Запуск Baltic Pipe: перед українськими замовникам відкривається ще одна можливість для імпорту газу з Норвегії

27.09.2022 19:45 | Оператор ГТС України

У вівторок, 27 вересня, з метою укріплення міжнародних партнерських відносин т.в.о. гендиректора Оператора ГТС України Павел Станчак взяв участь у церемонії відкриття газопроводу Baltic Pipe, який через Данію з’єднав Норвегію і Польщу.

Як зазначив керівник ОГТСУ, потенційно в українських замовників з’являється можливість купляти газ через цей газогін або в Норвегії, або в Польщі для подальшого постачання в Україну. Натомість для європейських партнерів Україна, зокрема наші колеги з «Укртрансгазу», можуть запропонувати найпотужнішу в Європі систему українських підземних газових сховищ, здатну прийняти на зберігання понад 10 млрд кубічних метрів газу.

Baltic Pipe має розпочати транспортування газу цієї суботи, 1 жовтня, з початковою потужністю, еквівалентною 2-3 мільярдам кубометрів на рік. Очікувалося, що він досягне піку своєї потужності в 10 млрд кубометрів газу на рік на початку 2023 року. Однак нещодавно польська й датська сторони повідомили, що роботи «просуваються добре» і повної потужності буде досягнуто достроково – до кінця листопада цього року.

На сьогодні є технічна можливість транспортувати норвезький газ до України або безпосередньо з Польщі (гарантована потужність на добовій основі), або через польсько-словацький інтерконектор.

«Передусім Baltic Pipe – це реальна диверсифікація маршрутів постачання газу, яка сприятиме зміцненню енергобезпеки Європи. Цей проект важливий для Польщі, як ключовий елемент у досягненні незалежності від російських енергоджерел. Для України цей маршрут також має потенціал як ще одна можливість для імпорту газу. Без сумнівів Baltic Pipe зробить свій внесок у створення більш аполітичного ринку газу», – вважає Павел Станчак.

Варто зазначити, Оператор ГТС України постійно розширює співпрацю зі стратегічними партнерами для диверсифікації джерел і маршрутів постачання природного газу до України. Протягом року компанія збільшила потужності для імпорту вдвічі – з 27 млн куб. на добу до 54 млн куб. м щодобово.

Наразі Україна має можливість купувати зріджений газ з Норвегії, США, Катару, регазифіковувати його на LNG-терміналах в Польщі та Литві та транспортувати до України.

Запис Запуск Baltic Pipe: перед українськими замовникам відкривається ще одна можливість для імпорту газу з Норвегії спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Markets in turmoil
Investors full of panic
Can we ride it out?

- Fin.Org.UA

Новини

16:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 14 липня
16:30 - Як мілтех воює на два фронти
16:28 - Українські БпЛА вдарили по енергомосту Кубань-Крим та низці енерговузлів
16:15 - Стало відомо, що буде з невикористаними поїздками в Києві після підвищення тарифів
15:53 - У Криму погіршується ситуація з енергопостачанням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 14.07.2026
15:18 - Наслідки атаки московія: у Одесі знищені автобуси, частину рейсів скасували
15:09 - Чи зобов’язані ФОПи використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
15:07 - Щодо відображення у податковому обліку витрат, пов’язаних з придбанням дозволу чи ліцензії на здійснення певного виду діяльності
15:06 - Інформування платника про відмову щодо включення його до Реєстру неприбуткових установ та організацій
15:05 - Хто належить до посадових осіб юридичної особи у цілях підписання податкової звітності?
15:04 - Несплата (несвоєчасна сплата) єдиного внеску: відповідальність роботодавця
15:00 - Чисті річки починаються з ПУРБ: Україна реалізує плани управління річковими басейнами
14:45 - Скандальний конкурс на посаду гендиректора Оператора ГТС оголосили наново
14:45 - Митниця фіксує значне збільшення платежів: яка статистика за півріччя
14:15 - ФОПи зможуть платити податки прямо зі смартфона: у застосунок ПриватБанку додали функцію
13:58 - Російський розробник держмесенджера Max потрапив під санкції ЄС
13:35 - В Україні пройшли перші довгострокові аукціони з продажу електрики: які результати
13:30 - Реформа системи ПМД необхідна для більшої ефективності, — Ігор Безкаварайний
13:14 - Після російських атак "Кернел" призупинив роботу терміналів у Чорноморську
13:05 - Яким чином подається заява про надання витягу з Єдиного реєстру місць зберігання?
13:00 - Як українська BES проєктує електричні системи для Tesla, Google та Amazon
12:59 - Щодо заповнення розрахунку податкових зобов’язань, нарахованих неплатником ПДВ – отримувачем послуг, що постачаються нерезидентами, у разі відсутності договору
12:58 - НЕК «Укренерго» отримала від Німеччини енергетичного обладнання на 486 тисяч євро
12:58 - Оновлено спеціалізоване клієнтське програмне забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності»
12:57 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:56 - На підставі яких документів складається податкова накладна на операції з експорту окремих видів товарів?
12:55 - Дніпропетровщина: на податковому обліку знаходиться майже 305,7 тис. платників
12:55 - Міністр закордонних справ Франції звинуватив ФСБ у кібератаці
12:52 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!


Більше новин