Знекровлений “Інтер”. Чому телеканали Фірташа, Хорошковського та Льовочкіна опинилися на межі виживання і що з ними буде

03.10.2022 18:00 | Укррудпром

На українському телебаченні стартував сезон осінніх телепремєр. Проте, на відміну від інших, InterMediaGroup нічого не запустив. У телехолдингу масові скорочення, а рекламодавців можна порахувати на пальцях однієї руки.

 Цьогоріч в одній з найбільших українських телевізійних груп, InterMediaGroup, схоже, не починається традиційний осінній високий сезон.

До InterMediaGroup входять телеканали НТН, “Enter-фільм”, “Мега”, “Піксель”, К1, К2, Zoom та “Інтер”. Три останніх транслюють марафон “Єдині новини”. На інших з умовно нового лише два проєкти — “Історії війни” та “Шукаю тебе”, адаптовані під актуальні події. 

Зовсім інша історія у конкурентів. У StarLightMedia Віктора Пінчука, на “Новому каналі” та СТБ, які не задіяні у “Єдиних новинах”, стартує близько 20 серіалів та шоу. На “1+1 Media” Ігора Коломойського — майже півтора десятка. 

Це вже позначилося на заповненості рекламою. У Inter 19—25 вересня рекламні блоки заповненні на 40%, каже директор із ТБ-інвестицій та баїнгу Razom Group Ігор Полосьмак. У StarLightMedia та “1+1 Media” в той самий період — на 86%.

“Наших рекламодавців в ефірі можна перерахувати на пальцях однієї руки”, — каже директор з маркетингу та продажу сейлс-хаусу Space Media Дмитро Дутчин. Inter умовно пішли з рекламного ринку, бо не викликають інтересу у рекламодавців, пояснює топменеджер однієї з медіагруп, який попросив не називати його імені. “Фактично їхня історія закінчилася”, — додає він.

 

Крім відсутності премєр, є ще одна причина, чому рекламодавці обирають не “Інтер”. До 2022 року медіахолдинг продавав рекламу разом із “Медіа Групою Україна” (МГУ) Ріната Ахметова, розповідає CEO рекламного холдингу Publicis Groupe Енвер Кікава. У липні МГУ припинила існування. Це значно звузило аудиторію, яку може запропонувати InterMediaGroup рекламодавцям. “Те, що вони залишаються самі, ускладнює їхню ситуацію”, — підсумовує Кікава.  

У самій InterMediaGroup не відповіли на запити Forbes із проханням розказати про ситуацію в компанії. Про стан справ ми дізнавалися у колег, конкурентів та контрагентів. І справи у медіагрупи — колишнього лідера дуже погані.

“Інтер”

“Інтер”

Круте піке “Інтера”

Головна причина того, що в InterMediaGroup не розпочався телесезон, — відсутність фінансування, припускає у розмові з Forbes Кікава з Publicis Groupe. І це історія не лише цього 2022-го. 

Останні два роки ефір телеканалів базувався на тому контенті, який компанія створила або придбала ще раніше, каже медіаексперт Олександр Глущенко. “Вони давно перестали системно інвестувати в контент”, — каже Кікава. За його припущенням, глядачу не цікаво було дивитися канали InterMediaGroup. 

Телерейтинги підтверджують це. В 2017 році флагманський канал групи, “Інтер”, мав у загальнонаціональному перегляді частку 9,69%. У січні 2022-го вже 6,36%. Останній раз “Інтер” був першим каналом країни в 2012 році. Відтоді він скотився на шосту позицію і пропустив уперед усі фрагманські канали Пінчука, Коломойського і Ахметова.

А зацікавленість українського глядача коштує немало. Як розповідав Forbes експерт громадського об’єднання “Інформаційна спільнота” Андрій Соломаха, до війни в середньому утримання інформаційно-розважального каналу в місяць обходилося у $800 000—$1 000 000. Додатково $200 000—300 000 потрібно на лінійку дорогих розважальних шоу. 

Рекламний телеринок таких витрат не покривав, а недостачу доводилося покривати акціонерам медіагруп. Приміром, Рінату Ахметову його медіабізнес вартував $100—150 млн на рік, розповідав Forbes директор з корпоративних комунікацій Group DF Олег Арестархов, який раніше працював у Segodnya Multimedia Ахметова.

