“Метинвест” Рината Ахметова запугивает своих рабочих угрозой не выплатить зарплату за декабрь

24.12.2019 19:24 | Укррудпром

19:00 24 декабря 2019 года

Предприятия горно-металлургической монополии Рината Ахметова “Метинвест” недополучили 1,5 млрд грн возмещения НДС в декабре, заявил директор департамента по налогам и ответственности группы Ярослав Гусейнов, пишет его сайт Сегодня.

“Предприятия группы “Метинвест” недополучили 1,5 млрд грн возмещения НДС в декабре. На это возмещение мы, конечно, имеем полное законное право. Это в первую очередь повлияло на наши обязательства и может повлиять на наши обязательства перед нашими работниками в городах присутствия. Это Кривой Рог, Мариуполь, Запорожье, Днепр. И также на выполнение наших обязательств перед поставщиками. То есть, это существенная недостаточность наших оборотных средств”, — сказал он.

В частности, около 1 млрд грн не получил “Мариупольский металлургический комбинат имени Ильича”. В связи с этим сотрудники предприятия опасаются задержек в выплате заработной платы. “Государство не вернуло НДС в размере около 1 млрд грн комбинату. И теперь есть опасения у нас у всех, что мы из-за этого можем не получить свою заработную плату”, — сказал мастер участка ММК им. Ильича” Игорь Шкраб.

Президент объединения предприятия “Укрметаллургпром” Александр Каленков в свою очередь добавил, что “фактически Фискальная служба загоняет всех в водоворот неплатежей”.

“Это деньги предприятий, которые государство взяло на время, и которые обязано вернуть. Фактически Фискальная служба загоняет всех в водоворот неплатежей. И нужно понимать, что те заработные платы, которые не получат работники, с них не будут начислены налоги в тот же государственный бюджет, не дополучат бюджетники. Это вот развивает спираль неплатежей по всей экономике страны”.

Напомним, ранее “Укрметаллургпром” заявил, что Государственная налоговая служба Украины (ГНС) в очередной раз в конце года закрывает дыры в бюджете путем переноса существенной части возмещения НДС на январь 2020 года. 

“Только предприятиям ГМК, обеспечивающим 12% ВВП Украины, 30% валютных поступлений и порядка 700 тыс. рабочих мест с учетом смежных производств, в декабре “придержали” более 80% заявленного ими к возмещению НДС, что составляет более двух миллиардов гривен. По информации наших источников в ГНС, это связано, в первую очередь, с нехваткой денежных средств в бюджете страны — и, в очередной раз, эту проблему решают за счет большого прозрачного бизнеса, а не путем эффективной борьбы с теневой экономикой”, — сказано в заявлении ОП. 

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок валютний –
Дійшло до кульмінації
Тисячоліття.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 13.04.2026
15:20 - На українському ринку підскочили ціни на моркву: скільки вона коштує
15:10 - У Відні обговорили підготовку до СОР8 Карпатської конвенції
15:05 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:59 - Фактична ціна реалізації природного газу на березень 2026
14:50 - Європа може зіткнутися з дефіцитом авіапального вже за три тижні – FT
14:35 - Надходження військового збору зросли на понад чверть: які регіони лідирують за сплатою
14:05 - Україна вперше продала електрику до Молдови за новими правилами
13:50 - Арештований будинок ексміністра МВС Захарченка знов хтось незаконно використовує – АРМА
13:39 - До уваги платників податків!
13:37 - Податковий борг: джерела погашення
13:36 - Невірне заповнення полів «Код виду сплати» або «Додаткова інформація запису» реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції: чи можна виправити помилку?
13:36 - Уряд призначив нового голову Митної служби
13:35 - Незалежна професійна діяльність: формування загального оподатковуваного доходу та суми витрат
13:34 - Випадки, в яких не підлягає включенню до річної податкової декларації про майновий стан і доходи дохід фізичної особи від продажу інвестиційного активу
13:32 - Які необхідно платнику надати документи для укладання договору про добровільну сплату єдиного внеску?
13:31 - Створення у паперовій (електронній) формі РРО/ПРРО дублікату касового чеку, у тому числі у разі його втрати, законодавством не передбачено
13:30 - Уряд досі планує підвищити зарплати військовим: проєкт покажуть "за пару тижнів"
13:29 - Чи зобов’язаний благодійник – фізична особа, який внесений до Реєстру волонтерів, отримувати та зберігати документи, які підтверджують надання благодійної допомоги?
13:28 - Орендар земельної ділянки зобов’язаний надавати до органу ДПС копію договору оренди земельної ділянки
13:27 - Чи можна дохід від продажу об’єктів нерухомості, який підлягає оподаткуванню ВЗ, зменшити на документально підтверджені витрати на придбання такого об’єкта?
13:26 - Порядок надання суб’єктом господарювання документів (копій) для проведення перевірки
13:25 - До уваги резидентів Дія Сіті!
13:25 - Уряд оптимізує публічні закупівлі для захисту критичної інфраструктури
13:24 - Деклараційна кампанія 2026: платник самостійно обирає спосіб подачі податкової декларації
13:23 - Діють нові довідники пільг
13:22 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від сільськогосподарських товаровиробників надійшло майже 175,7 млн грн єдиного податку
13:21 - Надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників транспортного податку зросли майже на 38 відсотків
13:19 - Дніпропетровщина: надходження акцизного податку до держбюджету зросли майже на 32 %
13:18 - Як уникнути помилок при розрахунку мінімального податкового зобов’язання: податківці Дніпропетровщини провели роз’яснювальний захід


Більше новин