Знекровлений “Інтер”. Чому телеканали Фірташа, Хорошковського та Льовочкіна опинилися на межі виживання і що з ними буде

03.10.2022 18:00 | Укррудпром

На українському телебаченні стартував сезон осінніх телепремєр. Проте, на відміну від інших, InterMediaGroup нічого не запустив. У телехолдингу масові скорочення, а рекламодавців можна порахувати на пальцях однієї руки.

 Цьогоріч в одній з найбільших українських телевізійних груп, InterMediaGroup, схоже, не починається традиційний осінній високий сезон.

До InterMediaGroup входять телеканали НТН, “Enter-фільм”, “Мега”, “Піксель”, К1, К2, Zoom та “Інтер”. Три останніх транслюють марафон “Єдині новини”. На інших з умовно нового лише два проєкти — “Історії війни” та “Шукаю тебе”, адаптовані під актуальні події. 

Зовсім інша історія у конкурентів. У StarLightMedia Віктора Пінчука, на “Новому каналі” та СТБ, які не задіяні у “Єдиних новинах”, стартує близько 20 серіалів та шоу. На “1+1 Media” Ігора Коломойського — майже півтора десятка. 

Це вже позначилося на заповненості рекламою. У Inter 19—25 вересня рекламні блоки заповненні на 40%, каже директор із ТБ-інвестицій та баїнгу Razom Group Ігор Полосьмак. У StarLightMedia та “1+1 Media” в той самий період — на 86%.

“Наших рекламодавців в ефірі можна перерахувати на пальцях однієї руки”, — каже директор з маркетингу та продажу сейлс-хаусу Space Media Дмитро Дутчин. Inter умовно пішли з рекламного ринку, бо не викликають інтересу у рекламодавців, пояснює топменеджер однієї з медіагруп, який попросив не називати його імені. “Фактично їхня історія закінчилася”, — додає він.

 

Крім відсутності премєр, є ще одна причина, чому рекламодавці обирають не “Інтер”. До 2022 року медіахолдинг продавав рекламу разом із “Медіа Групою Україна” (МГУ) Ріната Ахметова, розповідає CEO рекламного холдингу Publicis Groupe Енвер Кікава. У липні МГУ припинила існування. Це значно звузило аудиторію, яку може запропонувати InterMediaGroup рекламодавцям. “Те, що вони залишаються самі, ускладнює їхню ситуацію”, — підсумовує Кікава.  

У самій InterMediaGroup не відповіли на запити Forbes із проханням розказати про ситуацію в компанії. Про стан справ ми дізнавалися у колег, конкурентів та контрагентів. І справи у медіагрупи — колишнього лідера дуже погані.

“Інтер”

“Інтер”

Круте піке “Інтера”

Головна причина того, що в InterMediaGroup не розпочався телесезон, — відсутність фінансування, припускає у розмові з Forbes Кікава з Publicis Groupe. І це історія не лише цього 2022-го. 

Останні два роки ефір телеканалів базувався на тому контенті, який компанія створила або придбала ще раніше, каже медіаексперт Олександр Глущенко. “Вони давно перестали системно інвестувати в контент”, — каже Кікава. За його припущенням, глядачу не цікаво було дивитися канали InterMediaGroup. 

Телерейтинги підтверджують це. В 2017 році флагманський канал групи, “Інтер”, мав у загальнонаціональному перегляді частку 9,69%. У січні 2022-го вже 6,36%. Останній раз “Інтер” був першим каналом країни в 2012 році. Відтоді він скотився на шосту позицію і пропустив уперед усі фрагманські канали Пінчука, Коломойського і Ахметова.

А зацікавленість українського глядача коштує немало. Як розповідав Forbes експерт громадського об’єднання “Інформаційна спільнота” Андрій Соломаха, до війни в середньому утримання інформаційно-розважального каналу в місяць обходилося у $800 000—$1 000 000. Додатково $200 000—300 000 потрібно на лінійку дорогих розважальних шоу. 

Рекламний телеринок таких витрат не покривав, а недостачу доводилося покривати акціонерам медіагруп. Приміром, Рінату Ахметову його медіабізнес вартував $100—150 млн на рік, розповідав Forbes директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, який раніше працював у Segodnya Multimedia Ахметова.

