Умер первый президент “Энергоатома”

04.12.2022 09:00 | Укррудпром

В субботу в возрасте 78 лет ушел из жизни первый президент ГП “НАЭК “Энергоатом” Валерий Стародумов, сообщила компания в Телеграмм-канал.

“За время своей карьеры Стародумов занимал различные должности — от главного инженера департамента института до президента “Энергоатом”. Однако вся его жизнь была неразрывно связана с ядерной энергией”, — говорится в сообщении.

Стародумов работал в должности президента “Энергоатома” в 1996-97 гг.

Как отметили в НАЭК, он является всемирно известным в научных и профессиональных кругах инженером, физиком-ядерщиком, кандидатом технических наук.

“Валерий Михайлович принимал активное участие в устранении последствий Чернобыльской аварии, работал в области высоких радиационных полей и имел ряд научных работ”, — подчеркнули в компании.

В 1990-х в США он присоединился к разработке и реализации проекта по выводу из эксплуатации АЭС на мысе Лонг-Айленд. Также был вовлечен в разработку альтернативной версии ядерного реактора VVR-440 совместно с компаниями Westinghоuse (США), Belgatom (Бельгия), BNFL (Великобритания).

Стародумов активно делился своим опытом — читал лекции атомщикам, в частности, в ядерных центрах Франции. Опубликовал 19 научных работ, имел сертификаты об изобретениях, проинформировали в НАЭК.

В “Энергоатоме” выразили соболезнование его родным и близким.

Додати коментар

Користувач:
email:





Вкладники в банк
Мають ризики, але й шанс
На прибуток є.

- Fin.Org.UA

Новини

20:23 - "ДТЕК Донецькі електромережі" поверне "Укренерго" борги, але пізніше
18:54 - московіяни мають заплатити за знищений в Україні склад алкоголю
18:00 - Нацбанк третій тиждень поспіль продає більше мільярда доларів на міжбанку
16:56 - Ворог атакував підприємство на Полтавщині
16:04 - Google обмежує використання Gemini компанією Meta
14:59 - Компанії Volkswagen пропонують виробляти в Німеччині автомобілі, розроблені в Китаї
14:07 - Керівник порту Більбао закликає відкласти заборону на газ з московія, щоб не залежати від США
12:54 - московіяни поцілили по фармзаводу "Дарниця"
11:59 - Іран заявив про порушення перемир’я з боку США та "удари у відповідь" по Бахрейну і Кувейту
11:05 - Уся Танзанія опинилась у блекауті
10:20 - Привітання Дениса Шмигаля з 30-річчям Конституції України!
10:00 - З Днем Конституції України!
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - На Кубані після атаки українських дронів горить один з найбільших НПЗ московії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 28.06.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Перевиконання плану розмінування та моніторинг роботи в полях — висновки Нацоргану з питань протимінної діяльності
16:58 - Від початку року "Укрзалізниця" отримала 18 нових вагонів
15:50 - У Севастополі перевізники жаліються: отримують лише чверть від необхідного обсягу пального
15:18 - Інновації у ОПК: уряд змінив порядок роботи з міжнародними партнерами
14:36 - Україна підписала угоди в енергетичній сфері на два мільярда євро – Шмигаль
13:45 - Підготовка до зими: Україна залучила 550 мільйонів євро міжнародної підтримки
13:25 - На Енергетичній платформі URC2026 залучили майже 2 млрд євро на енергетичні проєкти та понад пів мільярда євро на підготовку до зими, - Денис Шмигаль
12:40 - США та Іран обмінялися новими ударами: яка причина
12:34 - Денис Шмигаль на URC2026 провів низку двосторонніх зустрічей та домовився про посилення підтримки енергосектору України  
12:14 - Херсонщина: внаслідок обстрілів московія поранено 12 людей, пошкоджено 40 об’єктів
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:45 - СБУ вдруге за місяць вдарила по станції, яка забезпечує пальним Москву
11:30 - московіяни атакували інфраструктуру "Нафтогазу" на Полтавщині та Харківщині
10:55 - URC2026: Група Нафтогаз уклала низку угод для розвитку нафтогазового сектору та зміцнення енергетичної стійкості України


Більше новин