Олексій Гончарук: Національна освітня платформа з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» стартує вже 21 січня

24.12.2019 12:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Уряд запускає 21 січня 2020 року Національну програму цифрової грамотності.
Про це сьогодні заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук спільно з Віце-прем"єр-міністром Михайлом Федоровим. Команда Міністерства цифрової трансформації представила результати першого в історії України соціологічного дослідження цифрових навичок українців та концепцію проекту «Дія: Цифрова освіта». «Сьогодні ми робимо ще один важливий крок — крок до подолання цифрової нерівності в Україні.
Необхідні цифрові навички мають бути доступні всім.
Для цього 21 січня стартує національна програма з цифрової грамотності», — заявив Прем’єр-міністр Олексій Гончарук. Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зауважив: «Зараз у програмі Уряду зазначена амбітна мета — навчити мінімум 6 мільйонів українців цифровій грамотності за 3 роки.
Причому, 70% має бути віком від 30 до 60+ років.
Мета абсолютно реалістична — у нас вже підготовлено конкретний план дій, як цього досягти.
Ми створюємо онлайн-платформу з п’ятьма різними категоріями курсів.
Всі вони будуть абсолютно безкоштовні та доступні для кожного.
Окрім цього, ми налагоджуємо співпрацю з ЦНАПами, бібліотеками, приватним сектором, школами та університетами.
Плануємо створення власної мережі офлайн-хабів, щоб охопити програмою якомога більше людей». Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан презентувала результати першого в Україні соціологічного дослідження: «53,5% українців знаходяться нижче позначки середній рівень у питаннях цифрової грамотності. Не володіють цифровими навичками 15,1% українців, а володіють низьким рівнем цифрових навичок 37,9% громадян.
34% українців у віці 18-70 років за останній рік ставали об’єктом хоча б одного з видів шахрайських дій в Інтернеті, а серед молоді у віці 10-17 років — 49,5% українців ставали жертвами онлайн шахрайства.
Найбільш незахищеними сегментами в інтернеті є молодь до 16 років, та люди старше 60 років». Також Валерія Іонан розповіла про чотири портрети людей у контексті наявності та розвитку цифрових навичок. Дослідження вже доступне за посиланням. У Міністерстві цифрової трансформації зазначають, що запуск національної онлайн-платформи з цифрової грамотності — це історична подія, яка стане початком цифрового прориву України. Президент Фонду Східна Європа Віктор Лях підкреслив: «Цифрові навички важливі українцям, аби користуватися онлайн-сервісами та впливати на владу».
Саме завдяки швейцарсько-українській Програмі EGAP, яка виконується Фондом Східна Європа, Міністерство цифрової трансформації провело дослідження та підготувало перші три освітні курси, що будуть запущені вже 21 січня 2020 року. На Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності українці зможуть безкоштовно пройти три онлайн-курси: базовий курс із цифрової грамотності, цифрова грамотність для вчителів і курс для батьків «Онлайн-безпека для дітей».
Згодом на онлайн-платформі з"являться просунуті курси для різних спеціалізацій, курси для світчерів, lifestyle-курси, курси нових цифрових професій. Курси розроблені студією онлайн-освіти EdEra за підтримки компаній Google, Microsoft, Академія ДТЕК, ПРООН UNDP, EGAP, CISCO, Освіторія та Global Teacher Prize. Навчання на курсах буде в ексклюзивному форматі — освітній серіал.
Замість рівнів будуть сезони, а замість уроків — освітні серії за участю експертів і селебріті. Амбасадорами цифрової освіти стануть українські зірки: Ольга Сумська, Надія Матвєєва, Руслан Ханумак, Марія Єфросініна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Деякі вкладники раді виграшам,
Інші бояться пустити гроші в ход.
Але фінансовий ринок - як життя,
І треба ризикувати з усіх сил.

- Fin.Org.UA

Новини

08:30 - Як залучити команду до розвитку бізнесу
08:00 - Видавництво без ілюзій: як робити книжковий бізнес під час війни
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 10.02.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:12 - Денис Шмигаль: Держава посилить контроль за справедливістю розподілу електроенергії для споживачів
22:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 9 лютого: у Медведчука відібрали ліс, "Нафтогаз" знову атакували, Zara йде
20:24 - В МВФ прокоментували стан долара
19:52 - Міненерго та Секретаріат Енергетичного Співтовариства сформують перелік нагальних потреб енергетиків для мобілізації іноземної допомоги, – Денис Шмигаль
19:49 - Адвоката, який пропонував великі гроші голові Фонду держмайна, визнали неосудним
19:05 - Ще одне відділення "Нової пошти" в Києві працюватиме як Пункт Незламності
18:49 - У Мінрозвитку стверджують, що відновлено теплопостачання на Троєщині в Києві
18:45 - 10 лютого графіки відключення світла в Україні діятимуть всю добу
18:13 - Військові США затримали ще один танкер російського "тіньового флоту"
18:00 - Національний банк захищатиме в суді правомірність застосованого до АТ "РВС БАНК" штрафу за порушення у сфері фінмоніторингу
18:00 - lifecell виступає проти об’єднання баштових компаній "Київстар" і Vodafone
17:34 - "СвітлоДім": ще один банк долучився до держпрограми
17:30 - «Доступні кредити 5–7–9%»: за шість років дії програми бізнес залучив понад 471 млрд грн
17:20 - Звіт США: Експорт зерна з України за пів року скоротився на 30%
17:05 - В Бурштині частково відновили постачання тепла та води після атаки на ТЕС
16:58 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 10 лютого
16:52 - ФДМУ за 42 мільйони гривень продав завод "Коломиясільмаш"
16:40 - Друг Трампа запустить філію свого правого телеканалу в Україні
16:30 - Світові тренди книговидавничого ринку та їх вплив на Україну
16:15 - Ворожі дрони атакував бригаду ДТЕК на Дніпропетровщині
16:06 - Світовий попит на електроенергію щороку зростатиме: Китай - ключовий драйвер
16:00 - єОселя: щотижнева статистика
15:55 - У Херсоні воду подають з перебоями через значні пошкодження мереж
15:45 - Японські акції стрімко зростають після тотальної перемоги правлячої партії на виборах
15:37 - Кількість фахівців у найбільших ІТ-компаніях України вперше зросла за час великої війни – дослідження


Більше новин