Як продовжити працювати, якщо немає світла та інтернету: 7 порад

26.11.2022 10:35 | Укррудпром

Коли твій сусід — країна-терорист, потрібно бути винахідливим.

 Масовані обстріли інфраструктури призвели до того, що українцям доводиться жити у нових реаліях — часто без електрики та інтернету. IT-компанії вже завели собі генератори та Starlink, beauty-салони купили обладнання, яке працює від павербанків, а в київському Будинку архітектора проводять концерти при свічках.

Але як бути фрилансерам і тим, хто не має змоги щодня їздити в офіс? Зібрали лайфхаки, які допоможуть скоротити витрати заряду на девайсах, та список програм, що дозволяють працювати без інтернету.

#1. Оптимізуйте роботу ноутбука

Увімкніть економію заряду батареї. Це знижує яскравість екрана, а також зменшується кількість програм, що працюють у фоновому режимі, та інших функцій, які “з"їдають” батарею. Режим економії активується автоматично за низького заряду акумулятора, але можна не чекати останніх хвилин життя гаджета.

Якщо залізти в просунуті налаштування, можна встановити енергозбереження для відеокарти та модуля Wi-Fi.

Зменшіть яскравість екрана. Значне затемнення дозволяє “виграти” додаткові 40 хвилин. Також можна вимкнути підсвічування клавіатури.

Закрийте непотрібні програми та вкладки у браузері, вимкніть повідомлення та віджети. Якщо працюєте без використання Bluetooth, Wi-Fi, USB та вебкамери, просто вимкніть їх. Це додасть трохи часу автономної роботи.

Встановіть такі оптимальні параметри: 1—3 хвилини — для вимикання екрана, 5—10 хвилин — для переходу ноутбука в сплячий режим.

Вимкніть додаткові графічні ефекти.

На Windows клацніть правою кнопкою по значку “Цей комп"ютер” — “Властивості” — “Додаткові налаштування системи” — “Налаштування...”. Під вкладкою “Візуальні ефекти” натисніть “Настроїти на продуктивність”, а потім — “Ок”. На Mac OS зайдіть у “Системні налаштування” — “Універсальний доступ” — “Монітор” — вимкніть “Зменшити прозорість”.

До речі, Macbook на M1/M2 тримає батарею за активного використання 8—10 годин — повноцінний робочий день. Це набагато більше, ніж середньостатистичний ноутбук із новим акумулятором. До високопродуктивних аксесуарів з низьким енергоспоживанням також відносять Asus Zenbook.

Ще один непоганий варіант для фахівців на ремоуті — iPad з під"єднаною мишкою через перехідник Lightning-USB та USB-клавіатурою на батарейках (наприклад, Logitech K480 Wireless). До ноутбуків з Type-C можна придбати повербанк 65W USB-C Laptop на 20000 mAh.

#2. Змініть налаштування телефона

Смартфон варто перевести у режим економії заряду. Ви також можете вручну зменшити яскравість дисплея, встановити менший час блокування екрана, вимкнути GPS, Bluetooth та непотрібні фонові програми. Вимкніть автозавантаження, оновлення та синхронізацію програм. Якщо вам не потрібен зв"язок, ви можете перевести смартфон у режим польоту або вимкнути його.

Якщо немає зв"язку — перейдіть на іншого оператора, щоб не змушувати телефон постійно шукати мережу. Українські компанії ще у березні запустили національний роумінг. Він дозволяє переключитись на мережу іншого оператора, якщо основна недоступна.

Для цього вимкніть автоматичний вибір мережі в налаштуваннях телефону та виберіть доступну мережу: Vodafone UA, UA Kyivstar, lifecell, або 3Mob.

на Android: Налаштування → Мобільна мережа (або Підключення) → Оператор

на iOS: Налаштування → Мобільні дані → Вибір мережі

Якщо не вдається підключитися до мережі, виберіть іншого оператора та спробуйте ще раз. Тарифікація залишиться такою самою, як у вашого основного оператора.

При роздачі інтернету з телефону ваш гаджет розряджатиметься швидше. Залежно від моделі смартфона, кількості підключених пристроїв та програм, що використовуються, час роботи без дозарядки становить 1,5—8 годин.

Важливо: при масштабному відключенні електроенергії більш ніж на декілька годин, складнощі зі зв"язком, а тим більше з інтернетом, відчуватимуть усе більше користувачів.

#3. Налаштуйте доступ до документів, таблиць і презентацій Google.

