МОЗ разом із партнерами здійснили 85 медичних евакуацій, – Віктор Ляшко

12.08.2022 18:50 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Від початку збройної агресії росії проти України Міністерство охорони здоров’я України у співпраці з Європейською комісією вже здійснили 85 медичних евакуацій постраждалих українців на спеціалізоване лікування за кордон.  До закордонних клінік транспортують насамперед дітей та дорослих зі складними мінно-вибуховими пораненнями та опіковими травмами, діти з онкологічною патологією, а також люди із захворюваннями, які потребують комплексного спеціалізованого лікування.  Кожен випадок евакуації є індивідуальним та розглядається окремо.
Підготовка пацієнта зазвичай триває від 3-4 днів до 2 тижнів, Міністерство забезпечує комунікацію з клініками та міжнародними партнерами.  «В Україні триває повномасштабна війна, і вся система охорони здоров’я переведена на зовсім інший режим роботи.
В частині лікування вогнепальних поранень, травми та політравми, опіків й інших хвороб запроваджені нові евакуаційні маршрути замість довоєнних маршрутів пацієнта.
Один із таких евакуаційних маршрутів – так звані «медичні конвої» з пораненими українцями до клінік Європейського союзу.
Ці конвої – відчутне плече підтримки наших колег з Європи», – зазначив Міністр охорони здоров"я Віктор Ляшко. Важливо, що важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.
Для цього в розділі Громадянам на сайті Міністерства охорони здоров’я України слід заповнити відповідну анкету.
Далі ви отримаєте зворотний зв"язок. Загалом завдяки співпраці МОЗ та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ, уряду Польщі та багатьох міжнародних партнерів вдалося евакуювати спеціалізованим медичним транспортом із різних міст України до закордонних клінік вже близько 1400 українців.  Окрім того, вже понад 1000 українців переведено на лікування до 18 країн Європи: Німеччини, Франції, Ірландії, Італії, Данії, Швеції, Румунії, Люксембургу, Бельгії, Іспанії, Португалії, Нідерландів, Австрії, Норвегії, Литви, Фінляндії, Польщі, Чехії та Норвегії.  Також МОЗ у партнерстві з КНП «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Львів) та St.
Jude Children"s Research Hospital у межах реалізації програми SAFER Ukraine евакуюють дітей з онкологічними та онкогематологічними хворобами на лікування в США, Канаду та до європейських країн. Нагадаємо, що алгоритм евакуації громадян України включає звернення до системи екстреного реагування Євросоюзу, коли різні країни ЄС оперативно шукають профільну спеціалізовану клініку для лікування і реабілітації українців.
Так звані «медичні конвої» — приклад одного з ефективних напрямків порятунку пацієнтів, коли міністерство подає запит на евакуацію та отримує пропозиції щодо готовності прийняти постраждалих українців та забезпечити їм необхідне лікування від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони.
Далі МОЗ контактує з країною, яка приймає, та узгоджує етапи і маршрути безпечного медичного транспортування. Працюємо.
Вистоїмо.
Переможемо!

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансовий ринок,
Можливості безмежні й широкі,
Не проґавте шансу.

- Fin.Org.UA

Новини

11:13 - Henkel відзначає видатних жінок-науковиць премією Марти Шварцкопф
10:17 - До уваги роботодавців!
10:16 - Єдиний рахунок – зручний механізм сплати платежів
10:15 - Перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах: як подати заяву?
10:13 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:12 - З якої дати сплачується орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності?
10:11 - Проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО без використання режиму програмування найменування підакцизних товарів із зазначенням коду згідно з УКТ ЗЕД: відповідальність
10:10 - Національна стратегія доходів: вдосконалення кадрової політики
10:08 - Запит на отримання ІПК в меню «Листування з ДПС» Електронного кабінету: заповнення деяких реквізитів
10:07 - ФОП здійснює догляд за дитиною до досягнення нею однорічного віку та відповідно до закону отримує допомогу: що з єдиним внеском?
10:05 - Щодо подання уточнюючого Розрахунку у разі повернення суб’єктом господарювання ФОПу суми попередньої оплати, яка була відображена у розрахунку за попередній період
09:56 - Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року?
09:56 - Чи включаються до складу податкової знижки витрати, понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року?
09:54 - Податковий календар на 16 лютого 2026 року
09:53 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету за користування надрами надійшло 221,4 тис. гривень
09:52 - Понад 37,1 млн грн плати за землю спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини фізичні особи
09:50 - Рентна плата за спецвикористання води: понад 1,1 млн грн – надходження першого місяця до місцевих бюджетів Дніпропетровщини
09:49 - Онлайн-платформа «Діалог влади та бізнесу» на Дніпропетровщині: консультації, роз’яснення та інформаційна підтримка бізнесу
09:47 - З 1 березня 2026 року – нові форми звітності для виробників та продавців підакцизних товарів
09:46 - У січні 2026 року місцеві бюджети отримали понад 40,5 млрд гривень
09:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:00 - "ІМЕКС МАКС" завершив постачання 100 тисяч комплектів хімічних грілок для ЗСУ
08:59 - московія атакувала порт на Одещині: одна людина загинула
08:30 - Як фінансувати критичну інфраструктуру
08:00 - Великий китайський зашморг: як через кредити Пекін контролює інші країни світу
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.02.2026
23:01 - Понад 714 тонн енергетичного обладнання надійшло на склади хабів Міненерго за останні тижні, – Денис Шмигаль
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 12 лютого: В Україні суттєво знизився дефіцит електрики, Apple обмежує покупки для росіян
20:41 - Олексій Соболев: Україна впевнена у якості своєї продукції, і це підтверджується стабільним експортом на ринок Європейського Союзу


Більше новин