Акціонери InterMediaGroup останні роки переживали не найкращі часи. Основні співвласники компанії — засновник Group DF Дмитро Фірташ, його частка 36%, ексголова СБУ Валерій Хорошковський із часткою 45% та нардеп від уже забороненої партії ОПЗЖ Сергій Льовочкін із 9%. Частки акціонерів в медіагрупі пораховані на основі відкритої інформації про власників телеканалів, які вони зобовязані публікувати на своїх сайтах. Останні офіційні дані “Інтер” публікував станом на 31 грудня 2020 року.

Фірташ останні кілька років перебуває у Відні під підпискою про невиїзд та заставою €125 млн. У 2014-му був заарештований австрійською поліцією на запит Міністерства юстиції США. Відтоді Фірташ оскаржує свою екстрадицію до США, де йому загрожує 50 років увязнення. США його звинувачують у справі про хабарі на майже $18,5 млн під час отримання ліцензії на видобуток титанової руди в Індії.

Бізнес Фірташа, хімічний холдинг Ostchem, нині у скрутному становищі. Ще у 2014-му компанія втратила контроль над концерном “Стирол”, розташованому в Горлівці. Навесні 2022-го Печерський суд передав до АРМА 20 облгазів, які входили в “Регіональну газову компанію” (РГК) Фірташа. У липні 2022-го російські війська майже зруйнували сєвєродонецький “Азот” — один із найбільших у Європі виробників аміаку та міндобрив. Forbes оцінював втрати заводу у $50—60 млн. Він становив приблизно 25% від активів Ostchem. 

Хорошковський, який є партнером Карла Стурена по компанії “Віндкрафт” у галузі вітрової енергетики, втратив цей актив через окупацію Херсонської області. Льовочкін, за даними УП, перебуває на Лазурному березі Франції. 

У Відні журналісти УП помітили і медіаменеджерів InterMediaGroup. Зокрема головного редактора телеканалу “Інтер” Антона Нікітіна та керівницю групи Ганну Безлюдну.

Що буде з медіагрупою “Інтер” далі

Телеканали InterMediaGroup насправді в жахливій ситуації, каже Forbes колишній топменеджер одного з медіахолдингів. На відновлення йому буде потрібен не лише фінансовий ресурс, а й час. За його розрахунками, аби поновити власне виробництво, потрібно щонайменше рік-півтора. 

Потрібні і люди. А у телехолдингу масові скорочення працівників, розповіли Forbes анонімно чотири співрозмовники: три топменеджери та колишній сценарист групи. “Там лише новинна служба залишилася, та й то не в цілому складі, — каже один з наших співрозмовників. — Решту нібито відправили у відпустки”. Колишній сценарист розповідає, що у квітні на пошту працівникам прийшов лист, у якому повідомили про зупинку співпраці. Він каже, що частина команди, яка залишилася, працює віддалено з Варшави. 

На медіаринку ходять чутки, що InterMediaGroup можуть виставити на продаж.

Інша версія — акціонери ліквідують актив, так само як Рінат Ахметов закрив МГУ. І з тими ж самими поясненнями — щоб акціонери компанії уникли потрапляння до списку олігархів. А володіння медіа — один з критеріїв, за яким бізнесмена можуть включити до цього списку. 

Ще один варіант — стагнація. “Я прогнозую таке закриття всієї цієї історії: можливо, телемарафон на “Інтері” ще буде, а сітки інших каналів точно не будуть оновлюватися”, — каже колишній топменеджер однієї з медіагруп. 

Ната ШТУКА

Додати коментар

Користувач:
email:

