Ірина Микичак: Безпека під час навчання – надважливе завдання для кожного закладу вищої освіти

14.08.2022 14:55 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На сьогодні питання безпеки освітнього процесу є пріоритетом для керівника кожного закладу вищої освіти (ЗВО).  Нині ЗВО мають самостійно визначитися і прийняти рішення щодо дати початку і формату навчання (онлайн, змішаний або офлайн) в залежності від безпекової ситуації у кожному регіоні та готовності закладу забезпечити захист студентів і працівників.  Рішення щодо формату навчання ректорати приймають на основі рекомендацій військових адміністрацій.
У переважній більшості закладів навчання буде проходити у змішаному форматі.  «В Україні триває повномасштабна війна, у зв’язку з цим кожен ЗВО має враховувати ризики та бути готовими до будь-яких ситуацій.
Оскільки на сьогодні безпека та збереження життя учасників освітнього процесу – це пріоритетне завдання.
Тому у кожному закладі облаштовують спеціальні укриття та бомбосховища для студентів і персоналу.
При цьому для забезпечення очного навчання або змішаного враховуватиметься спроможність укриттів, його місткість, а також готовність переривати процес навчання під час тривог», – зазначила заступник Міністра охорони здоров’я України Ірина Микичак.  Також у закладі вищої освіти мають бути встановлені покажчики руху та таблички біля входу до захисних споруд.
У кожному університеті має бути обладнано пункти надання медичної допомоги з необхідним інвентарем і медикаментами, забезпечено підключення до Інтернету та доступ до системи оповіщення. Міністерство робить усе можливе, аби допомогти майбутнім лікарям попри війну вступити у медичні ЗВО та дати їм змогу не втратити цю можливість попри війну.
Тому цього року запроваджені та діють спеціальні умови вступу на медичні спеціальності: зниження мінімального вступного балу та проведення Національного мультипредметного тесту (НМТ) на здобуття ступеня бакалавра (магістра з медичних та ветеринарних спеціальностей). Забезпечення якості медичної і фармацевтичної освіти є одним з найважливіших завдань МОЗ.
Проте цьогоріч в умовах війни та масового відтоку молоді – потенційних абітурієнтів за кордон, пріоритет було віддано питанню забезпечення безпеки вступників та їх можливості вступити до медичних університетів.

Додати коментар

Користувач:
email:





EU in turmoil
Populist waves across the bloc
What lies ahead?

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 14 липня: звільнення уряду Свириденко
19:57 - На ЗАЕС стався 10-й блекаут від початку року
19:50 - Працівники нафтової сервісної галузі Норвегії припинили страйк
19:30 - SoftServe купила індійську компанію NewVision Software
19:02 - московіяни атакували два судна, капітан одного з них загинув
18:30 - На тлі атак у Азовському морі російські страховики відмовляються страхувати судна
18:15 - ZTE та ще одній компанії з Китаю дозволили купувати чипи H200 від Nvidia
17:45 - Туреччина може відмовитися від російської пшениці
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:33 - Домен Telegram заблокували за запитом США: ймовірно це помилка
17:00 - Харківська прокуратура хоче повернути державі укриття, якими заволодів бізнес
16:44 - московіяни поцілили у заправку в Харкові
16:30 - Хто заробить на "Моршинській"
16:15 - Парламент ратифікував Угоду про вільну торгівлю з Туреччиною: для 84% українських товарів відкривається безмитний доступ до ринку
16:12 - Свириденко представила у Раді звіт про роботу уряду: чим похвалилася
16:08 - Рада ратифікувала вільну торгівлю з Туреччиною, яку підписали ще у 2022 році
15:35 - Сметанін йде з посади гендиректора "Укроборонпрому"
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 15.07.2026
15:12 - Миколаївщина отримала від Данії енергетичного обладнання на понад 857 тисяч євро
15:08 - Рада звільнила уряд Свириденко
15:02 - Українська розвідка зафіксувала "сіру" схему нафтопереробки московія
14:30 - Рада підтримала закон про декриміналізацію дорослого контенту в першому читанні
14:26 - Українські авіакомпанії розповіли про ризики для відновлення роботи
14:05 - СБУ викрила розкрадання 10 млн грн на закупівлях для відновлення зруйнованих ТЕС
14:00 - Демінери пройшли тренінг з безпечного виконання робіт на радіоактивно забруднених територіях
14:00 - Ветерани, бізнес та зірки — ПриватБанк запустив іміджеву кампанію про життя тут і зараз
14:00 - Безглуздий проїзний за 3,6 тисячі. Як нові тарифи на громадський транспорт вдарять по киянах
14:00 - У червні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на шість компаній
13:40 - Власників зруйнованого житла звільнили від плати за газ: регулятор ухвалив рішення


Більше новин