В московії виникли проблеми з ІТ-системами після виходу іноземних компаній
13:15 | Економічна правда
Левова частка російських промислових підприємств (90%) зіткнулись із труднощами після виходу іноземних компаній із-за несумісних між собою ІТ-систем і обладнання.
Про це пише The Moscow Times з посиланням на дослідженні компанії "Рексофт".
В компанії зазначили, що на різних етапах виробництва, як правило, задіяно обладнання різних виробників, яке необхідно інтегрувати в загальну систему і між собою.
Повідомляється, що до цього німецькі Siemens і Schneider, американські Rockwell, Honeywell, Emerson і японська Yokogawa пропонували комплексні рішення — софт і "залізо".
Але тепер підприємства, які влада зобов"язали займатися імпорторозміщенням, не можуть звичним способом погоджувати софт та обладнання.
У випадку переходу на російські чи китайські аналоги необхідно проводити технічне переоснащення системи, а це значні інвестиції на купівлю нового обладнання, забезпечення аварійного резерва, перенавчання персоналу і тд., зазначив начальник відділу АСУ ТП інженерної компанії "Ураленерготел" Михайло Моряков.
За його словами, через обмеження бюджету модернізація йде "плямами", що породжує різнорідність системи та їхнє непоєднання одне з іншим.
"Якщо на підприємстві встановлено обладнання від декількох виробників, то складність може виникнути в разі відсутності стандартних протоколів зв"язку", – відзначає директор з маркетингу продуктів автоматизації компанії "Систем Електрик" Георгій Бажибін.
Наразі, за його словами, підтримка може бути забезпечена або купівлею оригінального обладнання, або аналогів, що працюють на тих же протоколах.
Нагадаємо:
Польська митниця вилучила 5 тонн шин для цивільних літаків Boeing, які мали перевозитися транзитом через Білорусь та Росію попри те, що такі товари підпадають під санкції Євросоюзу.