажу електроенергії
18:24 - Застосовано заходи впливу до дев’яти фінансових компаній
18:20 - Укрзалізниця запускає додатковий рейс зі Львова до Рівного
17:50 - Атака дронів зупинила один з найбільших НПЗ московія
17:25 - У "Кернел" розповіли про наслідки російського удару по олійному терміналу
17:02 - Постачання тютюну до підпільних цехів: на Закарпатті судитимуть депутата
16:52 - Нацбанк показав курс долара та євро на 16 липня: валюта дешевшає
16:30 - Чому потрібно збільшувати заготівлю деревини
16:22 - Держпідприємства збільшили сплату податків
16:05 - Атаки на Росію в Азовському морі стали найбільшою морською війною за пів століття – FT
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.07.2026
15:30 - Україна втратила третину потужностей з експорту зерна в Чорному морі – ЗМІ
15:12 - Рада ухвалила закон щодо централізованого теплопостачання
14:25 - Правоохоронці "накрили" мережу шахрайських кол-центрів
14:20 - У Нью-Йорку вперше в США заборонили будувати нові датацентри для ШІ на рівні штату
14:01 - Не тільки "єОселя": як купити житло в Україні за підтримки держави
13:50 - На Харківщині росіяни поцілили у автомобіль енергетиків, є поранені
13:24 - Як вплинув виїзд за кордон чоловіків до 22 років на ринок праці – дослідження
13:16 - Для укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску необхідно подати пакет документів
13:15 - Шрифт на банкноті у 2000 гривень оновили після скандалу
13:13 - Юридична особа користується пільгою щодо сплати земельного податку і надає в оренду земельні ділянки: що з оподаткуванням?
13:11 - Чи необхідно обладнувати цілодобовими системами відеоспостереження місця зберігання оптових партій тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах?
13:10 - В якому випадку довідка про взяття на облік платника податків за ф. № 34-ОПП підлягає заміні?
13:09 - Платник може надати інформацію щодо видів діяльності, які не зазначені в попередньо поданій таблиці даних платника ПДВ
13:07 - Як в Електронному кабінеті подається Звіт про підзвітні рахунки відповідно до багатосторонньої угоди СRS?


Більше новин