Новини

15:36 - НКРЕКП разом з операторами систем розподілу обговорили план дій щодо справедливого розподілу електропостачання
15:35 - До уваги споживачів: НКРЕКП спростила процедуру укладення договорів на роздрібному ринку електроенергії та зміни постачальника
15:34 - Регулятор захистив права власників приватних домогосподарств, в яких встановлені установки з виробництва електричної енергії з альтернативних джерел
15:10 - Военное положение и мобилизация в Украине снова продлены на 90 дней
15:10 - BBC удивлено тем, как Алексей Резников несмотря на факты коррупции сохранил пост министра обороны
14:53 - Які способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО?
14:51 - Щодо строків подання податкової декларації про майновий стан і доходиЩодо строків подання податкової декларації про майновий стан і доходи
14:50 - Чи подається декларація про доходи при отриманні благодійної допомоги/внесків військовослужбовцем та фізособою – благодійником?
14:48 - Чи можуть бути використані в розслідуваннях та/або перевірках стосовно декларанта відомості, які зазначені таким декларантом у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації?
14:47 - Про повторне включення юридичної особи – сільськогосподарського товаровиробника до четвертої групи платників єдиного податку
14:46 - Про запровадження нової форми податкової декларації з транспортного податку
14:45 - Платники можуть здійснювати листування з контролюючими органами в електронній формі
14:43 - Перевірки: Розширено підстави для проведення перевірок з питань трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування
14:42 - Організація роботи щодо надання послуг платникам податків фахівцями податкової служби Дніпропетровщини в ЦОПах
14:41 - Застосування РРО/ПРРО при оплаті за товар, яка здійснюється за допомогою QR-коду
14:40 - «Гарячі лінії» ДПС працюють: користуйтесь інформаційною підтримкою!
14:15 - Фонд USAID привлечет 135 млн долларов на восстановление в Украине и Молдове
14:15 - Украинцы за границей освоили новый способ заработка на курсовой разнице
14:15 - Беня перехитрил на КЖРК всех. Заодно и себя
14:10 - Мінфін у січні забезпечив перерахування з держбюджету 10,7 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів
14:10 - БЕБ передало в управління держави залізну руду, що належить російському олігарху, на 1,8 млрд грн
13:55 - Tractable допоможе Verisk пришвидшити обробку страхових претензій за допомогою штучного інтелекту
13:55 - Munich Re запустив Reflex - проактивну програму управління кіберризиками
13:55 - Іншуртех Fluffy отримав від інвесторів фінансування на розвиток платформи зі страхування тварин
13:55 - Глобальні ціни на комерційне страхування у 4 кварталі 2022 року зросли на 4%
13:21 - Щодо повторного включення юридичної особи – сільськогосподарського товаровиробника до четвертої групи платників єдиного податку
13:20 - Шановні платники! Комунікаційна податкова платформа працює!
13:20 - НБУ аннулировал лицензии двух финансовых компаний
13:20 - Члены комитета НБУ единогласно поддержали решение сохранить учетную ставку на уровне 25%
13:20 - “ArcelorMittal Кривой Рог” ежедневно теряет из-за войны свыше 1 млн долларов


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар25.2634
Канадський долар27.2544
Юань Женьміньбі5.393
Чеська крона1.6528
Данська крона5.2937
Гонконгівський долар4.6612
Форинт0.100687
Індійська рупія0.44199
Рупія0.0024285
Новий ізраїльський шекель10.5598
Єна0.27686
Теньге0.079952
Вона0.02919
Мексиканське песо1.9222
Молдовський лей1.9508
Новозеландський долар23.0949
Норвезька крона3.5681
Російський рубль0.51635
Сінгапурський долар27.624
Ренд2.082
Шведська крона3.4696
Швейцарський франк39.5507
Єгипетський фунт1.2073
Фунт стерлінгів44.1292
Долар США36.5686
Білоруський рубль13.2919
Азербайджанський манат21.5528
Румунський лей8.0325
Турецька ліра1.942
СПЗ (спеціальні права запозичення)49.0919
Болгарський лев20.1424
Євро39.4045
Злотий8.3467
Алжирський динар0.26875
Така0.34712
Вірменський драм0.092422
Домініканське песо0.64755
Іранський ріал0.00087068
Іракський динар0.025047
Сом0.42448
Ліванський фунт0.024258
Лівійський динар7.6757
Малайзійський ринггіт8.5637
Марокканський дирхам3.578
Пакистанська рупія0.13705
Саудівський ріял9.7438
Донг0.0015592
Бат1.1076
Дирхам ОАЕ9.9561
Туніський динар11.9536
Узбецький сум0.0032448
Новий тайванський долар1.21725
Туркменський новий манат10.4482
Сербський динар0.33742
Сомоні3.5531
Ларі13.7948
Бразильський реал7.1321
Золото68474.34
Срібло820.62
Платина36029.21
Паладій58602.28

Курси валют, встановлені НБУ на: 07.02.2023

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
213227980.93980.93980.93980.93206976.23
225668993.11993.11993.11993.11282043.24
2262601052.571052.571052.571052.57155780.36
BAVL0.320.320.320.3228800.00
VERES138.87147138.871473519.87

Дані за 06.02.2023