Население за сентябрь купило больше валюты, чем продало

05.10.2022 17:25 | Укррудпром

Объемы покупки населением Украины валюты в сентябре превысили объемы ее продажи на $170 млн по сравнению со $106,9 млн в августе, сообщил Национальный банк Украины.

Согласно информации на сайте НБУ, “чистая” покупка в сентябре была сформирована преимущественно на наличном рынке — $149,3 млн: покупка по сравнению с августом выросла с $1,35 млрд до $1,44 млрд, тогда как продажа — с $1,18 млрд до $1,29 млрд.

В соответствии с этими данными НБУ, оборот на официальном наличном валютном рынке в сентябре уже превысил 70% довоенного уровня, тогда как в первые месяцы войны после полного запрета он составлял меньше 5%.

В связи с разрешением Нацбанка в конце июля физлицам покупать безналичную валюту под размещение ее на депозите минимум на три месяца объем покупки населением безналичной валюты в сентябре вырос до $200 млн со $127,5 млн, тогда как в предыдущие месяцы войны не превышал $22 млн.

Объем продажи населением безналичной валюты в сентябре снова немного уменьшился — до $180 млн с $198,5 млн в августе и впервые с начала войны стал меньшим объема покупки.

Объемы операций с безналичной валютой в сентябре приблизились к 40% от довоенного уровня.

В целом с начала этого года население продало валюты на $380 млн больше, чем купило, однако наличной валюты было куплено на $309 млн больше, чем продано.

На наличном рынке курс доллара в настоящее время составляет около 40,6-41,0 грн/$1 при установленном Нацбанком официальном курсе с 21 июля 36,5686 грн/$1, что примерно соответствует уровню месячной давности, хотя во второй половине сентябре на новостях о мобилизации на россии курс приближался к отметке 43-44 грн/$1.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ділянки підуть,
Берегти їх власники
І розум, й мудрість

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 20 травня: нова економічна стратегія України, масове підвищення цін на бензин
20:45 - Експорт нафти Саудівської Аравії впав до рекордного мінімуму
20:31 - Порушення правил безпеки: директора фірми оштрафували за загибель працівника на будівництві
20:25 - Стало відомо, на скільки готовий новий нафтопровід ОАЕ в обхід Ормузу
19:55 - Нафта після двох місяців простою пішла з Ормузу великими танкерами
19:45 - "100-річчя дня пам’яті Петлюри": Нацбанк увів в обіг нову пам’ятну монету
19:25 - "Нафтогаз" виграв у Казахстані право стягнути з "Газпрому" $1,4 мільярда
19:00 - 39 населених пунктів були без світла: росіяни атакували об’єкт ДТЕК на Дніпропетровщині
19:00 - Уряд удосконалив механізми продовольчої підтримки соціальних закладів та вразливих категорій населення
18:55 - Майже всі великі НПЗ у центрі московії зупинилися після ударів України
18:54 - За квартал портові збори та інші платежі принесли бюджету понад мільярд гривень
18:32 - Син медіамагната Руперта Мердока купує половину компанії Vox Media
18:31 - У московії працює величезний тіньовий ринок прострочених продуктів – росЗМІ
18:30 - Україна адаптує український агросектор до нових екологічних вимог ЄС
18:03 - Уряд уточнив механізм перерахунку вартості тепла та води за надзвичайних ситуацій
17:55 - Курс долара до гривні оновив історичний максимум
17:54 - Полісімейкери та економісти з різних країн обговорили монетарну трансмісію в країнах з ринками, що розвиваються – підсумки воркшопу НБУ
17:47 - Ключові рішення НКЦПФР від 20.05.2026
17:46 - Подорожчання проїзду до 30 гривень: у Києві порахували пільговиків
17:34 - Рамкові будівельні угоди: у Мінрозвитку заперечують, що створили механізм контрактування обраних
17:09 - Закупівля без торгів: азербайджанці привезуть у Кривий Ріг енергоустановку за 232 мільйони
17:03 - Житлові ваучери для ВПО: більшість купує житло на вторинному ринку
17:03 - WhiteBIT вийшла на ринок Великої Британії — старт з Пікаділлі
16:50 - У "Дії" запустили декларування про майновий стан і доходи
16:30 - Чому ринок не вирішить проблему відходів
16:27 - Наслідки війни в Ірані: доходи московія від нафти та газу в травні зростуть на 39%
16:25 - Киргизстан розпочав масштабну зачистку бізнесу, який допомагає московія
16:06 - Круглий стіл щодо кібербезпеки в енергетиці: учасники обговорили нові виклики та механізми захисту
15:50 - Каталог «Індустріальні парки України» станом на 28.04.2026
15:46 - Нацбанк продав в Одесі зруйнований росіянами Імексбанк за 93 мільйони


Більше новин