Комісія з міжнародної торгівлі продовжила захист українських виробників від недобросовісного імпорту
10:36 | Міністерство економіки України
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі на засіданні 21 травня 2025 року ухвалила низку рішень на захист українських виробників від нечесного імпорту.
«Підтримка та захист українського виробника – один з ключових пріоритетів роботи Уряду. Особливо, коли йдеться про захист від недобросовісного імпорту. Якщо ви виробник і стикаєтесь з агресивною неринковою конкуренцією, звертайтесь до Міністерства економіки для порушення антидемпінгових розслідувань. Україна дотримується принципів відкритості, але готова захищати свій ринок відповідно до правил СОТ», - зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Так, на засіданні Комісія підтримала ініціативу українських виробників та вирішила продовжити ще на 5 років дію захисних (антидемпінгових) мит на імпорт до України:
цементу з Молдови, росії, білорусі (імпорт з держави-агресора заборонений Постановою Уряду № 426 від 9 квітня 2022 р.)
металопрокату з антикорозійним покриттям з росії та Китаю.
Крім того, за зверненнями українських підприємств, Комісія вирішила:
розпочати антидемпінгове розслідування щодо імпорту кабельно-провідникової продукції з Азербайджану, Узбекистану та Туреччини — щоб з’ясувати, чи не продається вона на українському ринку за заниженими цінами, що шкодить вітчизняному виробнику;
переглянути вже чинні захисні заходи, термін дії яких спливає, — на імпорт із Китаю сталевих безшовних труб та виробів з чорних металів без електроізоляції (крім нержавіючої сталі та продукції для авіації).
Довідково:
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі — оперативний орган державного регулювання зовнішньоекономічної діяльності, який займається захистом внутрішнього ринку України від недобросовісної зовнішньої конкуренції. Комісія може:
розпочинати розслідування щодо імпорту, який шкодить українському бізнесу;
запроваджувати або скасовувати захисні мита;
реагувати на дискримінаційні дії з боку інших країн щодо українського експорту.
Комісію формують представники державних органів, і її склад затверджує Кабінет Міністрів України.