Суд визнав банкрутом Дніпровський завод мінеральних добрив
09:15 | Економічна правда
Господарський суд Дніпропетровської області визнав банкрутом і відкрив ліквідаційну процедуру ПрАТ "Дніпровський завод мінеральних добрив" у місті Кам"янське.
Про це свідчить рішення суду від 22 квітня, пише LIGA.net.
Підприємство довгий час перебувало в передбанкрутному стані, до повномасштабної війни його борги перевищували 1 млрд грн.
У лютому 2022 року на підприємстві ввели процедуру санації (фінансового оздоровлення) строком на п"ять років і 11 місяців.
План санації передбачав відновлення виробництва через довгострокові договори на перероблення давальницької сировини.
Половину боргів заводу мали списати, а решту суми – розтермінувати на шість років.
Реалізувати план не вдалося.
У 2022-2023 роках підприємство погасило 10% вимог четвертої (найбільшої) черги кредиторів на загальну суму 44,9 млн грн.
Але через російську військову агресію та воєнний стан в Україні підприємство зіткнулося з проблемами постачання сировини, що надходила морським шляхом, й у 2024-му зупинилося.
Станом на березень 2025 року накопичилися поточні борги з виплати заробітної плати (15,8 млн грн), перед Пенсійним фондом (48 млн грн), податків і зборів (18,1 млн грн), за комунальні послуги (0,75 млн грн).
Через це керуючий санацією звернувся до суду з клопотанням про дострокове припинення процедури санації та відкриття ліквідаційної процедури.
Нагадаємо:
ДЗМД був створений у 2002 році на базі державних підприємств "Агрофос" та "Амофос", яким дісталися потужності з випуску добрив від гіганта радянського хімічного комплексу – Придніпровського хімзаводу.
У нульових роках його приватизувала компанія "Федкомінвест-Україна" росіянина Олексія Федоричева (перебуває в Україні під санкціями та під слідством).
Зараз підприємство входить до складу корпорації "Украгрохімхолдинг" Сергія Лісковського (був головою наглядової ради ДЗМД і президентом Федкомінвест-Україна).
У держреєстрі кінцевим бенефіціаром ПрАТ "Дніпровський завод мінеральних добрив" значиться Вольфганг Фрізе.