Ціна на зернові всередині України буде врівноважена, – Тарас Висоцький

12.08.2022 18:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в ефірі національного марафону «Єдині новини» розповів, хто в Україні найбільше зацікавлений в експорті зернових; чи вивозять на експорт зерно, яке могло б бути використане для українців, а також анонсував державну підтримку аграріїв, запуск якої заплановано вже на цей вересень. Так, за словами Тараса Висоцького, в Україні загалом працює близько 40 тис.
тонн фермерських господарств.
Саме дрібні та середні виробники виготовляють понад 80 % с/г продукції, з якої до 30 % використовується для внутрішнього ринку і до 70 % іде на експорт. Цього року в зв’язку з блокуванням портів перехідні залишки зерна із минулого врожаю наразі сягають 18 млн тонн.
«При цьому все внутрішнє річне споживання – 17 млн 900 тис.
тонн.
Тобто у нас навіть врожаю минулого року достатньо, а ми очікуємо попередньо ще цього року зібрати близько 65 млн тонн зернових та олійних.
Тому жодної загрози для внутрішньої продовольчої безпеки немає», – пояснив перший заступник Міністра. Стосовно ціни на внутрішньому ринку, то, як підкреслив Тарас Висоцький, має бути розумний баланс.
«Фермери мають підтримувати ціну, яка покриватиме собівартість, і це дозволятиме їм далі покривати польові роботи й вирощувати – так закладатиметься запорука для продовольчої безпеки наступних періодів.
Як результат, буде достатньо продовольства для переробки, для внутрішнього виробництва, для тваринництва.
Якщо не буде покриватися собівартість виробництва, то фермери просто не сіятимуть», – зазначив він. Зараз, у зв’язку з підписанням 22 липня зернової ініціативи і стартом експорту через чорноморські порти, очікується, що баланси вирівняються і ціна всередині України стане більш-менш врівноважена, додав Тарас Висоцький, запевнивши, що вартість зернових в Україні не буде максимальною, як міжнародна.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bull market gallops
Investors cheer and applaud
But bears wait their turn

- Fin.Org.UA

Новини

09:39 - Нафта тримається біля 84 доларів за барель
09:00 - Ормуз спотикання: Іран та США відновили війну за контроль над протокою
09:00 - Axios: Законопроєкт Ліндсі Грема щодо посилення санкцій проти московії набрав необхідну кількість голосів
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:13 - На тлі звільнення Федорова очільник PlayCity подав у відставку
20:00 - Новини 16 липня: новий уряд
19:49 - Стартап підтриманий Nvidia був оцінений у 17,5 мільярдів доларів
19:15 - Російські олігархи виводять мільярди доларів закордон через страх конфіскації майна
18:46 - Приватним ППО забезпечено вже понад півсотні компаній
18:10 - Схему резервного забезпечення киян теплом розроблять до кінця грудня
17:37 - Varus дозволили викупити мережу мінімаркетів "Коло" у Буткевича
17:30 - Розширено перелік способів верифікації банками клієнтів для цілей фінансової інклюзії
17:30 - Українські порти обробили за півріччя 42,4 мільйона тонн вантажів
17:19 - Засідання Комісії
17:14 - Іран через хуситів планує закрити "ворота" до Суецького каналу
16:56 - "Вінницяпобутхім" розпочав виробництво під замовлення супермаркетів
16:30 - Чому фінтех завмер перед ШІ
16:30 - Кінець епохи Мінцифри? Призначення Оксани Ферчук стане тестом на зрілість інституції
16:29 - Ворог атакував промисловий об’єкт у Кривому Розі
16:21 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
16:05 - Рада призначила новий уряд: хто увійшов до економічного блоку
16:04 - Україна та Іспанія обговорили шляхи виходу українських компаній на європейський ринок капіталу
15:46 - Уряд виділив понад 49 мільйонів гривень на ремонт дамби на Дунаї
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.07.2026
14:53 - Кулеба залишає Мінрозвитку: які досягнення відомства відзначив
14:52 - Чи залишиться Україна без хліба через російські удари: аналіз ринку
14:12 - московіяни КАБом пошкодили відділення "Нової пошти" у Краматорську
14:00 - Важливий внесок наших європейських партнерів, який допомагає Україні готувати енергетичну систему до наступної зими
14:00 - Федоров обурився закидами Гетманцева та "Трухи" у свій бік
13:58 - Сумщина отримала перші 28 дизельних генераторів для посилення енергетичної стійкості регіону


Більше новин