Чи включаються до доходу ФОП – «єдинника» суми коштів у вигляді бонусів, отримані за придбання товарів чи надання послуг?

30.09.2022 10:56 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області інформує, що відповідно до п.п. 14.1.54 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом з джерелом їх походження з України – є будь-який дохід, отриманий резидентами або нерезидентами, у тому числі від будь-яких видів їх діяльності на території України (включаючи виплату (нарахування) винагороди іноземними роботодавцями), її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні.
Доходом фізичної особи – підприємця (ФОП) – платника єдиного податку є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності (п.п. 1 п. 292.1 ст. 292. ПКУ).
Пунктом 292.11 ст. 292 ПКУ визначено суми коштів, які не включаються до складу доходу платника єдиного податку.
Суми коштів, у вигляді бонусів, які надходять на розрахунковий рахунок ФОП – платника єдиного податку, не віднесено до переліку коштів, які не включаються до складу доходу платників єдиного податку.
Отже, суми кошти, отримані ФОП – платником єдиного податку у вигляді бонусів, за придбання товарів чи надання послуг, включаються до складу доходу такого платника.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall fast
Investors watch, hope and wait
A risky game played

- Fin.Org.UA

Новини

11:19 - Яка нерухомість відноситься до об’єктів нежитлової нерухомості?
11:17 - Чи є базою нарахування єдиного внеску компенсація, нарахована роботодавцем працівнику, за невикористані щорічні відпустки?
11:15 - Строки сплати транспортного податку
11:12 - Сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
11:10 - Порядок обчислення для фізичних осіб податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для житлової нерухомості
11:08 - Понад 3,7 млрд грн єдиного внеску – надходження у січні поточного року до державних цільових фондів від платників Дніпропетровщини
11:07 - Подання фізичною особою – платником податків інформації про податкову адресу (місце проживання)
11:05 - Платники Дніпропетровщини сплатили до державного бюджету майже 5,4 млрд гривень
11:03 - Особливості відображення ФОПами – платниками єдиного податку першої та другої груп у декларації щомісячних авансових внесків з військового збору
11:00 - Надали послуги з репетиторства – своєчасно задекларуйте доходи!
11:00 - Зустріч у Запоріжжі з бізнесом: актуальні питання та важливі рішення проблем прифронтових регіонів
10:58 - Майнові податки: хто є платниками?
10:56 - Критерії перебування на першій групі єдиного податку для ФОПів
10:54 - Земельні ділянки, за які юридичні особи – платники єдиного податку четвертої групи звільняються від сплати земельного податку
10:51 - Дніпропетровщина: у січні надходження до місцевих бюджетів склали понад 3,6 млрд гривень
10:47 - Військовий збір: платники Дніпропетровщини сплатили до загального фонду державного бюджету майже 784,7 млн гривень
10:45 - Безбар’єрні можливості податкової служби
10:28 - Україна та ЄС обговорили прогрес виконання Плану України в межах Ukraine Facility
10:00 - Міжнародні резерви зросли до 57,7 млрд дол. США за підсумками січня
09:00 - московіяни атакували Запоріжжя безпілотниками: поранено підлітка, 12 тисяч абонентів без світла
09:00 - ADER HABER виграла суд для МХП на 766 млн грн: Верховний Суд захистив іноземних інвесторів
08:30 - Щоб виграти війну, треба мислити як бізнесмен
08:00 - Дешево не вийшло: скільки Італія витратила на організацію Олімпіади-2026
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 06.02.2026
23:54 - Inflation Report, January 2026
23:54 - Інфляційний звіт, січень 2026 року
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:56 - Inflation to Be Moderate in 2026-2028, and Economy to Grow Gradually – Inflation Report
21:56 - Інфляція буде помірною у 2026-2028 роках, а економіка поступово зростатиме – Інфляційний звіт
21:00 - Новини 5 лютого: два місяці на відновлення Дарницької ТЕЦ, динамічні ціни на квитки УЗ


Більше новин