Навіть якщо підключення до інтернету немає, у вас залишається можливість створювати, відкривати та редагувати файли в Google Docs (документи), Google Spreadsheets (таблиці) та Google Slides (презентації). Усі зміни збережуться у браузері, і щойно доступ до Інтернету відновиться, вони синхронізуються.

Як налаштувати офлайн-доступ з десктопа:

Відкрийте Google Диск

У правому верхньому куті клацніть значок налаштувань

Увімкніть офлайн-доступ

Щоб працювати в режимі онлайн, відкрийте Google Документи, Таблиці або Презентації

Що необхідно перевірити перед активацією офлайн-доступу:

Пристрій має бути підключений до мережі (після активації цієї функції для роботи з сервісами Google інтернет вже не буде потрібний).

Потрібно використовувати браузер Google Chrome або Microsoft Edge.

Вікно браузера не повинно бути відкрите в режимі інкогніто.

На Google Drive та вашому гаджеті має бути достатньо вільного місця, щоб зберегти файли.

На сайті Google також є інструкції для активації офлайн-доступу до файлів на Android та iOS. 

#4. Працюйте з електронною поштою Google

Електронна пошта Gmail також може працювати без підключення до Інтернету. Для цього потрібно зробити декілька підготовчих кроків:

Зайдіть на свою пошту та відкрийте у правому верхньому кутку “Налаштування”. Натисніть на іконку “Переглянути всі налаштування”.

Під розділом “Загальні” є категорія “Офлайн”.

Після того, як увімкнете цю опцію, можна вибрати, скільки днів Gmail має синхронізувати листи (7, 30 чи 90). Також визначте, що буде зі збереженою інформацією після видалення облікового запису. В кінці натисніть “Зберегти зміни”.

Тепер навіть без підключення до інтернету ви зможете відкрити пошту, прочитати та відповісти на листи. Їх буде надіслано, коли з"явиться інтернет.

#5. Працюйте над графічними проєктами у Figma

Figma — це графічний редактор для спільної роботи. У ньому можна створювати прототипи сайтів, інтерфейси додатків та обговорювати правки з командою. Сервіс пропонує обмежену функціональність для офлайн-режиму. Якщо ви працювали та інтернет зник — можна закінчити роботу над проєктом в офлайні. Figma збереже всі зміни, які ви вносите у браузері. Після того, як пристрій підключиться до мережі, Figma синхронізує правки.

Щоправда, в офлайні сервіс дозволяє використовувати обмежену кількість інструментів. Ви зможете:

Створювати шари, включаючи кадри, базові фігури та векторні мережі.

Вносити зміни до властивостей шару, включаючи заливку, обведення, положення, порядок шарів.

Запускати встановлені плагіни.

Зберігати файли на комп"ютері у форматі .fig. Це моментальний знімок поточного файлу, він не містить історію версій чи коментарів.

Залежно від браузера зміни будуть зберігатися від 7 днів:

Safari: 7 днів

Google Chrome: 30 днів

Mozilla Firefox: 30 днів

Microsoft Edge: днів

Opera: 30 днів

Важливо: зміни будуть видалені, якщо ви очистите кеш або дані перегляду, перш ніж знову підключитися до Figma через інтернет. Крім того, зміни не збережуться, якщо браузер був у режимі приватного перегляду або інкогніто.

#6. Використовуйте Notion в офлайн-режимі

Notion — додаток для ведення робочих та особистих справ. Він замінює Evernote, Trello та Google Docs.

Для тих, хто користується Notion, є хороші новини: ви можете працювати в сервісі в автономному режимі. Notion збереже все, що ви робитимете в цей час. Але є нюанс: зміни зберігаються лише на попередньо відкритих сторінках.

Наприклад, поки ви онлайн набирате свій текст, Notion кешує цю сторінку. Коли інтернет зникне, можна продовжити з нею працювати. Після підключення до мережі сервіс синхронізує всі зміни. Нові вкладки відкрити без інтернету не вдасться.

#7. Використовуйте Evernote, щоб зберігати ідеї та наводити в них лад

Evernote, як і Notion, дозволяє впорядковувати таски, робити нотатки, додавати до них текст, зображення, аудіофайли, PDF та інші документи.

Evernote синхронізує всі ваші нотатки та блокноти між пристроями, зберігаючи їх у локальній базі даних. Оскільки вміст є локальними файлами на комп"ютері, у вас завжди буде доступ до них, навіть якщо ноутбук не підключений до інтернету.

Для доступу до нотаток в режимі онлайн необхідно заздалегідь увійти в додаток, поки комп"ютер підключено до мережі, — або просто не виходити з нього. Будь-які зміни, внесені офлайн, синхронізуються, коли у вас знову з"явиться доступ до інтернету.

