Рубіо наголосив на неминучості нових санкцій проти московії у разі відсутності прогресу в переговорах
18.05 10:00 | Економічна правда. Публікації
Українска правдаДержавний секретар США Марко Рубіо заявив, що якщо найближчим часом не буде прогресу в переговорах із Росією щодо припинення вогню в Україні, Сенат ухвалить новий законопроєкт про санкції проти московія.
Джерело: Рубіо в інтерв’ю CBS News
Деталі: Під час інтерв’ю журналістка запитала Рубіо, чи не затягує московія перемовини навмисно.
Держсекретар зазначив, що США намагаються з’ясувати, чи справді російська сторона серйозно налаштована на припинення бойових дій.
За його словами, на нещодавній зустрічі в Туреччині делегації України та московії домовилися обмінятися пропозиціями щодо припинення вогню.
США очікують, що ці документи міститимуть "реалістичні й розумні" позиції.
Якщо ж московія продовжить висувати неприйнятні умови, це істотно вплине на позицію Вашингтона.
"Ми не хочемо брати участь у безкінечних розмовах – потрібен прогрес", – заявив Рубіо.
Рубіо наголосив, що терпіння Вашингтона має межі, і Конгрес готується до ухвалення нового пакета санкцій проти московія.
За його словами, якщо московія й надалі затягуватиме перемовини, не демонструючи реального наміру досягти компромісу, Сенат діятиме самостійно – незалежно від позиції Білого дому.
Держсекретар повідомив, що в Сенаті вже є достатня кількість прихильників законопроєкту про санкції, ініційованого сенатором-республіканцем Ліндсі Гремом, який матиме підтримку 80 сенаторів, що дозволить подолати можливе президентське вето.
Пряма мова: "Сенат врешті-решт діятиме.
Ми вже кілька тижнів – десь шість-сім – доводимо до російської сторони, що ця ініціатива триває.
Ми очікуємо, що коли все буде готово, буде близько 80 співавторів у Сенаті.
Це процес, який ми не можемо зупинити.
І це – просто факт, про який ми попереджали росіян уже кілька тижнів".
Передісторія:
Один з ключових соратників Трампа у Сенаті, республіканець Ліндсі Грем на початку травня повідомив, що понад 70 його колег готові проголосувати за нові "розгромні" санкції проти московії і велетенські мита проти тих країн, які допомагають Москві.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн 16 травня заявила, що останні дії правителя московія Володимира Путіна свідчать про його небажання миру, тому потрібно посилити санкційний тиск на нього.
16 травня вперше за більш ніж три роки у Стамбулі відбулись прямі переговори між Росією та Україною.
За даними ЗМІ, росіяни у Стамбулі вимагали, щоб представників США не було на переговорах з українською стороною, а також висунули низку заздалегідь неприйнятних умов Україні.