Трамп придумав, як підірвати економіку Китаю і знищити його експорт у США
11:20 | Економічна правда. ПублікаціїПрезидент США Дональд Трамп може суттєво зашкодити економічному зростанню Китаю і більшій частині його експорту в Штати, впливаючи на його торгівлю через країни-партнери в глобальних ланцюжках поставок.
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Останніми роками Китай дедалі більше покладається на треті країни (як-от В"єтнам і Мексика) для виробництва готової продукції або її компонентів - ця тенденція посилилася після першої торговельної війни, ініційованої Трампом, і запроваджених ним обмежень щодо другої за величиною економіки світу.
Частка Китаю в загальному обсязі доданої вартості товарів, що прямують до США через інші країни, зросла з 14% у 2017 році до 22% у 2023-му.
Якщо Трампу вдасться запровадити більш жорсткі мита або нові вимоги до ланцюжків поставок, це поставить під загрозу до 70% китайського експорту до США і понад 2,1% ВВП Китаю, зазначають аналітики.
Також можливі додаткові економічні втрати, якщо через ці обмеження інші країни будуть менше бажати торгувати з Китаєм.
"Потоки торгівлі через треті країни є значними і допомогли Китаю пом"якшити наслідки чинних мит США", - пишуть аналітики Bloomberg Economics Чанг Шу, Рана Саджеді та Девід Ку.
- "Жорсткіші обмеження таких поставок посилять удар від торговельної війни і можуть у довгостроковій перспективі підірвати економічні перспективи зростання".
США дедалі активніше тиснуть на Китай через інші країни.
Вони надіслали низку листів урядам, вимагаючи узгодити двосторонні торговельні угоди до 1 серпня, інакше будуть введені нові мита.
При цьому США погрожують ще вищими тарифами на товари, які визначать як транзитні з Китаю.
Хоча деталі поки що невідомі, це може дозволити Білому дому ширше впливати на китайський експорт до США.
Серед головних країн, через які Китай постачає товари до США, - Мексика та В"єтнам, також важливим вузлом залишається Євросоюз.
Роль Китаю як "постачальника через треті сторони" може вплинути на торговельні угоди США з іншими країнами.
Уже є ознаки цього: нещодавня торговельна угода США з Великою Британією містить вимоги щодо безпеки ланцюгів поставок і контролю за власністю в чутливих секторах.
Нагадаємо:
Експорт рідкоземельних магнітів з Китаю до США в червні зріс у понад шість разів порівняно з травнем, що свідчить про різке відновлення потоку важливих мінералів після укладення торговельної угоди між Китаєм і США.