Як продовжити працювати, якщо немає світла та інтернету: 7 порад

26.11.2022 10:35 | Укррудпром

Коли твій сусід — країна-терорист, потрібно бути винахідливим.

 Масовані обстріли інфраструктури призвели до того, що українцям доводиться жити у нових реаліях — часто без електрики та інтернету. IT-компанії вже завели собі генератори та Starlink, beauty-салони купили обладнання, яке працює від павербанків, а в київському Будинку архітектора проводять концерти при свічках.

Але як бути фрилансерам і тим, хто не має змоги щодня їздити в офіс? Зібрали лайфхаки, які допоможуть скоротити витрати заряду на девайсах, та список програм, що дозволяють працювати без інтернету.

#1. Оптимізуйте роботу ноутбука

Увімкніть економію заряду батареї. Це знижує яскравість екрана, а також зменшується кількість програм, що працюють у фоновому режимі, та інших функцій, які “з"їдають” батарею. Режим економії активується автоматично за низького заряду акумулятора, але можна не чекати останніх хвилин життя гаджета.

Якщо залізти в просунуті налаштування, можна встановити енергозбереження для відеокарти та модуля Wi-Fi.

Зменшіть яскравість екрана. Значне затемнення дозволяє “виграти” додаткові 40 хвилин. Також можна вимкнути підсвічування клавіатури.

Закрийте непотрібні програми та вкладки у браузері, вимкніть повідомлення та віджети. Якщо працюєте без використання Bluetooth, Wi-Fi, USB та вебкамери, просто вимкніть їх. Це додасть трохи часу автономної роботи.

Встановіть такі оптимальні параметри: 1—3 хвилини — для вимикання екрана, 5—10 хвилин — для переходу ноутбука в сплячий режим.

Вимкніть додаткові графічні ефекти.

На Windows клацніть правою кнопкою по значку “Цей комп"ютер” — “Властивості” — “Додаткові налаштування системи” — “Налаштування...”. Під вкладкою “Візуальні ефекти” натисніть “Настроїти на продуктивність”, а потім — “Ок”. На Mac OS зайдіть у “Системні налаштування” — “Універсальний доступ” — “Монітор” — вимкніть “Зменшити прозорість”.

До речі, Macbook на M1/M2 тримає батарею за активного використання 8—10 годин — повноцінний робочий день. Це набагато більше, ніж середньостатистичний ноутбук із новим акумулятором. До високопродуктивних аксесуарів з низьким енергоспоживанням також відносять Asus Zenbook.

Ще один непоганий варіант для фахівців на ремоуті — iPad з під"єднаною мишкою через перехідник Lightning-USB та USB-клавіатурою на батарейках (наприклад, Logitech K480 Wireless). До ноутбуків з Type-C можна придбати повербанк 65W USB-C Laptop на 20000 mAh.

#2. Змініть налаштування телефона

Смартфон варто перевести у режим економії заряду. Ви також можете вручну зменшити яскравість дисплея, встановити менший час блокування екрана, вимкнути GPS, Bluetooth та непотрібні фонові програми. Вимкніть автозавантаження, оновлення та синхронізацію програм. Якщо вам не потрібен зв"язок, ви можете перевести смартфон у режим польоту або вимкнути його.

Якщо немає зв"язку — перейдіть на іншого оператора, щоб не змушувати телефон постійно шукати мережу. Українські компанії ще у березні запустили національний роумінг. Він дозволяє переключитись на мережу іншого оператора, якщо основна недоступна.

Для цього вимкніть автоматичний вибір мережі в налаштуваннях телефону та виберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA Kyivstar, lifecell, або 3Mob.

на Android: Налаштування → Мобільна мережа (або Підключення) → Оператор

на iOS: Налаштування → Мобільні дані → Вибір мережі

Якщо не вдається підключитися до мережі, виберіть іншого оператора та спробуйте ще раз. Тарифікація залишиться такою самою, як у вашого основного оператора.

При роздачі інтернету з телефону ваш гаджет розряджатиметься швидше. Залежно від моделі смартфона, кількості підключених пристроїв та програм, що використовуються, час роботи без дозарядки становить 1,5—8 годин.

Важливо: при масштабному відключенні електроенергії більш ніж на декілька годин, складнощі зі зв"язком, а тим більше з інтернетом, відчуватимуть усе більше користувачів.

#3. Налаштуйте доступ до документів, таблиць і презентацій Google.

Навіть якщо підключення до інтернету немає, у вас залишається можливість створювати, відкривати та редагувати файли в Google Docs (документи), Google Spreadsheets (таблиці) та Google Slides (презентації). Усі зміни збережуться у браузері, і щойно доступ до Інтернету відновиться, вони синхронізуються.

