Чмобік Ілон Маск

04.10 18:10 | Укррудпром

Коли чухаєш за вушком скаженого пса, не забувай про покарання.

Є три речі, які треба розуміти про Ілона Маска та його підігрування Путіну.

По-перше, коли перед людиною схилився весь світ, їй рано чи пізно захочеться погратися в Бога. Власне, саме це сталося і з самим Путіним, коли він віддав наказ бомбити Україну. На певному етапі він відчув себе майже Богом або навіть і вищим — тим, хто стоїть над добром і злом. Сильні світу сього ласі на гординю, — нічого з цим не вдієш. Врешті-решт, Диявол теж так починав.

По-друге, гординя Маска помножилася на другий чинник: Ілон — це людина з синдромом Аспергера. Стосовно нього це означає, що гіперрозвинений інтелект накладається на періодичну відсутність емпатії. Війна в Україні для нього — це механізм, який дав збій і який відремонтувати складно, але можна, коли за це береться “майже Бог”. Синдром Аспергера — не гріх. Мільйони хороших розумних успішних людей живуть із цим. Але це фактор. І в цьому випадку ним не слід ігнорувати. Маск може абсолютно щиро не розуміти, не відчувати, чому запропонований ним “механізм” був сприйнятий в Україні не як “Тесла”, а як російський танк. Незграбний, смердючий і смертельно застарілий.

По-третє, не слід виключати, що росія знайшла спосіб використати його як рупор. Вона вправна в експлуатації чужих слабкостей. Досвід роботи з марнославними мільярдерами в неї точно є. Тим більше що Маск неодноразово надсилана росії відповідні якщо не сигнали, то флюїди. Новий рупор росії ой як потрібен. Її заткнули в соціальних медіа, вона втратила кредит довіри мільйонів на Заході. Вона стала для світу скаженим псом, якого ще вчора можна було почухати за вушком, а сьогодні — страшно підійти і гидко відчувати його сморідне дихання.

 

 

Ну ось, знайшовся один, хто не погребував: почухав за вушком скаженого пса. Один з найбільш впливових людей світу зробився по суті парламентарем Путіна. Саме той, хто дав згоду на оперативне постачання нам старлінків. Саме той, хто відкрив для українців PayPal. Саме той, кого українці, на противагу московському мракобіссю, бачили втіленням майбутнього.

Так, це неприємно. Це трохи послаблює наш залізобетонний кейс в очах світу. Люди, які на нашому боці, можуть почати слабшати духом. Люди, які вважають, що “правда десь посередині” (а це цілі регіони африканського, азійського та латиноамериканського світу), отримали натхненника. Це, до речі, потенційно найнеприємніше. Бо в третій групі, яка підтримує Путіна і росію, перебувають лише фріки та росіяни. Що, як на нинішні часи, в принципі, майже одне й те саме.

Свідомо чи не свідомо, Маск спробував зробити питання, яке є виключною прерогативою України, предметом глобального референдуму. Референдуму, на якому Африка, Азія, росія та крайні ліві і праві на Заході, що примкнули до них, спробують задавити нас і наших партнерів масою. Ну що ж, байдужість або нерозуміння завжди були більш масовими, ніж емпатія та поінформованість. Але твіттер-голосування — це поки що, слава Богу, не міжнародне право й не рішення світової спільноти.

 

Маск не твітнув нічого нового. Про це з початку війни думали, а часто й думають багато людей, у тому числі світових лідерів, які, з одного боку, не вірили в Україну, а з іншого — мають рештки благоговіння перед росією та її царем. Але з початку війни минуло 222 дні. Українська армія ганяє росію та її царя по всіх усюдах, — ми знаємо, якими ганчірками. Його трон хитається. Його пропагандисти ковтають заспокійливе. А найголовніше — в політичному світі є консенсус, що мир не може бути досягнутий чи нав’язаний усупереч волі України. І та обставина, що 87% українців виступають проти миру за рахунок територіальних поступок, важить більше, ніж усі ескапади всіх багатіїв світу, разом узятих.

