Платникам ПДВ про річний перерахунок за 2019 рік

24.12.2019 09:31 | Fin.Org.Ua

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома платників ПДВ, що у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену податкову накладну в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) ПДВ під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів в неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ст. 199 ПКУ).
Пунктом 199.4 ст. 199 ПКУ визначено, що платник ПДВ за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.
Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях визначається у відсотках як відношення обсягів з постачання оподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за попередній календарний рік до сукупних обсягів постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (без урахування сум ПДВ) за цей же попередній календарний рік. Визначена у процентах величина застосовується протягом поточного календарного року (п. 199.2 ст. 199 ПКУ).
Відповідно до п. 199.5 ст. 199 ПКУ частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 ст. 199 ПКУ, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ст. 199 ПКУ.
Результати перерахунку сум податкових зобов’язань відображаються у податковій декларації за останній податковий період року.
Отже, платникам ПДВ за підсумками 2019 року необхідно здійснити перерахунок частки використання товарів/послуг та необоротних активів в оподатковуваних ПДВ операціях, виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій.

Додати коментар

Користувач:
email:





Валютні курси – це
Вершники економіки,
Непередбачувані

- Fin.Org.UA

Новини

14:40 - Adidas повернувся до Харкова після чотирьох років перерви
14:24 - Розробку національної LLM "Сяйво" планують завершити в листопаді цього року
14:14 - Трудові відносини: переваги задекларованої праці
14:13 - Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи
14:10 - Експериментальний проєкт стартував: уряд опублікував постанову про нові контракти із ЗСУ
14:02 - Платники Дніпропетровської області за видобування природного газу сплатили до загального фонду держбюджету понад 328,6 млн грн рентної плати
14:00 - Ощадбанк судився з мережею аптек через назву: що сказав суд
13:59 - Офіційне працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавством передбачені знижені ставки єдиного внеску
13:56 - Збір за місця для паркування транспортних засобів: від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло понад 21,7 млн гривень
13:55 - Е-кабінет – сучасний онлайн-інструмент для платників
13:53 - Громади Дніпропетровщини з початку року отримали понад 3,5 млрд грн єдиного податку
13:40 - Від початку року 17 лікарень встановили сонячні електростанції потужністю 1 650 кВт
13:40 - Ощадбанк отримав дві престижні "зелені" нагороди від ЄБРР за провідні екологічні проєкти
13:20 - Трамп погрожує обкласти 100% митом французькі вина: яка причина
12:55 - Стармер оголосив про заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років у Британії
12:42 - Зловживання на мільйон гривень: екскерівника держпідприємства підозрюють у зловживанні на утилізації відходів
12:30 - Кінець епохи невидимих доходів
12:27 - московія випускатиме бензин нижчої якості на тлі ударів по НПЗ
12:14 - Блокування накладних більше не в топі скарг бізнесу: показник знизився до 0,14 %
12:13 - Маск заявив, що до 2030 року SpaceX може принести 1 трильйон доларів доходу
11:45 - Адміністрація морпортів замовила катери на 474 мільйона гривень: що відомо про тендер
11:38 - ВВС скоротить сотні робочих місць наступного тижня
10:52 - Ціна нафти впала до 80 доларів на тлі оголошеної угоди між США та Іраном
10:35 - Через обстріли росіян без світла залишаються споживачі у п’яти регіонах
10:10 - Через аварію на енергооб’єкті, на Чернігівщині знеструмлено 58 тисяч домівок
10:04 - Який термін сплати грошового зобов’язання (основного платежу, штрафу), визначеного у ППР?
10:03 - Податкова знижка: за яких умов та за якими витратами можна отримати
10:01 - Якщо термін дії кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів добігає кінця, оновити їх можна дистанційно
10:00 - Рентна плата за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України: подання звітності
09:58 - Початок перебігу граничного строку розрахунків за імпортними операціями визначається датою списання коштів з рахунку резидента


Більше новин