Українська ГТС може компенсувати перебої в роботі Північного Потоку-1

19.08.2022 22:25 | Оператор ГТС України

Потужності української газотранспортної системи та польського маршруту більш ніж достатні для забезпечення виконання зобов’язань щодо поставок російського газу до країн Європи. Наразі вже заброньовані потужності через Україну згідно транзитної угоди з Газпромом використовуються менше ніж на 40%. З урахуванням хронічних перебоїв в роботі Північного Потоку-1 протягом останніх місяців, а також чергової задекларованої зупинки цього маршруту наприкінці серпня, нагадуємо про наявність альтернативних транзитних коридорів через Україну та Польшу.

Законтрактовані потужності на точці входу в Україну «Суджа» складають 109,6 млн куб.м на добу (загальні технічні – 244 млн куб. м газу на добу), польського газогону Ямал – 90 млн куб. м, а «Північного Потоку-1» – 167 млн куб. м. Існуюча газотранспортна інфраструктура більша за Північний Потік-1 й здатна замістити російський газогін та забезпечити надійний транзит газу до країн ЄС.

Таким чином, не існує обставин непереборної сили та технічних перешкод для виконання Газпромом своїх зобов’язань перед європейськими країнами щодо поставок газу. Натомість росія продовжує ігнорувати наявні можливості для транзиту, зокрема на точці входу «Суджа». Питання поставок – виключно в політичній площині, адже наявна транзитна мережа може повністю компенсувати зупинку Північного Потоку-1, як це і було в попередні роки.
Заяви Газпрому – це чергова спроба тиску на європейські країни з метою впливу на рішення щодо підтримки Україні та намір підняти вчергове ціни. Об’єктивних причин для обмеження постачання газу до ЄС немає.

Запис Українська ГТС може компенсувати перебої в роботі Північного Потоку-1 спершу з"явиться на Оператор ГТС України.

Додати коментар

Користувач:
email:





Банк – затишок для грошей, як дім – для наших душ.

- Fin.Org.UA

Новини

12:55 - Поля гниють без дизелю: фермери Куби продають господарства за безцінь
12:35 - Банки України показали актуальний курс валют на 6 липня
12:30 - Як "заморожені" гроші можуть знову працювати на економіку України
12:25 - З початку року Україна отримала понад 4000 одиниць енергообладнання
12:15 - Дрони змусили "Газпром" створювати власні групи захисту об'єктів
11:59 - У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платник єдиного внеску сплачує кошти за основним (новим) місцем обліку
11:58 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
11:55 - Грошова допомога на поховання, що виплачується військовою частиною членам сімей військовослужбовців, які загинули (безвісно пропали) або померли під час виконання службових обов’язків: чи оподатковується ПДФО?
11:55 - ОАЕ майже всю війну навколо Ормузу таємно вивозили нафту супертанкерами
11:52 - У разі втрати, пошкодження (дострокового знищення) документів, платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку
11:41 - Деякі особливості заповнення податкової декларації з плати за землю
11:40 - Оновлено порядок звітування нотаріусів про оренду об’єктів нерухомості
11:38 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників!
11:37 - У Криму атаковані нафтотермінал та енергетична інфраструктура – ЗМІ
11:34 - Переобладнання транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
11:30 - Отримати електронний підпис без тривалих очікувань - реально!
11:28 - Оформити податкову знижку можна через портал «Дія»
11:25 - московія атакувала АЗС у Запоріжжі, поранені п’ятеро людей
11:21 - Дніпропетровщина: результати роботи Офісу податкових консультантів за перше півріччя 2026 року
11:18 - Платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,8 млн гривень
11:16 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування нафти надійшло понад 1,9 млн гривень
11:15 - Платники Дніпропетровщини на підтримку захисниць і захисників спрямували до держбюджету понад 5,2 млрд грн військового збору
11:13 - Електронний кабінет платника стане простішим та розумнішим: команда модернізації завершила опитування користувачів
11:05 - Дрони України атакували один з найбільших НПЗ та порти в московія
10:45 - Понад 4000 одиниць енергетичного обладнання надійшло до України з початку року
10:45 - США допомагають Україні обходити ППО московія: удари по НПЗ зросли в 11 разів – FT
10:15 - московія вдарила по сортувальному центру "Нової пошти" у Дніпрі
09:55 - В "Укренерго" розповіли про наслідки для енергосистеми після масованої атаки московія
09:45 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 6 липня
09:40 - Нафта відреагувала на рішення ОПЕК+ наростити видобуток


Більше новин