Маск не робить політичної погоди. Як і Байден. Як і будь-який інший західний політик. Сьогодні її робить український солдат. У питаннях цієї війни Україна перебуває у кріслі водія, а решта світу — в пасажирському. І тому якщо ми скажемо, що будемо воювати до перемоги, то решта світу, хоч і стримано, але підтримає нас — і словом, і грішми, і зброєю. Якщо ж скажемо, що готові скормити скаженому псові чергову порцію України, решта світу з полегшенням заощадить на першому, на другому й на третьому.

Особливість гордині в тому, що це один із найбільш ідіотських гріхів, бо за неї найшвидше покарання. Скажений пес — це скажений пес. І якщо хтось про це раптом забуде, то пес сам нагадає. Ті, хто нас підтримують, це знають. Їх сотні мільйонів по всьому світу. Це люди з совістю і щирим серцем. Розумні й не продажні. Мужність українського спротиву пробудила багатьох із них від моральної сплячки. Ніякі твіти Маска не примусять їх відвернутися після того, як світ побачив замордований Маріуполь і скривавлену Бучу.

 

Гординя — ще й найгірший порадник. Про це знає Путін, який уже прокляв день, коли пішов війною на нас. Настане час, і Маск теж це зрозуміє — коли Україна виграє, всупереч його планові. Якщо його “мирний план” — це спецоперація, то з нею росія дуже, дуже спізнилася. А якщо це його особиста дурість, то синьо-жовтий торт уже летить йому в обличчя.

Ніхто не зупинить наш рух уперед. Ніхто, крім нас самих. Агресія росії була прямим ляпасом, приниженням, травмою для політиків Заходу і мільйонів їхніх виборців. Так, у людей буває коротка пам"ять, а на зміну цим політикам прийдуть інші, для яких нинішня травма буде лише прорахунком попередників. Проте на це знадобиться два-три роки. Доти доля війни буде вирішена. Путін може гратися з его Ілона Маска, але в нього немає ні часу, ні ресурсу гратися з его західних політиків, як він грався упродовж двох десятиліть. Путінська репутація знищена. Чекай на киргизького президента! — тепер твоє місце там. Цар виявився голий, плюгавий і замащений кров’ю. І навіть його ймовірна спроба заморозити взимку Захід ще більше поглибить прірву між ним та світом.

Так, Маск відчинив для росії вікно можливостей, але воно не таке широке, щоб у нього повноцінно просунувся жирний пінгвін російської пропаганди. Так, у рукаві в Путіна ще лишилася ядерна зброя, але й вона не зупинить українського солдата — тільки розізлить його. росія — десь швидше, а десь повільніше — сиплеться. Навіть мобілізація Маска з його стомільйонним акаунтом у твіттері не врятує від безславного кінця ні Путіна, ні те фашистське болото, на яке перетворився російський народ. Ну, а перетворення Маска з підкорювача світів на путінського парламентера буде не більш ніж безславним курйозом у його, поза тим, неймовірній біографії. Ілюстрацією того, якими тупими бувають іноді розумні люди. 

Олександр ЩЕРБА, головний радник голови правління НАК “Нафтагаз України”, Посол з особливих доручень МЗС України (2021-2022), Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії (2014-2021).

Додати коментар

Користувач:
email:

