За участі Катерини Левченко відбулася моніторингова зустріч з питань впровадження Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»

15.08.2022 16:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

15 серпня 2022 року розпочато серію моніторингових зустрічей з питань впровадження на регіональному та місцевому рівні Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2020 року №1544.
Захід організовано за ініціативи Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Катерини Левченко, Національної соціальної сервісної служби, Волинської обласної військової адміністрації та ВГО-Центр «Розвитку демократії». Метою проведення зустрічі є представлення аналізу виконання заходів обласного та місцевих планів 1325, обговорення проблемних питань, визначення шляхів їх вирішення та актуалізація завдань та заходів у зв’язку з повномасштабним вторгненням 24 лютого рф на територію України. На порядку денному стояли питання щодо необхідності оновлення існуючих планів 1325 з врахуванням положень Рамкової програми співробітництва між Урядом України та ООН щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом.
Рамкова програма співробітництва підписана Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною за результатами візиту в Україну Заступниці Генерального секретаря ООН - Спеціальної представниці з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах Праміли Паттен (3-6 травня 2022 року). Серед пріоритетних завдань Рамкової програми визначені: підтримка розробки та/або зміцнення національних політик та програм щодо запобігання та протидії сексуальному насильству, пов’язаному з конфліктом; запровадження заходів зменшення ризику щодо пов’язаної з конфліктом торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації; зміцнення захисту внутрішньо переміщених осіб від сексуального насильства, у тому числі шляхом прийняття заходів захисту жінок і дітей у центрах, що приймають ВПО, включаючи доступ до можливостей отримання доходу та освіти; зміцнення національних систем охорони здоров’я та соціальних послуг з метою забезпечення вільного доступу постраждалих від сексуального насильства, а також їхніх дітей, членів сімей та інших свідків до своєчасних та орієнтованих на постраждалих послуг, створення заходів з моніторингу, аналізу та звітування щодо сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом; залучення та підтримка організацій громадянського суспільства, зокрема тих, які працюють у сфері захисту прав жінок, дітей та з іншими правозахисними питаннями, з питаннями молоді, а також жіночих правозахисників/-ць до діяльності із запобігання та протидії сексуальному насильству, включаючи сприяння поверненню і реінтеграції постраждалих та їхніх дітей; підвищення обізнаності про засоби правового захисту та захист, якими користуються постраждалі та інші захищені особи за ініціативами, передбаченими цією Рамковою програмою співробітництва, а також про інший доступний їм захист. Урядова уповноважена Катерина Левченко окреслила нові цільові групи жінок і чоловіків, хлопчиків та дівчаток оновленого НПД 1325: - постраждалі від насильства, пов’язаного з конфліктом, зокрема, сексуального; - постраждалі від катувань/тортур під час утримання незаконними збройними формуваннями; - особи, які отримали інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних в результаті бойових дій та/або в період перебування в полоні і пов’язаних із ними нещасних випадків; - особи, які отримали поранення чи інші ушкодження здоров"я у районах проведення бойових дій та/або в період перебування в полоні, але не отримали інвалідність. Вона наголосила на необхідності підвищення ролі уповноваженої особи (координатора) з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі у забезпеченні координації та взаємодії всіх суб’єктів, залучених до виконання Плану дій, необхідності проведення таких заходів у інших регіонах України.

Додати коментар

Користувач:
email:





На біржі зміни відбуваються,
Гра на гроші - це не жарт,
Та правильні інвестиції
Пошкоджені не бувають.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю
16:30 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:30 - Здійснено чергові кроки для підтримки бізнесу в умовах посилення атак росії
16:15 - Енергоатом відремонтував п’ять енергоблоків АЕС
16:12 - Комісія оновила порядок делегування повноважень для швидшої та ефективнішої роботи
16:00 - НБУ оцінив збитки від зупинки морського експорту в мільярди доларів
15:55 - Фінал ЧС-2026 на Megogo подивились 2,8 мільйона глядачів
15:45 - Внаслідок терору московії проти АЗС постраждали близько 4% станцій – звіт НБУ
15:35 - Угода закрита: Uklon купив оператора електросамокатів e-Wings
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 10.08.2026
15:29 - Полтавський обласний медичний центр розпочав власну генерацію електроенергії
15:15 - На Запоріжжі без світла залишилися п'ять тисяч споживачів
15:02 - Фінансова звітність, корпоративні облігації та розвиток ринку: ключові питання засідання Комісії
15:00 - International Reserves Amount to USD 51.2 Billion in July
15:00 - Міжнародні резерви становили 51,2 млрд дол. США за підсумками липня


Більше новин