Акціонери InterMediaGroup останні роки переживали не найкращі часи. Основні співвласники компанії — засновник Group DF Дмитро Фірташ, його частка 36%, ексголова СБУ Валерій Хорошковський із часткою 45% та нардеп від уже забороненої партії ОПЗЖ Сергій Льовочкін із 9%. Частки акціонерів в медіагрупі пораховані на основі відкритої інформації про власників телеканалів, які вони зобовязані публікувати на своїх сайтах. Останні офіційні дані “Інтер” публікував станом на 31 грудня 2020 року.

Фірташ останні кілька років перебуває у Відні під підпискою про невиїзд та заставою €125 млн. У 2014-му був заарештований австрійською поліцією на запит Міністерства юстиції США. Відтоді Фірташ оскаржує свою екстрадицію до США, де йому загрожує 50 років увязнення. США його звинувачують у справі про хабарі на майже $18,5 млн під час отримання ліцензії на видобуток титанової руди в Індії.

Бізнес Фірташа, хімічний холдинг Ostchem, нині у скрутному становищі. Ще у 2014-му компанія втратила контроль над концерном “Стирол”, розташованому в Горлівці. Навесні 2022-го Печерський суд передав до АРМА 20 облгазів, які входили в “Регіональну газову компанію” (РГК) Фірташа. У липні 2022-го російські війська майже зруйнували сєвєродонецький “Азот” — один із найбільших у Європі виробників аміаку та міндобрив. Forbes оцінював втрати заводу у $50—60 млн. Він становив приблизно 25% від активів Ostchem. 

Хорошковський, який є партнером Карла Стурена по компанії “Віндкрафт” у галузі вітрової енергетики, втратив цей актив через окупацію Херсонської області. Льовочкін, за даними УП, перебуває на Лазурному березі Франції. 

У Відні журналісти УП помітили і медіаменеджерів InterMediaGroup. Зокрема головного редактора телеканалу “Інтер” Антона Нікітіна та керівницю групи Ганну Безлюдну.

Що буде з медіагрупою “Інтер” далі

Телеканали InterMediaGroup насправді в жахливій ситуації, каже Forbes колишній топменеджер одного з медіахолдингів. На відновлення йому буде потрібен не лише фінансовий ресурс, а й час. За його розрахунками, аби поновити власне виробництво, потрібно щонайменше рік-півтора. 

Потрібні і люди. А у телехолдингу масові скорочення працівників, розповіли Forbes анонімно чотири співрозмовники: три топменеджери та колишній сценарист групи. “Там лише новинна служба залишилася, та й то не в цілому складі, — каже один з наших співрозмовників. — Решту нібито відправили у відпустки”. Колишній сценарист розповідає, що у квітні на пошту працівникам прийшов лист, у якому повідомили про зупинку співпраці. Він каже, що частина команди, яка залишилася, працює віддалено з Варшави. 

На медіаринку ходять чутки, що InterMediaGroup можуть виставити на продаж.

Інша версія — акціонери ліквідують актив, так само як Рінат Ахметов закрив МГУ. І з тими ж самими поясненнями — щоб акціонери компанії уникли потрапляння до списку олігархів. А володіння медіа — один з критеріїв, за яким бізнесмена можуть включити до цього списку. 

Ще один варіант — стагнація. “Я прогнозую таке закриття всієї цієї історії: можливо, телемарафон на “Інтері” ще буде, а сітки інших каналів точно не будуть оновлюватися”, — каже колишній топменеджер однієї з медіагруп. 

Ната ШТУКА

Додати коментар

Користувач:
email:





Red candlesticks fall,
A symphony of losses,
Fear grips the market.

