В Україні зменшився попит на буси та фургони: найпопулярніші нові та вживані моделі
12:40 | Економічна правда
В Україні впродовж серпня сумарно було куплено 3,4 тис.
машин групи LCV.
Це на 37,3% менше, ніж рік тому, та на 4,5%, ніж в липні.
Про це повідомляє Інститут досліджень авторинку.
Згідно з аналітикою, динаміка за підсегментами ринку LCV наступна:
Внутрішні перепродажі: +0,6% (порівняно з липнем), –45,6% (порівняно з серпнем 2024-го);
Імпорт вживаних: –19,5%, –28,9%,
Імпорт нових: +4,1%, +3,6%;
Вироблені в Україні: +13,6%, +19,6%.
Структура сегмента: найбільша частка, 60,4% — у внутрішніх перепродажів; 24,2% зайняли імпортовані вживані легкі вантажівки, 13,4% — нові імпортні, 2% — вироблені або переобладнані в Україні.
Сумарна частка нових машин — 15,4%.
Як йдеться в дослідженні, на внутрішньому ринку найчастіше купували вантажні фургони, які й складають основу сегмента.
Рідше купували вантажопасажирські та бортові тентовані версії.
Всього відбулося понад 2 тисячі угод (2074) купівлі-продажу.
На внутрішньому ринку лідерство стабільно утримує Mercedes-Benz Sprinter (261), друга позиція у Renault Master (197), третій у списку Volkswagen Transporter (131).
У серпні наш автопарк поповнився на 832 імпортованих вживаних авто сімейства LCV.
Подібно до попереднього підсегмента, тут покупці найчастіше обирали "пригнані" вантажні фургони, дещо рідше фургони-рефрижератори та бортові тентовані версії.
На ринку імпортованих LCV із пробігом зберігається знайомий розклад: Mercedes-Benz Sprinter (198) та Renault Master (183) йдуть майже нога в ногу, залишивши далеко позаду всіх конкурентів.
За ними — Kangoo (66), Trafic (59) та Crafter (42).
В минулому місяці 527 нових легких вантажівок вперше виїхали на українські дороги.
З цього числа 460 були імпортними, 67 — зареєстровані як вироблені (або переобладнані в заводських умовах) в Україні.
Серед типів перевага тут у фургонів, другі за часткою — пікапи, треті — фургони-рефрижератори.
Лідером став Renault Express (81), Toyota Hilux (56) на другому місці, Fiat Ducato (35) – на третьому.
Згідно з аналітикою, середній вік на вторинному ринку за підсумками червня для LCV склав 16,4 року для внутрішніх перепродажів, та 6 років для "свіжопригнаних" машин.
Нагадаємо:
Українці впродовж липня купили 3,4 тис.
машин групи LCV.
У порівнянні з липнем 2024 року це на 43% менше, відносно червня — збільшення обсягів на 7,2%.