Украина за первое полугодие 2022 года импортировала 130 тыс тонн известняка

17.08.2022 13:15 | Укррудпром

Украина в январе-июне 2022 года снизила импорт известняка на 81% по сравнению с аналогичным периодом 2021 года — до 130 тыс. т. Об этом сообщила пресс-служба Украинской ассоциации известняковой промышленности (УАИП).

Кроме известняка, в первом полугодии произошел значительный спад импортных поставок всех видов продукции: доломита (-44%), минпорошка (-70%), доломитового минпорошка (-86%).

Ассоциация сообщает, что в результате войны доля рф сократилась до 29%, а почти половину поставок составил импорт из Турции (49%), а также 20% поставок поступило из Молдовы. При этом в количественном выражении все поставки снизились на 81%.

В январе-июне 2022 года большинство составляло поставки доломита (56%).

Металлургия остается крупнейшим в стране потребителем известняковой продукции. На ее долю приходится 72% рынка.

Долю потребления известняка за шесть месяцев, в частности, нарастили следующие предприятия:

“Метинвест” — до 43% (однако количественно произошел спад на 77%); “АрселорМиттал Кривой Рог” — до 22% (количественный спад — 94%).

Уменьшилась доля группы “УКРСПЕЦИЗВЕСТЬ” — до 8%, при количественном спаде на 77%.

Напомним, в апреле Кабинет Министров внес известняк в перечню критического импорта. Кроме того, в список добавили доломит и другие камни с содержанием известняка, измельченные.

В январе-сентябре 2021 года Украина увеличила импорт известняка на 24% по сравнению с аналогичным периодом 2020 г. — до 936 тыс. т. При этом за девять месяцев 2021 г. отечественные предприятия увеличили добычу известняка на 11% по сравнению с январем—сентябрем предыдущего года — до 11 млн т. На тройку лидеров отрасли пришлось 68% от общего объема добычи: Новотроицкое рудоуправление — 30%, Тернопольский карьер — 21%, ГДП — 18%.

2020 года Украина сохранила производство известняка на уровне 2019 года — 13,3 млн т. Потребление известняка в металлургии также сохранилось на уровне 2019 года.

Додати коментар

Користувач:
email:





Pound sterling swings
Brexit deal negotiations
Markets hold their breath

- Fin.Org.UA

Новини

21:26 - Інтерв’ю Андрія Пишного виданню "The Page" про розвиток української нумізматики під час повномасштабної війни
20:00 - Новини 25 серпня: перепризначення у "Сенс банку", знищенний ТРЦ "Караван"
19:40 - Китай пригрозив США відповіддю за санкції: він купує 90% нафти Ірану
19:15 - Трамп заявив про розмінування Ормузу і пригрозив знищити усіх, хто його знову замінує
18:45 - московія не може вивезти нафту, яку від ударів перестали переробляти її НПЗ
18:15 - Сенс банк відсторонив директорку фінмоніторингу після вимоги НБУ
18:00 - Оновлено план виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
17:55 - У шістьох росіян хочуть конфіскувати 7 гектарів землі в Україні
17:40 - Economy Explained: NBU’s Forecast (July 2026)
17:40 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (липень 2026 року)
17:36 - Засідання Комісії
17:20 - Екстоп Райффайзену допомагатиме готувати Сенс банк до приватизації
16:55 - Нацбанк показав курс валют на 26 серпня
16:30 - Ласкаво просимо додому – 2, або Помилка резидента
16:25 - САП просить взяти голову Сенс банку під варту із заставою 150 мільйонів
16:20 - Україна зберігатиме частину пального під землею: уряд запустив експеримент
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.08.2026
15:20 - "Спрацювали системи безпеки": в Ощадбанку повідомили про збій
15:00 - Київстар запускає окрему eSIM для подорожей у роумінгу
14:40 - На ринку е-сигарет лише 4% товару є легальними – дослідження
14:18 - Щодо визначення ціни контрольованої операції за певних умов
14:15 - Порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України зразків продукції для використання під час міжнародної виставки
14:13 - Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що відповідно до міжнародних договорів звільняються від оподаткування ПДФО, законодавством не передбачено
14:10 - Яким чином суб’єкт господарювання має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?
14:03 - Латвія передала Полтавщині 77 тонн енергетичного обладнання
14:02 - Перехід на спрощену систему оподаткування або щорічне підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи: подання ЮО податкової декларації платника ЄП четвертої групи та сплата ЄП
14:01 - Чи має право ФОП – платник єдиного податку за договором управління передавати в управління нерухоме майно, площа якого не перевищує встановлені обмеження?
14:00 - Один з казахстанських НПЗ майже повністю переорієнтується на московитський ринок
13:58 - московіяни атакували два відділення і транспортну базу Укрпошти
13:57 - Виплата дивідендів: хто і яку суму відображає у рядках 1.5 та 2 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?


Більше новин