- Fin.Org.UA

Новини

07:50 - Україна просить продовжити акт про лендліз на 2024-й. Навіщо це потрібно і чому ми не використовували його досі
07:50 - Крюковский вагоностроительный завод получил право на выпуск вагонов-платформ для евроколеи
07:50 - Украинский совет бизнеса рекомендует доработать законопроект о криминализации контрабанды
07:50 - Що відбувається з допомогою від США
07:44 - Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (територія обслуговування: Новокодацький, Чечелівський та Центральний район міста Дніпра)
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 07.12.2023
22:15 - Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році?
20:10 - Уряд Німеччини та ЄІБ нададуть Україні €20 мільйонів на впровадження технологій відновлюваної енергетики
20:10 - Забезпечення ядерної безпеки та підтримка енергосектору – зустріч Германа Галущенка та посла Австрії в Україні Арада Бенкьо
20:10 - Оперативна інформація Генерального штабу Збройних Сил України станом на 18:00 06.12.2023 щодо російського вторгнення
19:30 - Грошове забезпечення військовослужбовців: для тих, хто “воює”, і тих, хто “ні”
19:30 - россияне не смогли вывести из работы ТЭС Ахметова, которую массированно обстреляли ночью
19:30 - Керівник Банку розвитку Ради Європи Карло Монтічеллі: “Сума наших операцій на підтримку українського народу перевищила мільярд євро”
19:30 - Ілля Кива. Тіло українського політика знайшли під Москвою — це “спецоперація СБУ”
19:30 - Суд оставил экс-главу ГФС Насирова под стражей
19:30 - Германия и ЕИБ предоставят Украине 20 млн евро гранта на развитие возобновляемой энергетики
19:30 - НБУ объяснило, почему экономика Украины восстанавливается быстрее, чем в прогнозах
19:25 - Частный сектор США замедлил темпы найма, сообщает ADP
18:35 - Облгазы Фирташа, которыми теперь управляет “Нафтогаз”, отправят на приватизацию
18:35 - Кабмин разработал перечень признаков, которые могут свидетельствовать о даче взятки
18:35 - Совет Международного реестра ущерба, нанесенного агрессией рф, впервые соберется в Гааге
18:35 - НКЦБФР добавила еще 17 инвестпроектов в перечень ненадежных
18:35 - “Укрзализныця” в ноябре увеличил экспортные перевозки железной руды на 20%
18:35 - Заказчики в Prozorro теперь могут обосновать необходимость закупки благодаря новой функции
18:05 - єОселя: Українці взяли іпотечних кредитів на 8 млрд грн
18:05 - Герман Галущенко: Продовження ліцензії на роботу енергоблоку Південноукраїнської АЕС без його зупинки - важливе досягнення енергетиків
17:45 - Підсумки торгів цінними паперами на Українській біржі за 06.12.2023
17:40 - В НБУ рассказали о перспективах получения третьего транша программы расширенного финансирования МВФ
17:40 - В профильном комитете Рады рассказали о секвестре госбюджета в январе, если помощи от США не будет
17:40 - США помогут Украине строить укрытия с помощью 3D-принтеров


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар24.1241
Канадський долар27.05
Юань Женьміньбі5.1258
Чеська крона1.6263
Данська крона5.3038
Гонконгівський долар4.698
Форинт0.103901
Індійська рупія0.44031
Рупія0.0023681
Новий ізраїльський шекель9.895
Єна0.24912
Теньге0.079672
Вона0.02794
Мексиканське песо2.1159
Молдовський лей2.0752
Новозеландський долар22.5794
Норвезька крона3.3516
московський рубль0.39691
Сінгапурський долар27.3647
Ренд1.9347
Шведська крона3.4979
Швейцарський франк41.9417
Єгипетський фунт1.1874
Фунт стерлінгів46.1935
Долар США36.6906
Білоруський рубль13.3362
Азербайджанський манат21.5954
Румунський лей7.9589
Турецька ліра1.2679
СПЗ (спеціальні права запозичення)48.7145
Болгарський лев20.2185
Євро39.5433
Злотий9.1139
Алжирський динар0.27072
Така0.32899
Вірменський драм0.090286
Домініканське песо0.64008
Іранський ріал0.00086556
Іракський динар0.027751
Сом0.40771
Ліванський фунт0.002424
Лівійський динар7.5741
Малайзійський ринггіт7.798
Марокканський дирхам3.6122
Пакистанська рупія0.1275
Саудівський ріял9.6904
Донг0.0014984
Бат1.0321
Дирхам ОАЕ9.8994
Туніський динар11.7077
Узбецький сум0.0029561
Новий тайванський долар1.16242
Туркменський новий манат10.3867
Сербський динар0.33902
Сомоні3.3195
Ларі13.4518
Бразильський реал7.3703
Золото74351.67
Срібло886.39
Платина33469.53
Паладій34980.82

Курси валют, встановлені НБУ на 07.12.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
2041501024.81024.81024.81024.82049.60
2262861054.631054.631054.631054.63484075.17
2276561103.611103.611103.611103.61346533.54
227763941.24941.24941.24941.24282372.00
AZRF011011.511011.511011.511011.5121241.71
FSTF021052.931052.931052.931052.931052.93

Дані за 06.12.2023