Як налаштувати офлайн-доступ з десктопа:

Відкрийте Google Диск

У правому верхньому куті клацніть значок налаштувань

Увімкніть офлайн-доступ

Щоб працювати в режимі онлайн, відкрийте Google Документи, Таблиці або Презентації

Що необхідно перевірити перед активацією офлайн-доступу:

Пристрій має бути підключений до мережі (після активації цієї функції для роботи з сервісами Google інтернет вже не буде потрібний).

Потрібно використовувати браузер Google Chrome або Microsoft Edge.

Вікно браузера не повинно бути відкрите в режимі інкогніто.

На Google Drive та вашому гаджеті має бути достатньо вільного місця, щоб зберегти файли.

На сайті Google також є інструкції для активації офлайн-доступу до файлів на Android та iOS. 

#4. Працюйте з електронною поштою Google

Електронна пошта Gmail також може працювати без підключення до Інтернету. Для цього потрібно зробити декілька підготовчих кроків:

Зайдіть на свою пошту та відкрийте у правому верхньому кутку “Налаштування”. Натисніть на іконку “Переглянути всі налаштування”.

Під розділом “Загальні” є категорія “Офлайн”.

Після того, як увімкнете цю опцію, можна вибрати, скільки днів Gmail має синхронізувати листи (7, 30 чи 90). Також визначте, що буде зі збереженою інформацією після видалення облікового запису. В кінці натисніть “Зберегти зміни”.

Тепер навіть без підключення до інтернету ви зможете відкрити пошту, прочитати та відповісти на листи. Їх буде надіслано, коли з"явиться інтернет.

#5. Працюйте над графічними проєктами у Figma

Figma — це графічний редактор для спільної роботи. У ньому можна створювати прототипи сайтів, інтерфейси додатків та обговорювати правки з командою. Сервіс пропонує обмежену функціональність для офлайн-режиму. Якщо ви працювали та інтернет зник — можна закінчити роботу над проєктом в офлайні. Figma збереже всі зміни, які ви вносите у браузері. Після того, як пристрій підключиться до мережі, Figma синхронізує правки.

Щоправда, в офлайні сервіс дозволяє використовувати обмежену кількість інструментів. Ви зможете:

Створювати шари, включаючи кадри, базові фігури та векторні мережі.

Вносити зміни до властивостей шару, включаючи заливку, обведення, положення, порядок шарів.

Запускати встановлені плагіни.

Зберігати файли на комп"ютері у форматі .fig. Це моментальний знімок поточного файлу, він не містить історію версій чи коментарів.

Залежно від браузера зміни будуть зберігатися від 7 днів:

Safari: 7 днів

Google Chrome: 30 днів

Mozilla Firefox: 30 днів

Microsoft Edge: днів

Opera: 30 днів

Важливо: зміни будуть видалені, якщо ви очистите кеш або дані перегляду, перш ніж знову підключитися до Figma через інтернет. Крім того, зміни не збережуться, якщо браузер був у режимі приватного перегляду або інкогніто.

#6. Використовуйте Notion в офлайн-режимі

Notion — додаток для ведення робочих та особистих справ. Він замінює Evernote, Trello та Google Docs.

Для тих, хто користується Notion, є хороші новини: ви можете працювати в сервісі в автономному режимі. Notion збереже все, що ви робитимете в цей час. Але є нюанс: зміни зберігаються лише на попередньо відкритих сторінках.

Наприклад, поки ви онлайн набирате свій текст, Notion кешує цю сторінку. Коли інтернет зникне, можна продовжити з нею працювати. Після підключення до мережі сервіс синхронізує всі зміни. Нові вкладки відкрити без інтернету не вдасться.

#7. Використовуйте Evernote, щоб зберігати ідеї та наводити в них лад

Evernote, як і Notion, дозволяє впорядковувати таски, робити нотатки, додавати до них текст, зображення, аудіофайли, PDF та інші документи.

Evernote синхронізує всі ваші нотатки та блокноти між пристроями, зберігаючи їх у локальній базі даних. Оскільки вміст є локальними файлами на комп"ютері, у вас завжди буде доступ до них, навіть якщо ноутбук не підключений до інтернету.

Для доступу до нотаток в режимі онлайн необхідно заздалегідь увійти в додаток, поки комп"ютер підключено до мережі, — або просто не виходити з нього. Будь-які зміни, внесені офлайн, синхронізуються, коли у вас знову з"явиться доступ до інтернету.

На мобільних пристроях у безплатній версії Evernote зберігається лише невелика кількість інформації про кожну нотатку: заголовки, мітки, невеликі уривки тексту та інші дані. Це дозволяє вам шукати та переглядати нотатки без інтернету, але ви не зможете побачити їх повністю, поки не підключитесь до мережі або не налаштуєте офлайн-блокнот.

Робота з офлайн-блокнотами доступна у мобільній версії після оплати розширеного Evernote. Для користувача знімаються обмеження, описані вище, але за наявності інтернету вам потрібно буде вибрати блокноти, з якими ви плануєте взаємодіяти, поки мережа відсутня.

