Держсекретар МОН обговорив стан готовності закладів освіти Закарпаття до нового навчального року та створення безпечного середовища

17.08.2022 16:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 17 серпня 2022 року, в межах робочої поїздки до Закарпатської області за участю державного секретаря МОН Сергія Захаріна, начальника ОВА Віктора Микити, заступника голови ОВА Ігоря Шинкарюка, директора департаменту освіти і науки Мар"яни Марусинець, представників ДСНС, Нацполіції, Держпродспоживслужби та керівників районних управлінь освіти відбулася нарада щодо створення безпечного середовища в закладах освіти області та їхньої готовності до нового навчального року. За словами Сергія Захаріна, згідно з опитуванням батьків та вчителів щодо форми організації освітнього процесу з початку 2022/2023 навчального року, яке проводилося ДСЯО, у Закарпатській області 56% респондентів готові відвідувати школу.  «Цей показник є найвищим у розрізі областей.
Бажання батьків та вчителів повернутися до традиційного навчання є викликом для місцевої влади, адже питання безпеки, незважаючи на те, що Закарпатська область є тиловою, єдине для всіх.
Головною умовою провадження навчання очно є наявність захисних споруд, призначених на усіх учасників освітнього процесу», – зазначив державний секретар.  За повідомленням Головного управління ДСМС України в Закарпатській області, станом на 15.08.2022 обстежено 1205 (або 96,1%) споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів.
Наразі роботи тривають. «Рішення щодо форми організації освітнього процесу в кожній ТГ ухвалюватиме військово-цивільна адміністрація, обов’язково зважаючи на думку батьків учнів.
Якщо батьки не погоджуються з очною формою, вони можуть вибрати навчання за технологіями дистанційного навчання або індивідуальний графік, перевівши дитину на екстернатну чи на сімейну форму навчання», – наголосив Сергій Захарін. Також Держсекретар закликав довести до директорів шкіл, що школа має бути територією безпеки і батьки повинні мати можливість особисто оглянути сховища й переконатися у вжитих заходах безпеки.  «Важливо, щоб діти і молодь отримували якісні освітні послуги в безпечних умовах, щоб якнайбільше здобувачів освіти були охоплені очним навчанням», – зазначив він. Окремо обговорили питання обов"язкового зарахування до закладів освіти у разі звернень батьків чи опікунів, учнів з-поміж внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на території Закарпатської області. «Завдання всіх освітян – у жодному разі не зупиняти освітній процес і підготовку кадрів, а, навпаки, постійно дбати про якість освітнього процесу, зберігати життя та здоров’я здобувачів освіти, всіх учасників освітнього процесу в складних умовах воєнного стану.
Жодна дитина не повинна перебувати поза освітнім процесом», – звернув увагу учасників наради Сергій Захарін. Державний секретар МОН також зупинився на питанні розвитку позашкільної освіти.
Окрему увагу звернули на проект ОВА щодо інтеграції ІТ-освіти у позашкілля, який має надважливе значення і може стати пілотним для країни. Наприкінці наради подякували громадам за велику підготовчу роботу до початку навчального року та ініціативу вчасно розпочати навчання у режимі офлайн. Нагадаємо, у новому навчальному році 12,8 тис.
шкіл функціонуватимуть за різними формами організації освітнього процесу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bonds are bought and sold,
Trading floors are full of noise,
The rhythm of growth.

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - НАТО обговорює місію в Ормузі для захисту суден
18:01 - На вулиці міст України повернулися патрульні на мотоциклах, велосипедах та конях
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 20 травня
17:33 - Фінансовій компанії відкликано ліцензію
17:30 - Видатки держбюджету за чотири місяці – на 13,8% вищі за минулорічні
17:20 - Денис Шмигаль обговорив з Артуром Лорковським подальше залучення донорських внесків до Фонду підтримки енергетики України
17:20 - У Каталонії затримали сина засновника бренду Mango за підозрою в убивстві батька
17:16 - Нацбанк оштрафував "Укрпошту" на 1,7 мільйона
16:56 - Засідання Комісії
16:50 - московія посилює свою присутність у Танзанії: яка мета
16:33 - Відмова від російського газу: Словаччина укладе 10-річну газову угоду з Азербайджаном
16:30 - Прогалини в сучасному ESG
16:28 - Хто є платниками внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю?
16:26 - Продаж авто, пального, техніки без РРО та приховування готівки: понад 160 млн грн штрафів за результатами перевірок
16:25 - Переробна промисловість – лідер зі сплати податків до бюджету
16:23 - ДПС і Світовий банк обговорили архітектуру цифрової трансформації податкової служби
16:22 - Дніпропетровщина: послуга онлайн-сурдоперекладу у ЦОПах – доступ до податкового сервісу без безбар’єрів
16:20 - Правоохоронці викрили "шахрая-металурга", який ошукав іноземні компанії
16:19 - До АТ “УКРПОШТА” застосовано захід впливу
15:51 - Шмигаль розповів у Берліні про нову архітектуру енергобезпеки і закликав врахувати уроки України
15:46 - На Прикарпатті ділки викачали з державної ГТС газ на 200 мільйонів гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.05.2026
15:30 - До страхової компанії застосовано захід впливу
15:26 - Денис Шмигаль: Енергетична безпека стала складовою європейської безпеки
15:13 - ОАЕ відновили електроживлення атомного реактора після атаки дрона – МАГАТЕ
15:07 - Німеччина додатково спрямує 46 млн євро на проєкти підвищення ефективності передачі електроенергії, – Денис Шмигаль
15:05 - московіяни поцілили у елеватор "Кернел" на Хмельниччині
14:35 - Великий медцентр пластичної хірургії підозрюють в ухиленні від сплати податків
14:12 - Meta скорочує 8000 співробітників, ще 7000 "перекинуть" на розробку ШІ
13:49 - Вирощування пшениці за допомогою "штучної річки" у пустелі: Єгипет запускає мегапроєкт


Більше новин