Чи підлягають поверненню суми сплаченого збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, якщо декларація визнана не прийнятою з причин неповної сплати?

03.10.2022 13:33 | Fin.Org.Ua

Відділ комунікацій з громадськістю управління інформаційної взаємодії Головного управління ДПС у Дніпропетровській області (території обслуговування – Амур-Нижньодніпровський, Індустріальний та Самарський райони м. Дніпра) інформує.
Згідно з абзацом першим п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-УІ із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
У разі несплати або сплати в неповному обсязі суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, зазначеної в Декларації, у встановлений підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ строк Декларація вважається неподаною та на декларанта не поширюються передбачені цим підрозділом державні гарантії та звільнення від відповідальності (абзац шостий п. 12 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX ПКУ).
У такому випадку сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченою.
Повернення помилково сплаченої суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
Згідно з п. 43.3 ст. 43 ПКУ обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання та пені є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які повертаються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний календарний рік за результатами проведення перерахунку його загального річного оподатковуваного доходу) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми та/або пені.
Отже, у разі сплати в неповному обсязі декларантом суми збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, на декларанта не поширюються передбачені державні гарантії та звільнення від відповідальності, декларація вважається неподаною, а розмір сплаченої частини збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування вважається помилково сплаченим, та може бути поверненим на підставі заяви платника у порядку, визначеному ст. 43 ПКУ.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Валютні курси – це
Вершники економіки,
Непередбачувані

- Fin.Org.UA

Новини

17:11 - "Тенору" з плівок Міндіча повідомили про нову підозру
16:36 - Виробництво палива в московія впало до 65% від попиту – Reuters
16:30 - Що вступ до ЄС зробить з ринком праці
16:23 - Легалізація майна експосадовцем Київської митниці: слідство завершено
16:05 - У районі Московського НПЗ пожежа після атаки безпілотників на місто
15:35 - За перше півріччя ФДМУ заробив 3,4 мільярда гривень
15:32 - "Квиток до ЄС": в Україні стартує навчальна програма для аграріїв про вимоги європейського ринку
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.07.2026
15:10 - Участь Мінекономіки у роботі Верховної Ради України 06-08 липня 2026 року
15:04 - Повідомлення про проведення публічної презентації проєкту Закону України «Про таксономію сталих видів економічної діяльності та сталі інвестиції»
14:58 - Лист очікувань власника державної організації Національного наукового центру «Інститут метрології» на 2027 від 08.07.2026 № 2803-13/63685-08
14:50 - Російський уряд вперше визнав дефіцит пального в країні: у червні казали, що все добре
14:30 - московія створює комерційний логістичний центр у сирійському порту Тартус
14:25 - Звіт про стан виконання операційного плану з реалізації у 2026-2028 роках Стратегії зайнятості населення України на період до 2030 року (станом на 01.07.2026)
13:40 - Ціна електроенергії "на добу наперед" впала до мінімуму за понад 2 роки: яка причина
13:28 - Мінекономіки розповіло про нові умови страхування воєнних ризиків
13:08 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Залізнична, буд. 61-Б)
13:07 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди Філія «Старокостянтинівський ЗБШ» АТ «Укрзалізниця» (Хмельницька обл., м. Старокостянтинів, вул. Гончара, 22).
13:06 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ЗМІЇВ-ТЕПЛО» (Харківська обл., Чугуївський р-н, м. Зміїв, вул. Харківська, буд. 1-А)
13:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «Кіровоградобленерго» (Кіровоградська область, Кропивницький район, Долинська міська територіальна громада)
13:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ВК «АВТОСТРАДА» (вул. Броварська, селище Велика Димерка, Броварський район, Київська область)
13:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Епіцентр К» (Київська обл., м. Обухів, вул. Київська, 27)
13:00 - Український дизайн побачить увесь світ: Україна приєдналася до DesignView
13:00 - Біоетанол – історія не про спирт, а про економіку доданої вартості
13:00 - Артем Некрасов розповів про вимоги до учасників конкурсу на будівництво 1,5 ГВт нової високоманевреної газової генерації
12:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди АТ «Укргазвидобування» філія ГПУ «Шебелинкагазвидобування» УКПНГ Личківського НГКР (Дніпропетровська область, Самарський район., Личківська сільська територіальна громада, поблизу с. Зоряне)
12:57 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПРАТ "ЛІНДЕ ГАЗ УКРАЇНА" (Оболонський р-н, вул. Лебединська, буд. 3-Б)
12:50 - Кількість уражень на енергооб’єктах за рік зросла на 36% – Укренерго
12:42 - Перелік суб’єктів господарювання, яким Мінекономіки затверджено показники емісії (питомі викиди) забруднюючих речовин в атмосферне повітря за І-ІІ квартал 2026 року
12:39 - Перелік дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об’єктів 1, 2, 3 груп із зазначенням номеру та строку дії


Більше новин