Інформація про ліки та медичні вироби в закладах охорони здоров'я буде доступна в системі e-Stock

10.08.2022 22:05 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

МОЗ та ДП «Медичні закупівлі України» працюють над впровадженням електронної системи управління запасами лікарських засобів та медичних виробів e-Stock.
Наразі триває технічне розроблення цієї системи.  Е-Stock міститиме всі дані про наявність ліків у медичних закладах України, а також потреби у них, доставлення, використання, утилізацію.
Планується, що дані з системи будуть доступними для публічного доступу.
Тож кожен охочий зможе за кілька кліків знайти необхідний препарат.  Ключове завдання e-Stock – ефективне управління запасами ліків та медичних виробів для забезпечення рівного доступу до лікування для всіх пацієнтів.
Адже зараз інформація про те, які медичні товари наявні у лікарні, розрізнена та не завжди актуальна.
Через це пацієнтам іноді складно отримати безоплатне лікування, а державі – ефективніше закуповувати та розподіляти товари.  Нова система вирішить цю проблему, оскільки збиратиме інформацію про всі медичні товари, якими держава забезпечує заклади охорони здоров"я.
Зокрема, вона включатиме централізовані закупівлі за бюджетні кошти, закупівлі міжнародних організацій, програму «Доступні ліки», закупівлі за регіональні бюджети тощо.
Дані завжди будуть актуальні, адже оновлюватимуться в режимі реального часу.  Понад 10 тисяч користувачів вноситимуть дані до e-Stock.
Також системою користуватимуться МОЗ, ДП «Медичні закупівлі України», міжнародні закупівельні організації, органи контролю тощо.  «Попри війну МОЗ продовжує докладати зусиль, щоби країна стала зручнішою для життя та співдії громадян.
Система e-Stock – це зручний сервіс, який передбачає прозорість і доступність у сфері охорони здоров"я, і, врешті, відповідальність перед пацієнтами, більшість з яких, до слова, є платниками податків», – підсумовує заступник Міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку Марія Карчевич.  «Потреба в системі e-Stock існує давно.
ДП «Медичні закупівлі України» має досвід розробки великих аналітичних систем та професійну команду, тож ми готові втілити в життя цей проект.
Е-Stock неймовірно посилить нашу систему охорони здоров’я та вирішить проблему, коли не дуже зрозуміло, які препарати є в лікарнях та в яких кількостях.
Це допоможе ще краще закривати потреби пацієнтів: закуповувати саме те, що необхідно, та здійснювати поставки саме туди, де є потреба», – пояснює Альона Жужа, заступник генерального директора ДП «Медичні закупівлі України» з питань розвитку інформаційних технологій.  До кінця цього року планується завершити перший етап розробки – функціонал збору потреби та управління організаціями та користувачами.
У 2023 році буде реалізовано повний функціонал для закупівель коштами державного бюджету.  До розробки системи вже долучились міжнародні партнери: проект USAID «Безпечні та доступні ліки» (SAFEMed), Світовий банк та Глобальний Фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією, Програма розвитку ООН в Україні.

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders shout, sell, buy,
Prices fluctuate all day,
Stocks on the exchange.

- Fin.Org.UA

Новини

18:47 - Національні парки України для туристів: маршрути та локації
18:25 - Відключення світла 1 липня діятимуть по усій Україні
18:20 - Термін використання накопичених коштів "Нацкешбеку" продовжили на місяць
18:10 - Смартфон у якості касового апарату: Visa оновила сервіси
17:50 - Від завтра ЄС знижує квоти на імпорт сталі, зокрема з України, на 47%
17:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
17:30 - Від Лугано до Гданська: як еволюціонувала платформа відновлення України
17:23 - "Укрпошта" закрила останнє відділення у прифронтовому місті
17:20 - Тільки одна країна купує нафту з Ірану навіть після зняття санкцій – Бессент
16:58 - Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про сек’юритизацію та облігації з покриттям
16:55 - "Чорний список" АМКУ: який бізнес потраляє туди найчастіше
16:38 - У фінансової компанії відкликано ліцензію
16:35 - Регулятор підняв тарифи "Укренерго" на диспетчеризацію: що буде з цінами
16:20 - Ціни на пальне у московії тепер під цензурою
16:05 - Нацбанк показав курс валют на 1 липня: гривня посилюється далі
16:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:55 - На Закарпатті судитимуть депутата від ОПЗЖ, який приховав 6 мільйонів гривень
15:32 - ВАКС продовжив обов'язки голові АМКУ і його дружині
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.07.2026
15:30 - Подорожчання проїзду, тарифи на телеком та соки по-новому: що зміниться в липні
15:12 - Законопроєкт про корпоратизацію "СхідГЗК" пройшов перше читання
14:50 - Окупаційна влада заявила, що "найближчим часом" кримчани палива не отримають
14:32 - Наказ Мінекономіки від 17.06.2026 року № 6811 «Про затвердження розподілу бюджетних коштів для надання спеціальної бюджетної дотації для утримання маточного поголів’я кіз таабо овець, за кожним отримувачем за квітень 2026 року»
14:26 - Повідомлення про КК індустріального парку «ХУСТ»
14:25 - "Нацкешбек": невикористані до кінця дня кошти повернуться до бюджету
14:08 - Реформа моніторингу довкілля
14:00 - Платформа «Пульс» допомагає бізнесу швидше запускати проєкти власної генерації: у Вінницькій області реалізують понад 7,5 МВт нових потужностей
13:48 - Зняла арешт з землі на майже 22 мільйона гривень: судитимуть держреєстраторку
13:20 - Трамп вимагає від АЗС негайно знизити ціни на бензин і пригрозив "великими проблемами"
13:10 - Україна отримала від Євросоюзу 3,9 мільярда євро на оборону


Більше новин