Марыя ПРОХОРЕНКО

Додати коментар

Користувач:
email:

Новини

21:55 - 27 січня: Ситуація в енергетиці
21:55 - 27 січня: Ситуація в соціальній сфері
19:50 - Робимо наступний крок для відкриття офісу ОЕСР у Києві, — Денис Шмигаль
19:50 - В ДСНС відбулась робоча нарада із представниками Уряду щодо виконання завдань з гуманітарного розмінування
19:50 - Прем’єр-міністр: Уряд розширив джерела фінансування програми єРобота, щоб створити більше переробних підприємств
19:50 - Оперативна інформація Генерального Штабу Збройних Сил України станом на 18:00 27.01.2023 щодо російського вторгнення
19:50 - Уряд Німеччини виділив 4,8 млн євро на підтримку ветеранів, членів їхніх родин та сімей полеглих Захисників
19:50 - Уряд схвалив законопроект про ратифікацію Угоди між Урядом України та ОЕСР
19:45 - Утвержден новый порядок бронирования работников от мобилизации
18:50 - Украина рекордно увеличила импорт электроэнергии из Словакии
18:50 - Мустафу Найема сделали витриной Агентства восстановления и инфраструктурных проектов
18:50 - Мировые энергогиганты получили сверхприбыли в 2022 году из-за колебаний цен на фоне войны в Украине
18:10 - Австралийский PPI слабей ожиданий охладил Осси
17:55 - Компания друга Путина отсудила у холдинга Дмитри Фирташа в российском суде 30 млрд рублей долга
17:55 - “Тихая война” Apple. Как производитель айфонов пытается отобрать главные функции у Google. Рассказ FT
17:55 - США направили в Украину аудиторов для проверки использования помощи
17:55 - Дмитрий Шимкив купил 50% производителя дронов AeroDrone. Это первая публичная инвестиция в украинский MillitaryTech стартап
17:55 - Прокуратура Крыма сообщила о подозрении главе Балаклавского рудоуправления, которое Новинский подарил брату Ашоту
17:55 - Минцифры запускает платформу для поддержки технологических стартапов
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 27.01.2023
17:45 - В Україні намолочено 25,2 млн тонн кукурудзи
17:45 - Коментар МЗС України щодо загострення палестино-ізраїльського протистояння
17:45 - Українські освітяни ознайомилися з найкращими практиками восьми найпотужніших естонських освітніх та наукових установ
17:45 - Впровадження ініціативи прозорості видобувних галузей матиме суттєвий вплив на залучення інвестицій і повоєнний розвиток економіки України, – Юлія Підкоморна
17:45 - Цифровізуємо митну сферу і боремося з корупцією: діліться фідбеком про зміни у законодавстві і нову систему розмитнення авто
17:45 - У Бабиному Яру вшанували пам’ять жертв Голокосту
17:45 - Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду
17:00 - “Батальйон Дубай”. Хто ховається в Перській затоці
17:00 - Попри ракетні обстріли: як зробити передбачуваними відключення світла
17:00 - Оккупанты на Запорожской АЭС уже нарушают условия “контрактов”, которые коллаборационисты подписали с росатомом


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.9783
Канадський долар27.4477
Юань Женьміньбі5.3835
Чеська крона1.6684
Данська крона5.3441
Гонконгівський долар4.6713
Форинт0.102184
Індійська рупія0.44854
Рупія0.002442
Новий ізраїльський шекель10.6341
Єна0.28163
Теньге0.079435
Вона0.029691
Мексиканське песо1.9505
Молдовський лей1.946
Новозеландський долар23.6983
Норвезька крона3.6956
Російський рубль0.52662
Сінгапурський долар27.83
Ренд2.1268
Шведська крона3.5468
Швейцарський франк39.6558
Єгипетський фунт1.2235
Фунт стерлінгів45.2189
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.554
Румунський лей8.1164
Турецька ліра1.9441
СПЗ (спеціальні права запозичення)49.3624
Болгарський лев20.3238
Євро39.7482
Злотий8.4435
Алжирський динар0.2662
Така0.35078
Вірменський драм0.092915
Домініканське песо0.65264
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.025047
Сом0.4268
Ліванський фунт0.024258
Лівійський динар7.573
Малайзійський ринггіт8.3035
Марокканський дирхам3.4993
Пакистанська рупія0.16151
Саудівський ріял9.7311
Донг0.0015474
Бат1.05907
Дирхам ОАЕ9.9569
Туніський динар11.7456
Узбецький сум0.0032576
Новий тайванський долар1.18988
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.33288
Сомоні3.5843
Ларі13.5605
Бразильський реал6.9267
Золото70601.9
Срібло866.94
Платина37093.73
Паладій61277.64

Курси валют, встановлені НБУ на: 30.01.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
204150923.45923.45923.45923.45152369250.00
213227973.17973.17973.17973.17313360.74
225668985.74985.74985.73985.73333180.11
2262601056.431056.431056.431056.4353877.93
VERES138.88138.88138.88138.88138.88

Дані за 27.01.2023