17 серпня: Ситуація в соціальній сфері

17.08.2022 18:30 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Головне: Мінсоцполітики уклало Меморандум про взаєморозуміння з Норвезькою радою у справах біженців (NRC) для надання грошової допомоги постраждалим внаслідок війни українцям.
Меморандум було підписано Міністром соціальної політики Оксаною Жолнович та Керівником Представництва Норвезької ради у справах біженців в Україні Роберто Віла Сексто.
Відповідно до Меморандуму підтримкою додатково до державних програм буде охоплено 20000 людей з числа найбільш вразливих груп.
Це внутрішньо переміщені особи на території України, люди, які проживають на тимчасово окупованих та деокупованих територіях або населених пунктах, які знаходяться у зоні активних бойових дій.
Планується надавати грошову допомогу в розмірі 2200 грн щомісяця протягом трьох місяців, виплата буде здійснена одноразовим платежем 6600 грн. Освітній процес у закладах освіти в 2022/2023 н.
р.
буде організовано за очною (офлайн-навчання), дистанційною та змішаними формами залежно від безпекової ситуації та можливостей фонду захисних споруд у закладах.
Форма організації освітнього процесу залежить від безпекової ситуації в кожному населеному пункті і визначається рішенням військово-цивільних адміністрацій.
Рішення приймається за участю батьків учнів.
Якщо батьки не погоджуються з очною формою навчання, вони можуть обрати дистанційну форму або індивідуальний графік, або перевести дитину на екстернатну чи сімейну форму навчання.
Для учнів, батьки яких оберуть онлайн-навчання, у закладі освіти можуть організовуватись окремі класи з дистанційною формою організації освітнього процесу.
Жодна дитина не буде поза освітнім процесом. На Львівщині з’явиться спеціалізована клініка протезування та реконструкції Superhumans.
Клініка Superhumans спеціалізуватиметься на протезуванні для дорослих і дітей, хірургічних операціях із реконструкції та відновлення понівечених частин тіла або обличчя, а також лікуванні посттравматичного стресового розладу.
До центру Superhumans залучать найкращих медичних спеціалістів із США та ЄС – загалом тут працюватиме понад 100 лікарів.
Згодом на базі Superhumans планують створити також освітній тренінговий центр для медиків з України і світу – зараз українські спеціалісти накопичують величезний досвід лікування військових травм та зможуть ділитися ним із колегами з усього світу.
Superhumans керуватиметься незалежною Радою директорів та медичною радою.
До складу правління проекту Superhumans приєдналася перша леді України Олена Зеленська, а до медичної ради – Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко. Програма UNICEF Ukraine із надання гуманітарної грошової допомоги «Спільно» вже охопила понад 350 000 дітей в Україні Програму запущено 31 березня 2022 року спільно з Міністерством соціальної політики для задоволення потреб родин із дітьми, які належать до найуразливіших груп населення.
Із того часу ЮНІСЕФ виплатив 125 мільйонів доларів США, які отримали 350000 дітей, включно із 35000 дітей із інвалідністю, які проживають у 120000 домогосподарств.
«Ця програма покликана допомогти сім’ям у кризовій ситуації зробити те, що вони вважають за найкраще для своїх дітей, – сказав Мурат Шахін, голова офісу ЮНІСЕФ в Україні.
Ніхто краще за батьків чи опікунів не може визначити, як отримати максимальну користь від цієї підтримки».
Програма фінансової допомоги «СПІЛЬНО» спрямована на підтримку родин із трьома чи більше дітьми або родин, які виховують дітей з інвалідністю.
Ця група була обрана як пріоритетна за результатами звіту ЮНІСЕФ про дитячу бідність, виданому у 2020 році, який підтвердив, що 47,3% сімей в Україні живуть у бідності.
Зокрема, 81% сімей із трьома і більше дітьми знаходяться за межею бідності.
Програму розроблено для підтримки державної системи соціального захисту.
ЮНІСЕФ тісно співпрацює з Міністерством соціальної політики, Міністерством цифрової трансформації та гуманітарними організаціями, щоб забезпечити зв’язок між гуманітарними грошовими виплатами та державними програмами соціального захисту. Нове цифрове рішення призначене для усунення дублювання фінансової допомоги.
Завдяки новій системі дедублікації міжнародні організації в Україні зможуть підтримати якомога більшу кількість людей, які цього потребують, уникнувши дублювання зусиль.
Міністерство соціальної політики України разом з Міністерством цифрової трансформації України запускає систему, що дозволить запобігти дублюванню прямої фінансової підтримки, тим самим зберігаючи більше ресурсів для тих, хто її потребує.
Система, підтримана Програмою розвитку UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в Україні за фінансування Уряду Швеції, дозволить гуманітарним організаціям та державним установам перевірити, чи потенційні отримувачі виплат багатоцільової грошової допомоги не отримують підтримку від інших організацій.
Відтак, гуманітарні організації зможуть уникнути дублювання зусиль. Для протитуберкульозних закладів трьох областей закуплено портативні рентгенографічні апарати.
За підтримки проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» закуплено три цифрових портативних рентгенографічних апарати «FDR Xair (XD2000)» японського виробництва.
Їх використовуватимуть у протитуберкульозних закладах Одеської, Київської та Чернігівської областей.
Придбані апарати сприятимуть активному виявленню туберкульозу на ранніх стадіях серед груп ризику та осіб, які мали контакт з хворими на туберкульоз.
Таким чином, люди, які мали тісний контакт із хворими на туберкульоз і мають ризик захворіти на туберкульоз, зможуть пройти рентгенологічне обстеження поблизу місця проживання під час попередньо організованих візитів мобільних рентген бригад.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші – папірці,
Але на них ґрунтується
Економіка.

