Міністерство охорони здоров’я затвердило рекомендації із збору потреби в ліках для державних закупівель

24.12.2019 12:42 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство охорони здоров’я України оновило рекомендації, за якими регіони щороку формують потребу в лікарських засобах та медичних виробах.
Ці методичні рекомендації допоможуть точніше формувати потребу та економити кошти. Методичні рекомендації оновлені за 23 напрямами закупівель, в основному йдеться про орфанні захворювання, де точність потреби в ліках є дуже важливою.
Відповідний наказ МОЗ вже вступив в дію. Новий підхід вже був використаний цього року за частиною напрямів і довів свою ефективність.
Загальний бюджет програм, потреба для яких розраховувалась за новою методикою, був 1 млрд грн, а завдяки верифікації загальний об’єм замовлення змінився на 102 млн гривень, а це – 10% від загального бюджету даних програм.
У 2020 році методика буде використана для ще більшої кількості напрямів, за якими потреба буде визначатись адресно, а потім підтверджуватися шляхом проведення логічного та арифметичного контролю та експертами.
Раніше регіони часто помилково надсилали завищену або занижену потребу, оскільки були перебої із закупівлями та поставками ліків, тому потреба була відображена некоректно. Методика містить дані про пацієнта, такі як ініціали, вік, вагу пацієнта, ступінь тяжкості хвороби, тип хвороби тощо.
Верифікація відбувається у веб-інструменті, тому всі зміни одразу видно онлайн, це зменшує витрати часу, необхідні для формування потреби.
Завдяки тому, що потреба збирається адресно і є прив’язка до конкретного пацієнта, знижується і кількість помилок, а також пацієнти можуть бути впевнені, що потреба для них була врахована. Розрахунок потреби є одним із етапів закупівель ліків.
Без визначення скільки і яких ліків потрібно закупити, держава не може цього зробити.
З 2018 року велась робота з перегляду нормативних актів, в яких було багато формул розрахунків, але не було зрозуміло, чому використовується саме та чи інша формула.
Визначення конкретних дозувань і препаратів має відбуватись виключно на доказовій базі досліджень та міжнародних настановах з лікуваннях тої чи іншої хвороби. Збір потреби став більш прозорим і простішим у користуванні.
Це впливає на терміни планування, процес закупівлі та забезпечення пацієнтів ліками, а також ефективність використання коштів, а отже і можливість отримання пацієнтами необхідних ліків. Методичні рекомендації були розроблені спільно з експертами Київської школи економіки за підтримки проекту USAID"s SAFEMed Project.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ticker tape ticker,
Numbers flicker, rise and fall,
Stock market ticker.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 10 серпня: московія прагне зірвати український експорт
19:40 - Компанія з Відня постачала комплектуючі для російської армії
19:19 - У липні видобуток нафти в ОПЕК зростав завдяки країнам Перської затоки
19:05 - Національний банк оскаржить судові рішення щодо скасування рішення регулятора про застосування до АТ "МІБ" письмового застереження за порушення у сфері фінмоніторингу
18:50 - У Тобольську БпЛА атакували найбільший нафтохімічний комплекс московія – російські ЗМІ
18:18 - Intel планує продаж акцій на 15 мільярдів доларів
18:12 - ПриватБанк першим на ринку анонсував сервіс підписок: які вигоди отримають клієнти
17:50 - У податківця можуть відібрати "мамине" авто за 2,2 мільйона гривень
17:28 - У Чернівцях заборонили прокат електросамокатів: яка причина
17:16 - Російські Геленджик та Новоросійськ залишились без світла через загрозу дронів
17:15 - У Севастополі знову продаватимуть паливо лише за QR-кодами
16:53 - Мільярдні збитки: генпрокурор розповів про масштаби оборонної корупції
16:37 - У ДТП загинула топ-менеджерка мережі магазинів Eva
16:10 - Україна вперше змінила прогноз експорту зерна через блокаду портів: наскільки він впав
16:00 - "Не можна сидіти" і "мінус 500 грн за запізнення". Коли вимоги роботодавців порушують права людини
15:44 - Кількість зупинених податкових накладних скоротилася майже в 5 разів
15:44 - У Мінрозвитку оцінили готовність житла та інфраструктури до зими
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 11.08.2026
15:15 - Укрпошта почала торгувати електронікою
15:05 - Держстат: інфляція у липні зросла до 0,3%, у річному вимірі – 7,7%
14:30 - Що буде з 372 мільйони криптоактивів, які передані АРМА?
14:22 - Туреччина стала "притримувати" прохід через Дарданелли для деяких суден – ЗМІ
14:00 - У КМДА прозвітували про стан виконання Плану стійкості Києва
13:51 - Звернення громадян: податківці Дніпропетровщини з початку року отримали від платників 773 заяви
13:47 - Волонтери можуть отримати витяг з реєстру в електронному вигляді
13:45 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
13:44 - Щодо отримання фізичною особою, яка перебуває за кордоном, документа, що засвідчує реєстрацію у ДРФО
13:42 - Щодо подання скарги в електронній формі засобами електронного зв’язку на ППР
13:40 - За яким кодом класифікації доходів бюджету роботодавець сплачує ПДФО з нарахованої та виплаченої працівнику допомоги у зв’язку з лікарняним?
13:39 - Громадянин України втратив паспорт з позначкою «відмова»: алгоритм дій платника щодо отримання PHOKПП у разі зміни своїх релігійних переконань


Більше новин