Аналітики БЕБ не допустили фінансування компанії, пов’язаної з рб, на 9,3 млн грн

19.08.2022 19:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Аналітики Бюро економічної безпеки України, в ході системного аналізу публічних закупівель, встановили факт укладання договору про надання послуг у сфері інформатизації між державним підприємством та компанією, де одним із засновників є громадянин республіки білорусь. Для недопущення використання коштів за ці послуги в якості виплат дивідендів резиденту рб та можливого фінансування збройної агресії проти України, БЕБ рекомендувало зазначеній державній компанії додатково перевірити свого контрагента з одночасним призупиненням розрахунків.
А також у подальшому посилити контроль за проведенням публічних закупівель під час воєнного стану в Україні. За результатами розгляду рекомендацій, державна компанія прийняла рішення про розірвання договору закупівлі послуг.
Розрахунки за надання послуг не здійснювались. Завдяки вжитим заходам БЕБ, перерахування 9,3 млн грн на адресу суб’єкта господарювання, який підконтрольний громадянину білорусі, упереджено. «БЕБ співпрацює з сумлінним бізнесом, який розуміє проблематику, своєчасно реагує на встановлені ризики, діє відповідно до рекомендацій та приймає правильні рішення.
Ми орієнтовані на випередження економічних ризиків та не допущення кримінальної складової.
З білим бізнесом та органами державної влади у БЕБ конструктивний діалог та відповідна інформаційна взаємодія. З метою мінімізації та усунення загроз економічній безпеці нашої держави, БЕБ рекомендує замовникам у сфері публічних закупівель ретельніше контролювати їх проведення та перевіряти контрагентів, - зазначив заступник Директора БЕБ Олександр Кучеренко, - Надання послуг компаніями, засновниками яких є резиденти рф/рб або пов’язані з ними особи, в умовах війни, у сфері публічних закупівель є неприпустимим!» Нагадаємо, Бюро економічної безпеки України виступило з ініціативою заборонити участь у публічних закупівлях компаніям, власниками або пов’язаними особами яких є резиденти російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати. На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій). Наразі законопроект №7547 знаходиться на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

Додати коментар

Користувач:
email:





Crypto craze in swing
Bitcoin and altcoins trade high
New money or bubble?

- Fin.Org.UA

Новини

17:25 - Держагентство відновлення програло апеляцію щодо сплати Onur мільярда гривень
17:10 - Ціни на АЗС продовжують йти вгору
16:40 - "Акордбанк" оголосив про партнерство з футбольним клубом "Полісся"
16:30 - Найспекотніший червень в історії Європи знищив врожай на 2 мільярди євро
16:30 - Укрзалізниця замовила 92 пасажирські вагони: хто їх будуватиме
16:30 - Не лише НАБУ і ВАКС: які зобов’язання має виконати Україна
16:20 - На Закарпатті викрили гаражне виготовлення фальшивих документів
15:55 - "Нова пошта" попереджає про шахрайську схему: як уберегтися
15:45 - П’ятдесят енергетиків отримають від уряду по двісті тисяч гривень премії
15:34 - Законодавчі зміни, корпоративні рішення та робота професійних учасників: що розглянула Комісія на засіданні
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.07.2026
15:28 - Застосовано заходи впливу до п’яти фінансових компаній
15:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
15:12 - Міненерго розповіло про перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії
14:50 - Уряд може почати підвищувати тарифи на газ та електроенергію з 2027 року – МВФ
14:33 - Російські балістичні ракети знищили основний склад WINETIME: наслідки атаки
14:29 - Через московитський удар горіли посіви на Житомирщині
14:20 - Пролетарі всіх країн, заміняйтеся! ШІ поглиблює структурне безробіття в Україні
14:06 - Німеччина планує придбати частки в оборонних стартапах у межах переозброєння
13:53 - Комісія спрощує правила для бізнесу та посилює захист інвесторів: 40 рішень за другий квартал
13:47 - Перші довгострокові аукціони з продажу електроенергії завершилися повною реалізацією запропонованих обсягів
13:44 - Що є об’єктом та базою оподаткування екологічним податком?
13:43 - Строк придатності алкогольних напоїв та тютюнових виробів закінчився: дії суб’єкта господарювання
13:42 - За якою формою та за яким ідентифікатором форми в електронному вигляді ФОП подає податкову декларацію платника єдиного податку четвертої групи?
13:42 - Maersk призупиняє роботу у Чорноморському порту через посилення ударів московія
13:41 - Плата за землю: чи може платник в одній податковій декларації з плати за землю одночасно визначити податкові зобов’язання щодо земельного податку та орендної плати?
13:40 - У скриньці РРО не вистачає готівкових коштів: як оформити повернення готівки за товар фізичній особі?
13:38 - До яких видів економічної діяльності (КВЕД) відносяться промислові підприємства?
13:37 - Податок на прибуток: визначення балансової вартості необоротного активу у разі переведення його з невиробничого до виробничого
13:35 - Цифрові можливості для громадян України: РНОКПП через «е-Консул» та Е-картка платника


Більше новин