- Fin.Org.UA

Новини

08:30 - Що так і не так з ESG: спостереження 2025 року
08:00 - "Не хочу бути спонсором їхнього свята". Історія ветерана, який відмовився від супермаркетів і побудував бізнес крафтових соусів
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 12.12.2025
23:00 - Накази Міністерства енергетики України
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:11 - Рада Європейського Союзу схвалила виплату 2,3 млрд євро для України за третій квартал 2025 року
21:00 - Новини 11 грудня: військова допомога Україні впала до найнижчого рівня, уряд обіцяє давати світло надовше
20:50 - ЄС відкладає заборону на продаж бензинових та дизельних авто
20:45 - "Центренерго" гальмує модернізацію ТЕС за кошти європейців – Bihus.Info
20:30 - Рахункова палата розпочала фінансовий аудит Мінцифри
20:10 - Споживча інфляція буде знижуватися: НБУ пояснив, чому саме
19:50 - Торговельний дефіцит США у вересні скоротився до найнижчого рівня за понад п'ять років
19:30 - На OpenAI подали в суд за нібито сприяння вбивству і самогубству
19:02 - НАЗК виявило схеми незаконного виведення земель з комунальної власності Києва
18:44 - Миколаївський водогін: компанія Шкіля отримає ще мільярд на додаткові роботи
18:20 - Зеленський розповів про перспективи підвищення зарплат військовослужбовцям
18:17 - Disney інвестувала 1 мільярд доларів в OpenAI
18:01 - Зеленський розкрив деталі переговорів щодо ЗАЕС
18:00 - Підтримка сільських громад на прифронтових територіях: підписано угоду на 10 млн доларів США
18:00 - У листопаді зростання ВВП прискорилося – Мінекономіки
17:59 - Повідомлення про набуття статусу учасника індустріального парку "ЕКО Мукачево"
17:58 - 12 грудня графіки відключення світла діятимуть усю добу: обсяги все ще невідомі
17:53 - NBU November 2025 Inflation Update
17:53 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в листопаді 2025 року
17:51 - Нацбанк показав, яким буде курс долара і євро на п'ятницю 12 грудня
17:35 - Російські активи рано чи пізно будуть використані для кредиту Україні – чиновник Бельгії
17:30 - Як законодавство стримує реформу приватизації
17:25 - На Херсонщині за час війни пошкоджено 1600 багатоповерхівок
17:18 - Чи зобов’язаний орендар земельної ділянки надавати до органу ДПС копію договору оренди земельної ділянки державної або комунальної власності?
17:14 - До уваги юридичних осіб – платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки!


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32573
Австралійський долар28.1363
Така0.34573
Канадський долар30.6386
Юань Женьміньбі5.9897
Чеська крона2.0445
Данська крона6.6294
Гонконгівський долар5.4319
Форинт0.128659
Індійська рупія0.46785
Рупія0.0025346
Новий ізраїльський шекель13.1685
Єна0.27171
Теньге0.0812
Вона0.028728
Ліванський фунт0.000472
Малайзійський ринггіт10.2879
Мексиканське песо2.3259
Молдовський лей2.4864
Новозеландський долар24.5728
Норвезька крона4.1888
Саудівський ріял11.265
Сінгапурський долар32.693
Донг0.0016054
Ренд2.4959
Шведська крона4.5718
Швейцарський франк53.079
Бат1.33178
Дирхам ОАЕ11.5098
Туніський динар14.4673
Єгипетський фунт0.8894
Фунт стерлінгів56.5939
Долар США42.2721
Сербський динар0.42178
Азербайджанський манат24.863
Румунський лей9.728
Турецька ліра0.9919
СПЗ (спеціальні права запозичення)57.7633
Болгарський лев25.3051
Євро49.5154
Ларі15.6604
Злотий11.7126
Золото178368.82
Срібло2631.88
Платина70683.18
Паладій62238.06

Курси валют, встановлені НБУ на 12.12.2025