Новини

21:35 - рф нанесла очередной ракетный удар по объекту промышленной инфраструктуры в Кривом Роге
21:35 - Виктор Орбан заявил, что венгерское вето на макрофинансовую помощь ЕС Украине “неправильно поняли”
20:30 - Міжнародні резерви України перевищили довоєнний рівень і сягнули майже 28 млрд дол. США
19:50 - Дефицит мощности в энергосистеме составляет 19% прогнозного потребления
18:55 - Украина в заложниках у олигархов. Энергетика
18:55 - Для восстановления энергосистемы Украины после ракетной атаки нужно еще несколько суток
18:55 - ЕС не позволит одной стране сорвать предоставление Украине 18 млрд евро — средства начнут поступать уже в январе
18:55 - ЕБРР не снизил из-за военных действий требования к экологичности проектов в Украине
18:55 - Failed state. россия провалилась как государство?
18:55 - Таджиков, которых отправили на восстановление оккупированного рф Мариуполя, обманули работодатели
18:55 - Программа Grain from Ukraine собрала 190 млн долларов взносов от партнеров
18:55 - Минфин разместил военных облигаций еще на 3 млрд гривен
18:00 - ЕС пытается согласовать верхний предел цены на газ в 220 евро
18:00 - Как бизнес в сфере гемблинга и беттинга создает рабочие места при помощи технологий
18:00 - Антикоррупционные органы уведомили о подозрении Кауфмана и Грановского, контролировавших чиновников Одесского горсовета
18:00 - ЕС хочет ввести санкции против горнодобывающей отрасли россии
18:00 - Фонд сына Уоррена Баффета предоставит Украине мощные генераторы большой мощности на 30 млн долларов
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 06.12.2022
17:05 - “Укрзализныця” ограничила грузовые перевозки в Молдову
17:05 - Власти Киева собирают данные о бизнесах, которые готовы работать в условиях блэкаута
17:05 - В 2022 году Украина экспортировала агропродукции на 21 млрд долларов
17:05 - Украина и Молдова планируют строительство автомобильного моста через Днестр
17:05 - Константин Жеваго за год потерял миллиард долларов
17:05 - рф не хочет передавать контроль над Запорожской АЭС “третьей стороне”
16:32 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ СОБОРНОГО ТА ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО РАЙОНІВ М. ДНІПРА) ІНФОРМУЄ!
16:10 - В Киевской ОВА заверили, что поэтапно восстановят плановые графики энергоснабжения
16:10 - В партии “Слуга народа” лишили мандатов около десяти местных депутатов-коллаборантов
16:10 - В НБУ рассказали о создании сети дежурных банковских отделений с автономным энергоснабжением
16:10 - Венгрия заблокировала выделение 18 млрд евро финансовой помощи Украине в 2023 году
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на: 07.12.2022


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар24.6418
Канадський долар26.8482
Юань Женьміньбі5.2318
Куна5.0948
Чеська крона1.5828
Данська крона5.1743
Гонконгівський долар4.7009
Форинт0.092727
Індійська рупія0.44268
Рупія0.0023411
Новий ізраїльський шекель10.7413
Єна0.2687
Теньге0.077663
Вона0.027715
Мексиканське песо1.862
Молдовський лей1.867
Новозеландський долар23.2083
Норвезька крона3.6866
Російський рубль0.57972
Сінгапурський долар26.976
Ренд2.1141
Шведська крона3.5357
Швейцарський франк38.9629
Єгипетський фунт1.4858
Фунт стерлінгів44.7033
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.5363
Румунський лей7.8346
Турецька ліра1.9621
СПЗ (спеціальні права запозичення)48.5083
Болгарський лев19.6775
Євро38.4866
Злотий8.1888
Алжирський динар0.26377
Така0.35684
Вірменський драм0.092609
Домініканське песо0.67109
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.025047
Сом0.43303
Ліванський фунт0.024258
Лівійський динар7.4715
Малайзійський ринггіт8.2291
Марокканський дирхам3.4191
Пакистанська рупія0.16275
Саудівський ріял9.7291
Донг0.0014803
Бат1.03673
Дирхам ОАЕ9.9561
Туніський динар11.3342
Узбецький сум0.0032641
Новий тайванський долар1.18671
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.32316
Сомоні3.5816
Ларі13.4815
Бразильський реал6.8983
Золото65110.39
Срібло823.87
Платина36659.29
Паладій68934.74

Курси валют, встановлені НБУ на: 07.12.2022

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
206460934.51934.51934.51934.51934.51
225668976.01976.01976.01976.015856.06
225940989.27989.27989.27989.27989270.00
2262601034.321034.321034.321034.32680582.56

Дані за 06.12.2022