Рада з фінансової стабільності констатувала помірні системні ризики та обговорила шляхи відновлення платоспроможності ФГВФО

24.12.2019 20:18 | Fin.Org.UA

Стан фінансового сектору сьогодні чи не найкращий за роки незалежності України, а наявні ризики для фінансової стабільності несуттєві. У світі з’являється обережний оптимізм і значно кращі очікування на 2020 рік, ніж були кілька місяців тому. Українська економіка зростає швидше, ніж прогнозувалося, інфляція увійшла в цільовий діапазон. Водночас скорочуються обсяги промислового виробництва, що переважно пов’язано із несприятливою ціновою кон’юнктурою на окремих світових товарних ринках, зокрема динамікою цін на метали. Про це говорили учасники останнього в цьому році засідання Ради з фінансової стабільності (РФС).
Ситуація на валютному ринку лишається сприятливою, Національний банк викуповує надлишки валюти на ринку для поповнення міжнародних резервів – з початку року чиста купівля валюти НБУ вже перевищила 6 млрд дол. США. Зростає обсяг депозитів у банківський системі, за останні місяці цього року швидше зростають обсяги валютних вкладів, незважаючи навіть на історично найнижчі відсоткові ставки. Сприятлива макроекономічна ситуація, низька інфляція та зміцнення гривні сприятимуть зниженню доларизації фінансової системи.

Серед ключових питань, які обговорювалися під час зустрічі, було питання відновлення платоспроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). На сьогодні ФГВФО має заборгованість перед Міністерством фінансів у розмірі 49 млрд грн за основною частиною запозичень. Вони виникли під час кризи, оскільки ФГВФО повинен був запозичити у НБУ і Міністерства фінансів кошти на виплату гарантованих вкладів клієнтам збанкрутілих банків. Члени РФС обговорили можливі шляхи врегулювання платоспроможності фонду. Фінансову та юридичну оцінку кількох сценаріїв буде проведено в І кварталі 2020 року. 
В контексті питання роботи ФГВФО було підтримано ідею приєднання Ощадбанку до загальної системи гарантування вкладів фізичних осіб з середини 2020 року. План входження банку до складу учасників фонду буде розроблено додатково.
Також Рада обговорила ризики роботи фондів фінансування будівництва (ФФБ). Робота цих фондів викликає занепокоєння в регуляторів ринку, оскільки з’являється усе більше інформації про їх неналежне виконання своїх зобов’язань. Члени РФС погодилися, що необхідні швидкі зміни до законодавства для посилення захисту інвесторів та більшої прозорості первинного ринку нерухомості. Відповідні пропозиції будуть надані парламенту.

На останок учасники засідання погодили створення міжвідомчого Комітету з фінансового розвитку, який буде координувати впровадження Стратегії розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Також було розширено робочу групу з урегулювання непрацюючих кредитів державних банків: до її складу включили представників правоохоронних органів. 

Довідково
Участь у засіданні взяли: Міністр фінансів України Оксана Маркарова, Голова Національного банку України Яків Смолій, Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут, Голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг) Ігор Пашко, перший заступник Голови НБУ Катерина Рожкова, заступник Міністра фінансів Юрій Гелетій. 

Раду з фінансової стабільності створено у березні 2015 року указом Президента України. До її складу входять за посадами: Голова Національного банку України, Міністр фінансів України (співголови Ради), Голова НКЦПФР, Голова Нацкомфінпослуг, директор-розпорядник ФГВФО, заступник Голови Національного банку України, заступник Міністра фінансів України.

Рада є форумом для фахового обговорення системних ризиків, що загрожують фінансовій стабільності держави.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

17:15 - НБУ присвятив нову пам’ятну монету Службі безпеки України та її унікальній спецоперації “Павутина”
17:02 - БЕБ заявило про ліквідацію 18 підпільних гральних закладів після масштабної операції
16:53 - У Херсоні після зупинки ТЕЦ мешканцям роздають обігрівачі
16:37 - Світовий банк перерахував до держбюджету України 290 мільйонів доларів: на які цілі
16:17 - Мін’юст найняв юристів для повернення скіфського золота, яке вивезли з України
16:05 - ДПС не забезпечила належного адміністрування податкового боргу – аудитори
15:40 - Мінрозвитку розповіло про результати роботи цифрової системи "єЧерга"
15:33 - Нафтогазові доходи московія у грудні впадуть до найнижчого рівня з 2020 року – Reuters
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.12.2025
15:18 - ІТ-експорт України вперше за три роки може зрости – дослідження
15:05 - Ключові рішення НКЦПФР від 12.12.2025
15:00 - "Гулівер"відновив роботу, але відкрилися ще не всі магазини
14:58 - В Міненерго пояснили, чому в регіонах України велика різниця у відключеннях світла
14:35 - Чи є підтвердженням достовірності реєстраційного номера дані про РНОКПП з ДРФО, внесені до е-паспорта або е-свідоцтва про народження?
14:35 - Митники протестували новий цифровий контроль у портах: що він дає логістиці
14:33 - Податкова знижка: які відомості повинна містити довідка про доходи фізичної особи, що надається податковим агентом?
14:32 - Внесення ФОПом – платником єдиного податку змін щодо відомостей до реєстру платників єдиного податку
14:30 - Про право на звільнення від податкових обов’язків юридичних і фізичних осіб, які постраждали від російської агресії
14:30 - Перший набір Create Ukraine завершив програму: 10 учасників зміцнили економіку, залучили інвестиції та прискорили вступ до ЄС
14:28 - Про подання заяви фізичною особою про застосування пільги із земельного податку
14:27 - Термін та особливості проведення перевірки з питань дотримання принципу «витягнутої руки»
14:26 - До уваги платників ПДВ!
14:25 - Порушення використання КОРО та/або РК: яка відповідальність застосовується контролюючим органом до СГ?
14:17 - Золото сягнуло семитижневого максимуму, срібло встановило рекорд
13:59 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:58 - Компенсація за знищене житло: Україна отримала останній транш від БРРЄ
13:38 - Мінекономіки завершує підготовку проєкту нового Трудового кодексу
13:35 - "Дія" запустила нову військову облігацію "Амвросіївка": яка дохідність
13:15 - АРМА прийняло в управління корпоративні права виробника мінералки
13:00 - Nestle запустила першу виробничу лінію на новій фабриці на Волині


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32532
Австралійський долар28.1136
Така0.34515
Канадський долар30.655
Юань Женьміньбі5.981
Чеська крона2.0409
Данська крона6.6224
Гонконгівський долар5.4191
Форинт0.128816
Індійська рупія0.46665
Рупія0.0025346
Новий ізраїльський шекель13.1584
Єна0.27035
Теньге0.080944
Вона0.028572
Ліванський фунт0.000471
Малайзійський ринггіт10.3009
Мексиканське песо2.3379
Молдовський лей2.4818
Новозеландський долар24.4976
Норвезька крона4.173
Саудівський ріял11.245
Сінгапурський долар32.6576
Донг0.0016038
Ренд2.502
Шведська крона4.5432
Швейцарський франк53.007
Бат1.33765
Дирхам ОАЕ11.4884
Туніський динар14.4603
Єгипетський фунт0.8876
Фунт стерлінгів56.4213
Долар США42.1936
Сербський динар0.4215
Азербайджанський манат24.8168
Румунський лей9.7171
Турецька ліра0.9882
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.6584
Болгарський лев25.2914
Євро49.4678
Ларі15.6551
Злотий11.7143
Золото182572.97
Срібло2705.39
Платина74100.4
Паладій64262.96

Курси валют, встановлені НБУ на 15.12.2025