На мобільних пристроях у безплатній версії Evernote зберігається лише невелика кількість інформації про кожну нотатку: заголовки, мітки, невеликі уривки тексту та інші дані. Це дозволяє вам шукати та переглядати нотатки без інтернету, але ви не зможете побачити їх повністю, поки не підключитесь до мережі або не налаштуєте офлайн-блокнот.

Робота з офлайн-блокнотами доступна у мобільній версії після оплати розширеного Evernote. Для користувача знімаються обмеження, описані вище, але за наявності інтернету вам потрібно буде вибрати блокноти, з якими ви плануєте взаємодіяти, поки мережа відсутня.

Марыя ПРОХОРЕНКО

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 липня: масштабні обшуки на митницях, чат-бот Маска прославляє Гітлера
20:29 - "Укрпошта" повідомила, які пільги вводить для мешканців сіл
20:00 - На рік перекриють пішохідний міст у Голосіївському районі Києва
19:30 - ЄС та Україна поглиблюють бізнес-партнерство: ключові домовленості у Римі напередодні URC-2025
19:24 - Україні потрібно понад $40 мільярдів зовнішнього фінансування у 2026 році – Шмигаль
19:19 - Родичі полковника Нацполіції Олексія Єлхіна орендують дороге майно в сумнівних фірм – hromadske
18:55 - Електроенергетика та великий проєкт CCHP: "Укрнафта" озвучила масштабні плани
18:23 - У московія відновить роботу аеропорт на березі Чорного моря: його закрили після початку великої війни
18:21 - Nvidia першою у світі досягла капіталізації у 4 трильйони доларів
17:46 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 10 липня
17:44 - Українська зернова асоціація збільшила прогноз урожаю
17:33 - До семи небанківських фінансових установ застосовано заходи впливу
17:30 - Можливості для кредитування малих фермерів
17:27 - Злочинні схеми на митницях: правоохоронці розкрили деталі масштабних обшуків
17:13 - Індія планує виробляти рідкісноземельні елементи
16:55 - З можливістю бронювання: які професії найчастіше шукають та де можна найбільше заробити
16:37 - Кваліфіковані кадри – ключ до сталого розвитку енергетики України
16:25 - В Україні сповільнилась інфляція – Держстат
16:15 - У Мінрозвитку попередили про зміни для автобусних маршрутів на кордоні з Польщею
16:00 - У травні майже 400 українців вивели свою діяльність з тіні після роз'яснень податкової
15:42 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:39 - У видавництві "Наш Формат" оцінили збитки від удару московія: до $100 мільйонів
15:38 - Наказ від 04.07.25 № 130 «Про надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості»
15:31 - Повідомлення про керуючу компанію індустріального парку "Вестерн Індастріал"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.07.2025
15:26 - Наглядову раду "Оператора ГТС України" сформовано
15:26 - До п’яти фінансових компаній застосовано заходи впливу
15:23 - Інформація щодо участі України в роботі засідання Комітету СОТ з питань сільського господарства (23 – 24 червня 2025 року)
15:15 - Інформація щодо участі в роботі засідання Комітету СОТ з питань санітарних і фітосанітарних заходів (17 – 19 червня 2025 року)


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32226
Австралійський долар27.2286
Така0.34284
Канадський долар30.4823
Юань Женьміньбі5.8171
Чеська крона1.9829
Данська крона6.5464
Гонконгівський долар5.3216
Форинт0.122012
Індійська рупія0.48761
Рупія0.0025701
Новий ізраїльський шекель12.5351
Єна0.28466
Теньге0.080546
Вона0.030342
Ліванський фунт0.000467
Малайзійський ринггіт9.8272
Мексиканське песо2.2466
Молдовський лей2.4771
Новозеландський долар24.9979
Норвезька крона4.1298
Саудівський ріял11.1378
Сінгапурський долар32.5905
Донг0.0015986
Ренд2.3394
Шведська крона4.3744
Швейцарський франк52.395
Бат1.27595
Дирхам ОАЕ11.3734
Туніський динар14.4244
Єгипетський фунт0.8419
Фунт стерлінгів56.7131
Долар США41.7745
Сербський динар0.41684
Азербайджанський манат24.5689
Румунський лей9.6199
Турецька ліра1.0431
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.2184
Болгарський лев24.9862
Євро48.8427
Ларі15.3752
Злотий11.5189
Золото137202.08
Срібло1524.88
Платина56791.6
Паладій45375.04

Курси валют, встановлені НБУ на 10.07.2025