Мінфін презентував законопроект щодо імплементації в Україні Загального стандарту звітності (Common Reporting Standard)

12.08.2022 23:00 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство фінансів України презентувало законопроект стосовно імплементації міжнародного стандарту ОЕСР щодо автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки для податкових цілей (далі – стандарт CRS). Законопроект Міністерство фінансів України розробило за підтримки Програми Європейського Союзу з управління державними фінансами в Україні (Проект EU4PFM) у рамках робочої групи, до якої входили представники ДПС, НБУ, НКЦПФР та Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики. «Ми завершуємо важливий етап роботи на шляху до практичного приєднання України до міжнародного автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки в рамках Багатосторонньої угоди CRS. Законопроект, який ми сьогодні презентуємо, має створити законодавче підґрунтя для практичного впровадження відповідних процедур у цій сфері. До того ж це суттєвий крок на шляху виконання Україною своїх зобов’язань як кандидата в члени ЄС, зокрема, як держави, яка прагне бути рівним партнером серед рівних у європейській спільноті», – наголосила заступник Міністра фінансів України Світлана Воробей, відкриваючи захід. Також заступник Міністра наголосила, що Мінфін намагається забезпечити максимальну зрозумілість та прозорість процесу імплементації стандарту CRS для бізнесу. Артем Чехлов, директор Департаменту запобігання фінансовим операціям, пов’язаним з легалізацією доходів, одержаних злочинним шляхом, запевнив, що ДПС буде активно долучатись до розробки підзаконних актів для імплементації цього законопроекту.
ДПС працює над впровадженням ІТ-системи для збору, обробки та обміну інформацією за стандартом CRS та методичними рекомендаціями для бізнесу щодо застосування cтандарту CRS. «Говорячи про Україну, насамперед хочу відзначити свою вдячність і велику повагу українським громадянам і бізнесу. Незважаючи на війну, український Уряд продовжує працювати над реформами, демонструючи рішучість України щодо інтеграції в ЄС. Впровадження стандарту CRS є однією з ініціатив Плану відновлення України для мобілізації доходів державного бюджету. Ми віримо, що цей інструмент відповідатиме поставленим цілям і сприятиме забезпеченню прозорості та справедливому оподаткуванню для відновлення України», – зауважив Паулюс Маяускас, головний міжнародний експерт з податкових питань Проекту EU4PFM в Україні. Віта Форсюк, заступниця керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, звернула увагу, що розробка такого глобального законопроекту говорить про поступове повернення до законодавчих ініціатив, які були закладені Урядом та законопроектною роботою ще до 24 лютого. «Дуже важливо, що обговорення законопроекту щодо імплементації стандарту CRS ми починаємо до його внесення в Парламент.
Це надає можливість бізнесу завчасно ознайомитись із запропонованими процедурами та підготуватись до повноцінного запровадження стандарту», – зазначила пані Форсюк. Безпосередньо представники Мінфіну та експерти EU4PFM ознайомили слухачів з основними положеннями законопроекту, розповіли про ключові дати та заходи, які потрібно вжити бізнесу для підготовки до виконання вимог стандарту CRS. Текст законопроекту буде розміщено на сайті Мінфіну та ДПС згодом. Надсилати запитання можна на адресу: crs.info@tax.gov.ua Посилання на запис трансляції https://www.youtube.com/watch?v=zsj0X-sfLEY

Додати коментар

Користувач:
email:





Ринок фінансів
Треба знати, щоб заробити
Багатство для себе.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 6 серпня: московія нищить бізнес
19:39 - Кабмін зобов’язав податкову передати Міноборони дані чоловіків 18-60 років
19:16 - Єврокомісія попередила Румунію через наміри відкласти відмову від вугільних ТЕС
18:50 - Привласнення мільярдів Приватбанку: справу Коломойського скерували до суду
18:33 - Мегазавод з виробництва чипів у Техасі обійдеться SpaceX у 16,8 мільярдів доларів
18:23 - Електроенергія розподілятиметься за новим принципом – Шмигаль
18:05 - Суд забов’язав "Укррічфлот" Григоришина сплатити великий борг за електроенерію
18:04 - московіяни знищили склади із продукцією двох тютюнових гігантів: чи буде дефіцит
17:57 - Унормовано питання функціонування трекінг-сервісу платіжних операцій СЕП
17:30 - московія налагоджує виробництво акумуляторів для FPV-дронів: хто допомагає
16:50 - Ворог знищив 400 тисяч квадратних метрів складських приміщень за місяць – Forbes Ukraine
16:35 - Більша частина Львова знеструмлена через аварію
16:28 - Засідання Комісії
16:27 - За сім місяців товарообіг України склав 82,2 мільярда доларів
15:53 - 10 мільйонів гривень на масштабування ветеранського та дружнього до ветеранів бізнесу
15:43 - Тепер таксі можна замовляти через ШІ – Bolt
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:07 - Путін змусив Центральний банк знизити базову ставку – Bloomberg
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?


Більше новин