Офис президента назвал аварию на “Северном потоке” спланированным россией терактом

27.09.2022 17:50 | Укррудпром

Советник руководителя Офиса президента Украины Михаил Подоляк убежден в рукотворности аварии на трубопроводе “Северный поток 1” и что рф таким образом намерена вызвать в ЕС панику в преддверии зимы.

“Масштабная “утечка газа” из СП-1 — это не что иное, как спланированный россией теракт и акт агрессии в направлении ЕС. рф хочет дестабилизировать экономическую ситуацию в Европе и вызвать панику перед зимой”, — написал Подоляк в Twitter.

В связи с этим он обратился к европейским партнерам, в частности к Германии, с призывом усилить военную поддержку Украины. “Лучший ответ тирану и инвестиция в безопасность — танки для Украины. Особенно немецкие”, — подчеркнул Подоляк.

Как сообщалось, в ночь на 26 сентября произошла утечка на одной из ниток магистрали “Северный поток 2”. Это случилось в датской ИЭЗ юго-восточнее Борнхольма. Также утечки газа зафиксированы из обеих ниток первого “Северного потока 1” — в ИЭЗ Дании северо-восточнее острова Борнхольм. Вокруг зон утечек установлены 5-мильные запретные зоны для судоходства.

Первый “Северный поток 1” мощностью 55 млрд куб. м газа в год на данный момент остановлен.

“Северный поток 2”, газопровод аналогичной мощности, построен и готов к эксплуатации, но не заработал из-за санкционных ограничений.

Премьер-министр Дании Метте Фредериксен не исключает, что повреждение “Северного потока” могло стать результатом диверсии

Додати коментар

Користувач:
email:





Витоки знаходяться в бізнесі,
Але змога змінити світ -
Лише на фінансовій сцені,
Інвестори рухають все вперед.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 23 квітня: розблокування 90 мільярдів євро кредиту від ЄС, арешт рахунків "Оптіма-Фарм"
20:50 - В Україні розширили програму підтримки для ВПО: що змінилось
20:50 - Стартує повторне обговорення змін щодо оновлення порядку роботи компаній, що здійснюють операції з оброблення та зберігання готівки
20:45 - Іран заявив, що його центробанк отримує гроші від проходу суден через Ормуз
20:20 - Денис Шмигаль провів чергове засідання ЕнергоШтабу
20:15 - В "Укренерго" розповіли, чи будуть відключення світла 24 квітня
20:10 - Україна прагне мати 25 ГВт номінальної потужності АЕС до 2050 року – Шмигаль
19:40 - США захопили пов'язаний з Іраном танкер
19:10 - В Чернігові та області залишились без світла десятки тисяч споживачів: причина
18:55 - Netflix розширив програму викупу власних акцій
18:50 - Іран обходить морську блокаду США і продовжує експорт нафти
18:40 - На Харківщині обговорили практичні рішення для підтримки агросектору в умовах війни
18:25 - Пропонується оновити порядок виконання міжбанківських платіжних операцій через СЕП
18:20 - Одещина стала регіоном із підвищеним рівнем підтримки бізнесу
18:12 - За квартал "Укрзалізниця" продала 5,3 мільйона "квитків з держпідтримкою"
17:56 - Досвід країн-членів ЄС у впровадженні вимог щодо благополуччя сільськогосподарських тварин під час транспортування та здійснення заходів контролю дотримання цих вимог
17:51 - Наказ Мінекономіки від 22 квітня 2026 року № 5236 «Про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами ТОВ «ЕКОЛОГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ»»
17:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на п'ятницю 24 квітня
17:45 - Мінекономіки в Брюсселі обговорило проєкт стратегії економічної трансформації України до 2035 року
17:42 - Рівень підроблення банкнот національної валюти знизився утричі
17:36 - Особливості подання фінансової звітності у 2026 році: НКЦПФР взяла участь у круглому столі
17:20 - На одному з КПП на кордоні з Польщею до літа обмежать рух
17:18 - Галущенко програв апеляцію щодо "запобіжки" – залишається під вартою
17:12 - московія вдарила по залізничній інфраструктурі Кривого Рогу
17:02 - Денис Шмигаль обговорив з наглядовою радою «Енергоатому» пріоритети роботи і розвитку компанії
17:00 - Уряд удосконалив роботу Науково-експертної ради з питань клімату та озонового шару
17:00 - Київстар розпочинає тестування роботи месенджерів через супутник (в режимі Light Data)
16:40 - У Мінрозвитку розповіли, скільки будинків подалися на "СвітлоДім": яке обирають обладнання
16:30 - Цифрова країна з кешовими звичками


Більше новин