На 4 отрасли экономики приходится 56% всех уплаченных налогов и сборов

26.11.2022 11:30 | Укррудпром

За десять месяцев года больше налогов уплатили предприниматели отрасли оптовой и розничной торговли, но больше всего сократили выплату налогов предприниматели аграрного сектора. Об этом сообщил глава налогового комитета Совета Даниил Гетманцев в Telegram.

По данным Государственной налоговой службы, с января по октябрь больше налогов, сборов и платежей уплатили субъекты хозяйствования таких отраслей:

оптовая и розничная торговля; ремонт автотранспортных средств и мотоциклов — 16,2% от общего сбора в Сводный бюджет Украины; перерабатывающая промышленность — 14,4%; добывающая промышленность и разработка карьеров — 12,9%; государственное управление и оборона; обязательное социальное страхование — 12,3%.

“Суммарно на эти 4 отрасли экономики приходится 55,8% всех уплаченных налогов и сборов”, — написал депутат.

В то же время из-за войны по сравнению с аналогичным периодом прошлого года в топ-3 отраслей, сокративших уплату налогов вошли:

сельское хозяйство (на 23,7%); перерабатывающая промышленность (на 20,7%); транспорт/логистика (на 15,4%).

В топ-3 отраслей, увеличивших налоговые вычеты, вошли:

Государственное управление и оборона — в 2,2 раза (+64 млрд.грн.) на фоне увеличения бюджетных расходов на оборону в 9 раз Поставка электроэнергии, газа, пара и кондиционированного воздуха — в 1,4 раза (+19,4 млрд грн) из-за роста цен на энергоресурсы Финансовая и страховая деятельность — в 1,3 раза, или +12,8 млрд грн, что отражает сохранение устойчивости финансового сектора в широком смысле

Кроме этого, самые маленькие предприниматели, освобожденные от уплаты единого налога в войну:

плательщики 1-й группы ЕН за 10 месяцев 2022 года по сравнению с 2021 годом увеличили платежи на 35% или на 88,5 млн. грн. плательщики 2-й группы уменьшили отчисления, но только на 28% и, в связи с переходом плательщиков к 3-й группе налога.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок капіталу –
Джерело грошей для бізнесу,
Ризиків також багато.

- Fin.Org.UA

Новини

13:08 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
12:52 - Практики для внутрішньої трансформації
12:06 - Подання заяви про виключення з реєстру волонтерів ( ф. № 3-РВ)
12:05 - Повернення орендодавцем, який вже не є платником ПДВ, гарантійного платежу (оплати за останній місяць оренди): що з ПДВ у орендаря?
12:04 - Заповнення інформації у звітах № 1-ВП та № 1-ОП щодо обсягів одного коду продукції/товару, облік яких ведеться одночасно в різних одиницях виміру
12:03 - Чи звільняється від сплати єдиного внеску за себе працевлаштована ФОП, яка після 01.01.2026 перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку?
12:02 - Яким чином в розділах та додатках до декларації з акцизного податку заповнюються вартісні показники та курс гривні до євро?
12:02 - Базовий гардероб і тренди: як поєднувати класику з новинками
12:01 - Списання благодійною організацією частини благодійної допомоги, призначеної для подальшої передачі ФО – набувачам, яка у процесі зберігання стала непридатною для використання: відображення у звітності
11:59 - Резидент Дія Сіті протягом 2025 року перебував на загальній системі оподаткування та на особливих умовах оподаткування: визначення перевищення 20 відс. по операціям із контрагентами, що сплачують єдиний податок
11:58 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
11:57 - Як змінюється індустрія краси: тренди останніх років
11:57 - Чи може контролюючий орган відмовити платнику податків у прийнятті податкової декларації?
11:56 - Особливості заповнення обов’язкового реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:55 - Надходження рентної плати від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за видобування газового конденсату зросли на 44,5 відсотків
11:54 - Екологічний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників надійшло майже 82,5 млн гривень
11:53 - За використання та видобування природних ресурсів загальний фонд держбюджету отримав від платників Дніпропетровщини понад 1,3 млрд грн рентної плати
11:52 - Відкритість формує результативність: діалог податкової Дніпропетровщини з громадськістю
11:52 - Розмінування земель: уряд спростив умови для агровиробників
11:49 - Електронні сервіси податкової служби до послуг платників: відкритий діалог з представниками ветеранського бізнесу
11:48 - Ліцензії & рівень зарплат: інформаційно-роз’яснювальна зустріч податківців Дніпропетровщини з підприємцями регіону
11:45 - Держава компенсуватиме витрати на розміщення евакуйованих ВПО
11:41 - Як звітувати з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України
11:39 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн
11:37 - Другий етап відбору на посаду голови АРМА пройшов один кандидат: інші не склали тестування
11:20 - Міненерго уклало із американською Aspect Holdings угоду про розподіл вуглеводнів
10:48 - Перевізники отримали перші цифрові дозволи на автобусні маршрути
10:45 - Уряд затвердив порядок повернення історичних назв
10:30 - В шести областях є знеструмлення після обстрілів московія: найскладніша ситуація на Чернігівщині та Одещині
10:29 - Стягнення податкового боргу: завдяки автоматизованій системі до бюджету вже надійшло понад 876 млн грн


Більше новин